İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hayırlı Olsun! Alantron En Sonunda Açıldı!

thereX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Sevgili Arkadaşlar;

Türkiye'nin ilk ICANN onaylı Türk Alan Adı Kayıt Kuruluşu Alantron; sitesi üzerinden hizmet vermeye başladı.

Umarım; bundan sonra bu firmaya ve hizmetlerine sahip çıkarız. Onları hatalarında uyarır; çalışmalarında yardımcı oluruz.

Alantron Site:
www.alantron.com

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
valla aylar once ilk ben bu konuyu açmıştım sonun açtılar siteyi fiyatlar iyi ben bir tane alacam domain inşallah panelleri iyidir.

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
uzun zamandir calisma yapiyorlardi demek acildi, hayirli ugurlu olsun.

ekstra ozellikler olmayacak sanirim cunku gandi'nin api'i kullaniyorlar, ama degistirdiyseler bilemiycem.

en azından turkiyede guvenilir bir domain firmasi oldu, tekrar hayirli olsun.

Maverick

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Domain fiyatları bence biraz yüksek. (İki yerde bayiliğim var directi ve onlinenic. Onlara göre başlangıç fiyatları yüksek.)

orcunyucel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sanirim burda bir yanlis anlasilma ve yanlis anlatma var. Eger directi.com dan aliyorlarsa nasil ICANN accredited oluyorlar o zaman? Bende directi.com'dan aliyorum, o zaman bende mi ICANN accredited register mi oluyorum?

WoLeRiNe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayır yanlış anlaşılma yok. http://www.whois.sc/ayteam.net bakarsanız registerar olarak NJ TECH SOLUTIONS, INC. gösteriyor. ama expertsrs.com, directi.com arkasında çalışıyor. sanıyorum bu firmalar icann onayını directi aracılığı ile alıyorlar.

* Dns resolved whois.directi.com to 67.15.47.186
* Dns resolved whois.expertsrs.com to 67.15.47.186

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
2500 USD giris parasi
4000 USD .com icin yillik ucret
500 USD her bir tLD icin ek ucret yillik
70000 USD sirketin sahip olmasi gereken donen aktif varlik

Tabi bir de registration kelimesini dogru yazabilmek icin Ingilizce kursu aylik 150 USD filan civarinda. Sanirim her kriteri yerine getirmisler ama bunda takilmislar biraz.

C

cappytoi

Misafir
Angelo' Alıntı:
2500 USD giris parasi
4000 USD .com icin yillik ucret
500 USD her bir tLD icin ek ucret yillik
70000 USD sirketin sahip olmasi gereken donen aktif varlik

Tabi bir de registration kelimesini dogru yazabilmek icin Ingilizce kursu aylik 150 USD filan civarinda. Sanirim her kriteri yerine getirmisler ama bunda takilmislar biraz.
:) güzel bir noktaya değinmişsiniz

S

Spy

Misafir
Merhabalar..
Bu konuda pek fazla yorum yapmak istemem çünkü olay ortadadır. Alantron, Directi arkasında çalışan bir firma olup M.Ö kullanılan sistemleri kullanmaktadır. WoLeRiNe bu konuda bir değerlendirme yaptı (+5). Tabi kimse başkasının yorumuna yada araştırmasına kesin olarak katılacak değil ama gerçek budur kabullenmek gerekir. Sizler biraz dikkatli araştırmalar yaparsanız kendinizde göreceksiniz. Saygılar..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5