İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

hek yedim :D

May

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
Arkadaşlar demin EviLn0x adlı birinden hek yedim(afiyet olsun). Arkadaş index atmış. Wordpress kullanıyorum birde forum olarak yeni vbullettin kurmuştum. Acaba nasıl sızmış olabilir . ftp şifremi değiştirmeli miyim

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
keylogger, sosyal mühendislik , lisanssız vbulletin kullanımı , xss açıklarının olması , hosting firması , safe mod , kurduğun vbulletin dosyalarının arasında shell olması

başlıca sebebler

May

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
lisanssız vb kullanmıştım :D . shell dosyası nedir. forumu sildim tekrardan

byokan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
lisanssız vb kullanmıştım :D . shell dosyası nedir. forumu sildim tekrardan

Shell , avatar gibi vs. açıkları kullanarak resim formatında upluad edilip , resim uzantısından browser kısmına yazarak girip index vs. değiştirme yetkilerine sahip olan html ' dir.

Eğer logları silmediyse loglardan kimin heklediğini bulabilirsiniz.

xx_1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Wordpress en son sürümünü yükle
bazı sürümlerinde shell upload ve sql açığı var

Mustafa Berk Çörtoğlu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Shell , avatar gibi vs. açıkları kullanarak resim formatında upluad edilip , resim uzantısından browser kısmına yazarak girip index vs. değiştirme yetkilerine sahip olan html ' dir.

html değildir php dir ... :D bu arada Oğuz haklı ftp şifrelerini keylogger ile kaptırmışsındır veya ne bileyim facebook şifrenler falan aynı yaptıysan facebook şifreni bulumuştur öyle bulmuıştur pcne torjan atmış olabilir. daha bir sürü sebebi var... sen en iyi vb mysqli temizle ftp şifreni cPanelden değiştir... cPaneldende ftp loglarına bakabilirisn. yanlış hatırmıyorsam... geçmiş olsun...

Azat Metin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5

Hocam ortalığı yaktın resmen bravo :alkış:
1-) Shell HTML Değildir , linux sunucularda php shell, windows sunucularda asp shell kullanılır.
2-) Resim formatı ile sınırlandırmayalım. Yanlış bilgi vermiş oluruz.

Güvenlik hakkında bir seminer yapmayı düşünüyorum. "Seminer olsun" diyen arkadaşlarımız duvarıma yazabilir mi ? İstek olursa seminer yapacağım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5