İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hazırcılıkla Sayfa kaynagı kopyalayıp kullanmakla nereye kadar

aSSembLy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Az önce sinirimi bozan bir olay yaşadım ve gerçekten moralim bozuldu kendim için emek vererek saatlerce uğraşarak yaptıgım bir scriptin indexini emek hırsızı bir arkadaşımız sayfanın kaynak kodlarından yararlanarak izin dahi almadan kullanmaya başlamış diyecek söz bulamıyorum böyle insanlara

birde sitenin altına "Copyright © 2006 powered ßy cNyT " yazmış hay Allahım ya

scriptin orjinali : www.asmbly.com

Çalınmış hali : http://www.muzikalemi.net/cuneyt/

A

Airborne

Misafir
Bu hemen hemen herkesin basina gelen bir durum. Aslinda script i tescil ettirmek lazim. Biri kullandigi zaman hemen dava edeceksin. Bak bakalim o zaman bir daha yapabiliyorlar mi?

aSSembLy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet dava açmak pek bi işe yarayacagını düşünmüyoru ama bir insan nasıl böyle birşey yaparki utanmasa resimlerimide koyacakmış sanırım

A

Airborne

Misafir
Avrupada web sayfasindaki bir resmi baska sayfada kullandin diye dava aciliyor. Ve dava acilmadan önce avukat parayi istiyor. Yaklasik 300€. Kabul etmezse mahkemeye basvuruyor. Bu derece kati kurallar var burada

IndexServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aSSembLy' Alıntı:
evet dava açmak pek bi işe yarayacagını düşünmüyoru ama bir insan nasıl böyle birşey yaparki utanmasa resimlerimide koyacakmış sanırım

zaten resimlerin çogunu kullanmış.ne yazıkki bunlar böyle birşey elden gelmiyor.geçmiş olsun

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Telif Hakları

sverdlow' Alıntı:
türkiyede dava açmak fanteziden öte bişey değil. işe yaramaz.
Türkiye'de telif hakları ile ilgili dava açmak artık bir fantezi değil... İnternette yayınladığınız herhangi bir içerik ya da yazılım size ait ise kopyalayan hakkında tazminat ya da ceza davası açabilirsiniz. Tazminat davası açmanin maliyeti yüksek, o yüzden tercih edilmez ancak ceza davası açabilirsiniz davayı kazandığınızda telif haklarınızı ihlal eden kişiye 4 yıla kadar hapis cezası verilebilir.. Ceza davası bitmeden davalı eğer haksız ise hapis cezasından kurtulmak için anlaşma yoluna gider.. Ya da daha kolayı İLESAM (İlim ve Eser sahipleri Derneği) üyesi olun, telif haklarınızı ihlal eden kişi ya da kurumları ilesam a bildirdiğinizde onlar sizin adınıza dava açıyolar ve davayı takip edip sonuçlanmasını sağlıyorlar.

Biraz araştırma yaparak ayrıntılara ulaşabilirisiniz..

ayantas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben elemanla konuştum benim kullandığım sistem php nuke ve aynısı değil diyor. Kendine çok güveniyor. Dava açılırsa savunmaya geçeriz falan diyor. Bunu yapan kişi 18 yaşında.

A

Airborne

Misafir
ayantas' Alıntı:
Ben elemanla konuştum benim kullandığım sistem php nuke ve aynısı değil diyor. Kendine çok güveniyor. Dava açılırsa savunmaya geçeriz falan diyor. Bunu yapan kişi 18 yaşında.
Daha acemi. Hadi Php Nuke yi yedik diyelim, peki resimi kullanacak kadar niye basitlesiyor?

G

gibigibiyim

Misafir
Acizlik,eziklik,beceriksizlik,hayatta hic bir seyi tam yapamayan,hezmedemeyen insanlarin isi bu ,yasina bakipda laf söylenecek birisi degil,bunu 25 yasindakide yapiyor 35 yasindaki,imkan varsa maddi dava acilsin dersi verilsin,affedilmesin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5