İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Haydi Sende ''TÜRKİYE ADSENSE'' Sistemi İçin Çalış !

H

HoBaa

Misafir
Dün r10.net 'te bir arkadaşımız tarafından yayınlanan Forumdan yola Çıkarak R10.net Üyesi webmaster arkadaşlarımızla Türkiye İçin Gerçek anlamda Güçlü Profesyonel Ve tamamiyle Her bir webmaster arkadaşımızın Önerisinden,bilgisinden,ve katkısından yararlanarak İlk aşamada bir BETA Çalışmasına girmeye karar verdik.

Detaylı Olarak birşeyler yazmak tabiki isterdim ancak bu benim kişisel düşüncemden öteye gitmez.

Tabiki milyon dolarlarımız yok.Tabiki elle sayılacaktan fazlasına geçmeyecek kadar şirketsel anlamda çevremiz vardır.
Ancak ben bugüne kadar Hep Hayalleri ile dolu bir insan oldum.Ben savaşırım.Bu tarz bir proje İçinde savaşacağım Kaybedecek hiçbirşeyim olduğuna inanmıyorum.

Yapı Olarak ''reklam veren kullanıcı'' ve ''reklamları yayınlayan kullanıcı'' tabanından yola çıkarak adbrite,domainparking gibi ekstra ozellıklerın hepsını kendı ıcınde barındırıcak bir sıstem olucaktır.

Şu an Tasarım Can Bey tarafından tamamiyle Üstlenilmiştir.

SAYISI ÖNEMLİ DEĞİL.HER TÜRLÜ ''BEN BU HAYALLERE DESTEK VERECEĞİM'' Diyorsan.

Şu an seni bekleyen İnsanlar var.

Daha fazla detay

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Güzel bir proje katılmak isterdim dogrusu ancak işin içine para girdimi herşey değişiyor. Olumsuz elektirik yayıyor. Güzel ülkemde işini layikiyla yapan insanlara bile çamur atılıyorken sizin fikirden çok sabır'a ihtiyacınız var diyerek çalışmalarınızı destekliyorum. İyi çalışmalar.

D

doLob

Misafir
turkiye adsense dedigin icin en bastan kaybetmisin

umarim yapabilirsin ama hayalden oteye gidecegini sanmiyorum

C

cappytoi

Misafir
hilenin üstesinden gelebilecekseniz neden olmasın siz yapacaksınız da biz destek olmayacak mıyız?

pexolas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
umarım başarılı olabilirsiniz..ama yolunuzun çok uzun ve çetrefilli olduğunu,bu kadar çok ortaklı ticari bir projenin uzun ömürlü olarak işlemesinin ise inanılmaz bir özveri gerektirdiğini bilmenizi isterim..

işin teknik olarak zorluğu ise ayrı bir sorun tabi..

ama yine de başarılar.

H

HoBaa

Misafir
öNCELİKLE yAZILARI ile destek veren tüm webmaster arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım.

Bir kaç gün önce sadece düşünce olarak kafamıza yerleşen bu projeyi Şimdi Taslak haline yavaş yavaş getirmiş Bulunmaktayız.

Proje Çok ortaklı bir proje tabiki olmayacaktır.Şu an bu proje İçin ''Ben ile birlİKTe Toplam 4 arkadaş Çalışacağız.Tabiki Proje iÇİN iLERLEYEN ZAMANLARDA kişi sayısı artacaktır.Hatta hayallerimizde Bir Ofis İçinde yanyana butun çalışma arkadaşlarımızla hep birlikte çalışmakta var.

Ancak Önce bu İş İçin 2-3 ay sonrası Bütçe Değerlendirmesi durumu ortaya Çıkmalı.

Peki Şu an ne yapılacak. ?

1-İlk olarak 2-3 Hafta İçinde Web sitesi tasarımı Beta sona erecektir.
2-Kişisel bütçe Kullanılarak Webmasterların yaygın oldugu bir çok siteye reklam verilecek.
3-Yaklaşık 5000 web sıtesı sahıbıne Mail yollanarak bızım adwors sıstemımıze katılmaları İçin İkna görüşmeleri yapılacak.
4-Beta aşamasında ADWORS VE ADSENSE olarak herkes kayıt olabılecek.Adsenseye kayıt olan herkes dılerse sayfalarına tavsıye sıstemıde koyabılecek.her yollanan adwors kullanıcısının yatırımının %25 i yada her yollanan adsense kullanıcısının ılk elıne geçen parasının %25 i dırek sızın hesabınıza yansıyacaktır.

Tabıkı bu maddelerdekı amaç İlk olarak belırlı bır Potansıyel yakalamaktır.
Bu potansıyel bize bütçe ve buyume olanagı bunun yanı sıra sıstemın artık İşlemeye başladıgı bır döneme girmesını saglayacaktır.

