İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

hek domaini, ederi nedir?

Elestirmen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir arkadaşımın sahip olduğu domain için değerlendirme rica edeceğim. Domain;

e-hek[nokta]org

Arkadaşımın verdiği bilgiler;
Domain 2003 kayıtlı ve bilenler bilir aktifken Türkiye'nin en büyük hek ve güvenlik sitesiydi. Yaklaşık 1 senedir domain boşta duruyor ondan önce pagerank değeri 5'ti ve dmoz kayıtlıydı. Uluslararası birçok siteden de backlink almış zamanında. NoktaORG olmasının sebebi tamamen ücretsiz bir oluşum olmasından kaynaklanıyor zaten kontrol ederseniz .com daha sonradan kaydedilmiş ve .com şuanda açık arttırmayla 3000 dolar civarında.

ZdeArBaN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir arkadaşımın sahip olduğu domain için değerlendirme rica edeceğim. Domain;

e-hek[nokta]org

Arkadaşımın verdiği bilgiler;
Domain 2003 kayıtlı ve bilenler bilir aktifken Türkiye'nin en büyük hek ve güvenlik sitesiydi. Yaklaşık 1 senedir domain boşta duruyor ondan önce pagerank değeri 5'ti ve dmoz kayıtlıydı. Uluslararası birçok siteden de backlink almış zamanında. NoktaORG olmasının sebebi tamamen ücretsiz bir oluşum olmasından kaynaklanıyor zaten kontrol ederseniz .com daha sonradan kaydedilmiş ve .com şuanda açık arttırmayla 3000 dolar civarında.

arkadaşına deki; arkadaş saydığımız özellikler ( dmoz,backlink,pr5 vb.) olduğunda satışa çıkarsaydın siteyi, geçmişin bir önemi yok, şimdiki hali nedir onu anlatalım ;)

ozaman bi fiyat belirlenir ;)

Elestirmen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1 senedir boşta pr değerine baktım şimdi 2 olması lazım.

Domaini değerlendirirken isim kalitesine göre değerlendirmek daha doğru olacaktır. International bir domain olarakta düşünülebilir.

Eski bilgileri bu domain üzerinde uğraşılırsa nereye gelebileceğini gösteriyor. hek kelimesinde Türkiye'de birinci dünyada da iyi bir sırada çıkıyordu benim hatırladığım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5