İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hediye gümrüğe takıldı :( (yardım!)

TheFF

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
javamasters.org un java yarışmasından kazandığım telefon gümrüğe takılmış
baya pahalıya patlıcak bana galiba

nasıl en ucuza gelebilir?

yardım edebilir misiniz?

şimdiden teşekkürler..

not 1: dhl ile gelmiş..
not 2: konuyu yanlış yere açmış olabilirim, açıcak yer bulamadım özür dilerim..

omerucan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer İstanbul'daysan Topkapı Ptt Posta İşleme Merkezi'ne gitmen gerekiyor sanırım. Orada görevlileri ikna etmen gerekliyor bunu yarışmada kazandığına dair. Ama çok zorluyorlar haberin olsun

TheFF

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hediye olduğuna ikna edebilmek için neler gerekiyo?

firmadan gönderilmiş bi faks falan işi görür mü

ya da ne kadara patlar bana tahminen?

L

LifeNIC~

Misafir
Keşke firmaya baştan kutusunun üzerine şu 2 nottan birini yazmalarını söyleseydin..

*) Refurbished
VEYA
*) Happy Birthday xxx

:)

TheFF

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
keşke ama takıldı artık gümrüğe çözüm arayışındayım..

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
telefonlar üzerine ne yazarsanız yazın takılır. gümrükteli adamı ikna edeceksin, telekomunikasyon kurumundan birkaç işlem yapacaksın faks maks 100YTL kadar para ödeyeceksin bu işlemler sırasında, sonra telefonu gümrükten alıp kullanabilirsin. başka yolu yok, gümrükten alsan bile kaçak telefon muamelesi görür...

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
durum için birşey diyemiyorum üzgünüm

başarın için tebrikler, devamını da görürüz inşallah, benim favorim ikinci olmuş.

L

LifeNIC~

Misafir
telefonlar üzerine ne yazarsanız yazın takılır.

Telefon değil ne olursa olsun elbette gümrüğe takılır, içine bakılır :)
Sadece o yazıları yazarsanız vergi veya gümrük bedeli yada xxxx adı altında ücret ödenmiyor.

Yani en azından ebay'dan gelen son 3 laptop'ta böyle olmuştu.

TheFF

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
100 ytlyi gözden çıkarmamız lazım

başarı değil aslında şans oy verdim kazandım :D

bi de bu işlemler ne kadar sürer?

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Telefon değil ne olursa olsun elbette gümrüğe takılır, içine bakılır :)
Sadece o yazıları yazarsanız vergi veya gümrük bedeli yada xxxx adı altında ücret ödenmiyor.

Yani en azından ebay'dan gelen son 3 laptop'ta böyle olmuştu.

ne olursa olsun gümrüğe takılır içine bakılır demişsin.
Yıllardır ebayden mal alırım, hiçbir pakedim gümrükte kalmadı, hiçbir pakedimin içi de açılmadı. Ancak Xray den geçirip baktıklarını sanıyorum. Telefon varsa isterse 10$ olsun gümrüğe takılır. Telefon getirten arkadaşlarımın gözünün önünde kapalı pakedi açıp "telefon getirdin di mi?" demiş gümrük memuru. yani ne olduğunu pakedi açmadan biliyorlar, demek ki xray. pakedin büyüklüğünün de önemi yok bir telefon boyutunda birşey bilgisayar kutusunda geldi gümrüğe takılmadan. yani özetlemek gerekirse:

-telefon varsa çooook büyük ihtimal gümrüğe takılır. telekomdan işlem yapman gerekir + kaldığı için vergi vs. de olabilir.
-xrayden baktıklarına göre fiyatı yüksek olduğu garanti olan her şey kalır (laptop vs.) vergisini ödersen geçer.
-fiyatı düşükse ve komünikasyon aracı değilse çok nadir kalır. Kalınca gidersin zaten alırsın bir ücret ödemeden...

omerucan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bildiğim kadarıyla aynı üründen 3 tane olduğu zaman hiçbir şekilde hediye olsa da izin vermiyorlar. Benim 3 mp3 player'ımı hediye olmasına rağmen geri göndermişlerdi. Tek tek gönderttirerek alabilmiştim ancak

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet çoklu ürünlerde çoğunlukla problem çıkıyor ama ne olduğuna da bağlı biraz olsa da. gidiyorsun topkapıya bakıyor al para mara ödemiceksin diyorlar :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5