Belırlı bır sayıda ornegın ılk aşamada 5000 adwors kullanıcısına ulaştık.Ve bunaran 500'ü programımıza katılmayı kabul etti.kendılerı bızım reklam programımıza mınımum 25 ytl ıle katılım gerçekleştirdi.Bız kendılerının bu programa katılmaları dahılınde belırlı bır bekleme suresıne alacagız.Bu maksımum 2-3 haftayı bulacaktır.Çünkü bu sırada belırlı bır adsense Kullanıcısınada ulaşmamız gerekecektır.20 bın adsense kullanıcısına ulaştık dıyelım.bunlardan 2500 ü katılım gercekleştirdi.Biz adwors kullanıcılarımızın KENDI SECTIKLERI kelımelere uygun adsense kullanıcılarımızın web sıtelerınde hemen yayınlamaya başlayacagız.google 3000 tekıle dıyelım bu fıyatta reklam bıcıyorsa bız o adwors kullanıcısına 5000 tekıl kullanıcı yollayacagız.

adsnese kullanıcıları ıcın en cazıp konu ise ''SIZ BIZIM KODUMUZU SAYFANIZA EKLEDIGINIZDE EGER SIZIN KELIMELERINIZE GORE HERHANGI BIR REKLAM YOK İSE SAYFANIZDA HİÇBİRŞEY CIKMAZ.YANI HIZMET REKLAMLARI VS gıbı abuk şeyler olmayacaktır.yanı kayıp oranınız %0 olacaktır.

Bızım dıgerlerınden en buyuk farkımız ise kendı kazancımızı adwors ve adsense kullanıcısından cok aşagı tutacagımızdır.yanı bızım gedefımız ılk aşamada para kazanmak olmayacak kazandıgımızıda yatırıma donusturmeyı planlıyoruz.

Ve bunun gibi yaklasık 15 slık bır proje taslagı hazır bulunmakta.ancak buraya yazmayı uygun bulmuyorum.

Ben bu işe cıddı anlamda destekler verebılırım dıyen her kullanıcıyı

msn : [email protected] adresıne beklıyorum.

Şimdi Beklemede Kalmanın tam sırası..........

H

HoBaa

Misafir
Ayrıca Güven Konusunda hiçbir yanlış olmayacaktır.Çünkü biz adwors kullanıcısına göre adsense kullanıcısını belırleyecegız.Siz hakettıgınız tıklama parasını mutlaka alacaksınız.Eger vermeme gıbı bır luksumuz olsa sizin sayfanızda kod yayınlatmayız.dedıgım gıbı zaten para kazanmak amac degıl.ama tabıkı bır butce sabıtlenmelı.ancak bu adsnese yada adwors kullanıcısını kazıklayarak olmamalı.

Bugun adwors kullanıcısı bıze her tıklama basına mesela 0,40 vermemıze olanak saglıyor adsense kullanıcısına.ancak bız kendı gelırımızden kısıp bu standartı 0,60-70 e bıle getırmeyı planlıyoruz.

Ben Şu an için Sabır ve Çaba dışında hiçbir problem olmadıgını düşünüyorum.

Umarım başaracağız..

bilge_bey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hobaa arkadaşım bu fikirden ötürü sizleri canı gönülden kutluyorum. Karşılıksız olarak yardım etmeyi isterim. Elimizden geleni yaparız. Yeterki Türkiyeye ait bir sağlam ad sense ad words yapımız olsun.
Bütün başarılar başlangıçta bir hayaldi ilkesini şiar edinerek çalışan biri olarak sizlere sonsuz destek veriyor düşüncenizden ötürü tekrar kutluyorum.
Saygılarımla.

S

Sporty

Misafir
Çok iyi güzel yazmışssınız, bilinen şeylerden pek bir farkı yok ama önemli olan google ın 10 larca mühendis çalıştırarak kurduğu bu teknolojinin bir benzerini kurabilmeniz. Sakın yazımı yanlış anlama, eğer yapabilirseniz en büyük destekçilerinizden birisi olacağıma emin olabilirsin. inşallah tasarladığınız gibi olur bizde 100$ eksik kazanırız ama türklerle çalışırız.. Allah sabır ve kolaylık versin

starter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşım niye terimler olarak reklamveren ve reklam yayıncısı yerine adsense ve adwords terimlerini kullandığınızı anlamış değilim ki bunlar isim hakları tescilli olan kelimelerdir ve ileride başınızı ağrıtır,

ikincisi bu sistemi tutturabilmek için 5000 webmastera mail yollayacağınızı yazmışsınız umarım spam değildir ki bu mantığınızı webmasterlara değil reklamverenlere odaklarsanız daha karlı çıkarsınız google hergün milyonlarca türk reklamverenine potansiyel olarak ulaştığı halde hala türkçe sitelerin adsense den kazanamadığını konuşurken sizin başarmanızın gerçekten zor olduğu kanaatindeyim

yine de başarılar diliyorum kolay gelsin..

H

HoBaa

Misafir
Öncelıkle Diğer forumlardada belırttıgım gibi orda adsense ve adwors terımlerını kullanmamın ekstra bir sebebı yok.Ki zaten mantıken ''Reklam veren '' ve ''reklam yayıncısı'' adlı altında bir sistem olacağına emin olabilirsin.Hatta mümkün olduğunca İngilizce terimlerden Uzajk bir sistem olacaktır.Tabiki zamanla Bir çok Dil seçenekli br sistem olacaktır.Ancak ben sadece bir foruma yazılan ön yazıda sizinle daha iyi iletişim kurmak acısından bılındık kelımelerı kullandım.

Ayrıca ben 5000 webmastera spam mesaj yollamak gayesınde olsam bu işe başlamam.

Hatta belki şaşıracaksın ancak ben bu 5000 maili tek tek yollayacağım.

İyi günler Ahmet bey.

İyi günler Mehmey bey. vs.

Ayrıca Ben burda kastettıgım webmaster zaten reklam verene odaklıdır.Çünkü zaten ''reklam yayınlayan'' kesim turkıyede gercekten ıyı bır kıtle ve sagolsunlar bu sıstemı gercekten destekleyecegıne ınandıgım çok insan bulunmakta.Bu yüzden zaten reklamveren kesımı kastetmıştım bu 5000 sayısında .reklam yayınlayan bu sayıdan cok daha fazla kesımede ilk aşamada maıl daha sonra çeşitli reklam sistemlerı ıle ulaşmayı hedeflıyoruz.

Ancak Şu aşamada Tasarım İşi bitene kadar bıraz beklemek gerektıgını düşünüyorum.

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Türkiyede reklamcılığın az , nette ise nerdeyse hiç gelişmediğini görmekteyiz. Bu girişim kanımca da yerinde. Burada google'ın webmasterlara ayakta durma veya yenilikler peşinde koşma şansını da verdiğini düşünürsek ülkemizde de böyle bir proje yerinde olur. Tabi google ile ticari rekabete girmenin sonucu ne olur bunu bilmem mümkün değil.
Diğer taraftan, Reklam veren tarafından verilen reklama ait tıklamayı komisyon şeklinde ve herkesin bileceği şekilde yapmanızı öneririm. Yoksa burda kızıldığı gibi bizden kelime başına 10 ytl alıyor, tıklamalara 4 ytl veriyor diye serzenişte bulunulmasın. Açık ve seçik olarak % cinsinden oran belirlensin.
Yayıncı aynı zamanda Reklam veren ise hesaplar arası geçiş yetkisi verilsin. Yani kazandığı parayı Reklam vermekte kullanabilsin.
Ve bu işi ülkemizde yaptınıza göre bir mali müşavirle de konuşarak bu işin vergisel yükümlülüklerini de öğrenmeniz gerekir diye düşünüyorum.
Saygılar.

M.CoRLeOnE

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
fenerli' Alıntı:
Can Bey Görsel İletişim Sanatları Uzmanıdır Aktif Olarak Şu Anda Desnet Yazılım Donanım Eğitim Sanayii ve Ticaret Limited Şirketinin ve
Infocus Newmedıanın Sahibidir..
Alexis ' Alıntı:
hayal etmek, başarmanın yarısıdır
Doğru Söze Ne Hacet.Biz İnandık.Bu İnancımızı Gerçekleştirmek İçin Çaba Sarfetmeye Hazırız.
Sporty' Alıntı:
Çok iyi güzel yazmışssınız, bilinen şeylerden pek bir farkı yok ama önemli olan google ın 10 larca mühendis çalıştırarak kurduğu bu teknolojinin bir benzerini kurabilmeniz. Sakın yazımı yanlış anlama, eğer yapabilirseniz en büyük destekçilerinizden birisi olacağıma emin olabilirsin. inşallah tasarladığınız gibi olur bizde 100$ eksik kazanırız ama türklerle çalışırız.. Allah sabır ve kolaylık versin
Google İlk Kurulduğunda 2 Üniversite Öğrencisinin Eseri Olduğunu Unutmayalım.
Bizimde Hayalimiz Hedef Olarak Aldığımız Şirkette Dolasıyla Google Inc Olmaktadır.Bizlerde Azim ve Gayretle Çalışıp Google Gibi Bünyemize 10larca Mühendis Katmak İsterizki.İleride Neden Olmasın Sorusunu Kendimize Soruyoruz.Neden Olmasın Biz Bu Projeyi Gerçekleştirdikten Sonra Yeterli Finansman Sağladıktan Sonra Niye Olmasın...
Starter' Alıntı:
arkadaşım niye terimler olarak reklamveren ve reklam yayıncısı yerine adsense ve adwords terimlerini kullandığınızı anlamış değilim ki bunlar isim hakları tescilli olan kelimelerdir ve ileride başınızı ağrıtır,
HoBaa Arkadasım Gereklı Açıklamayı Yapmış Sanırım.Bunlar Şimdilik Örneklendirme Şablon Aşamasındadır..İleride Forumda İsim Bulma İçin Bir Yarışma Düzenleyeceğiz..
Herkese Tüm Forumİyinet Üyelerine Desteklerinden Dolayı Teşekkür Ederiz.
Biz İnanıyoruzkı Türkiyeden de Google Gibi Bir Dev Çıkacaktır...
Saygılarımla
Can UZER

C

CodeR

Misafir
merhabalar arkadaslar gercekten boyle birsey dusundugunuz icin cok cok tesekkur ederim fakat bu yok cok uzun bir yol ve cok zaman isteyen bir yol umarim zamanla cok cok buyuk bir proje olur :4 :4 :4 zaten can.uzer de burada olduguna gore inaniyorumki bu isin ustesinden gelir....
saygilar tam destek bizden ..... CodeR

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Bana bu calismaya katilma teklifi gelirse kabul ederim.
Laf yerine is yapmis olurum hic olmazsa.

L

Limitsiz.Net

Misafir
Şu ana Kadar bu sitede bir cok proje fikri atıldı ama toplanıp bir proje bile yapılamadı inşallah başarırsınız bana düşen bir görev varsa elimden gelen desteği vermeye çalısırım

M.CoRLeOnE

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Coder Tesekkur Ederim Ibrahim Abi Eger Bir Gun Bizlerdende Bir Dunya Devi Vs Cikarsa OrtaDogu Senden Sorulur ( :
Eger Calistigin Sirketteki Bilgili Arkadaslari Bizlere Kazandirirsan Minnettar Kaliriz
IyinetAdmin Desteklerin Icin Tesekkur Ederiz Bu Webmaster Bilgi Paylasim Arenasinda Admin Olan Biriside Bize Destek Veriyorsa Bunun Sadece Maneviyati Bile Bizlere Yeterli Olacaktir..Hangi Sektorde Hangi Konuda Uzman Oldugunuzu Bilmiyorum Ama Su Anda Herturlu Destege Acigiz..ve Senin Gibi Kaliteli Insanlari Herzaman Icin Bir Arada Gormek Isteriz.Limitsiz.Net Sizede Destekleriniz Icin Tesekkur Ederiz.Oncelikle Bu Projeyi Kaba Taslak Hayata Gecirebilsek Diger Seylerde Cok Yardiminiz Gerecek.Hersey Zamanla Cozulecek Sayenizde..
Msn Adresimi Ekliyorum Fikir Alisverisinde Bulunmak Yardimci Olmak vs Isteyenler Arkadaslarin Eklemesini Rica Ediyorum

SaintOne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
M.CoRLeOnE' Alıntı:
Coder Tesekkur Ederim Ibrahim Abi Eger Bir Gun Bizlerdende Bir Dunya Devi Vs Cikarsa OrtaDogu Senden Sorulur ( :
Eger Calistigin Sirketteki Bilgili Arkadaslari Bizlere Kazandirirsan Minnettar Kaliriz
IyinetAdmin Desteklerin Icin Tesekkur Ederiz Bu Webmaster Bilgi Paylasim Arenasinda Admin Olan Biriside Bize Destek Veriyorsa Bunun Sadece Maneviyati Bile Bizlere Yeterli Olacaktir..Hangi Sektorde Hangi Konuda Uzman Oldugunuzu Bilmiyorum Ama Su Anda Herturlu Destege Acigiz..ve Senin Gibi Kaliteli Insanlari Herzaman Icin Bir Arada Gormek Isteriz.Limitsiz.Net Sizede Destekleriniz Icin Tesekkur Ederiz.Oncelikle Bu Projeyi Kaba Taslak Hayata Gecirebilsek Diger Seylerde Cok Yardiminiz Gerecek.Hersey Zamanla Cozulecek Sayenizde..
Msn Adresimi Ekliyorum Fikir Alisverisinde Bulunmak Yardimci Olmak vs Isteyenler Arkadaslarin Eklemesini Rica Ediyorum
msn adresini profiline yazarsan görünürsün konunun içerisine yazmak yasak..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5