İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

heker diye geçinen ismi lazım olmayan bir siteyi..

desoLate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle bu lamerciklerin toplandığı sitenin (lamer bile demiyorum, onlar biraz daha üstün) ismini verip onlara pirim kazandırmak istemiyorum. Yaptıklarına gelince 2-3 günden beri benim ufak ihmalkarlıklarım yüzünden sitelerime index atan bu insancık özentilerini protesto ediyorum. En çok da sitelerinde "yemek tarifleri bulunan, birbirlerine heykır diye hitap eden ve sonra birşeyler yaptıklarını zannederek "nasıl hekedladım ama hahaha" tarzı mesajlar yazan bu insanların yedikleri haltlarda "vatan, din, millet" içerikli isimlerini kullanmalarını protesto ediyorum.

Sitelerime herkesin bildiği 2 sebeple index attılar. Bu açıkları herkes bilir nerdeyse ama tekrar açıklamakda fayda var. Yaptığınız işlerde gözünüzde kaçtıysa mutlaka dikkat edin arkadaşlar.

1. php exec açığı. Bir deneme için host makinesinde açık unutuldu ve resim dosyasına kod yazarak çalıştırıldı.

2. sql'de select * from tablo where id=$id kodlarından, adres satırına sql kodu yazarak index atıldı.

Lütfen php exec'in kapalı olmasına özen gösterin ve db'den $id almadan önce $id=htmlspecialchars($id); yazarak bu kişilerin sql kodu eklemelerine izin vermeyin ve böylece bu adamlar da kendini birşey zannetmeyi bırakır diye umuyorum..

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Geçmiş olsun. insanlarımız yaptıklarını şirin göstermek için yüzlerine kimi zaman milliyetcilik kimin zaman din kimi zaman başka bir akımın izlerini sürerek maskelerini gizlemeye çalişiyorlar dikkat etmek lazim.

GReYDeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
+9999999999
Geçmiş olsun. insanlarımız yaptıklarını şirin göstermek için yüzlerine kimi zaman milliyetcilik kimin zaman din kimi zaman başka bir akımın izlerini sürerek maskelerini gizlemeye çalişiyorlar dikkat etmek lazim.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bu tür durumlarda ilgili ekran görüntülerini alıp öcne sitelerini barındırdıkları DC'ye mail atıp sitelerini kapatın. Sonra isterseniz haklarında suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Bunun için bilirkişiye verilemk üzere acces logları mutlaka yedekleyin ve bir yazıyla 3.parti bir server yönetim şirketi yada DC ye onaylatın. Geçen sene bir siteme saldıran 17 yaşındaki bir gencimizin babası mahkeme celbini evine almasıyla birlikte oğlunu kulağından tutup avukatımın ofisine getirmişti. Bu gibilere en büyük ders bu şekilde rezil kepaze etmektir diye düşünüyorum.

desoLate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok doğru söylüyorsun @cyberturk, şimdi beklemedeyim. Yine giriyor, sitelere. Açık arıyor sanırım. Bir dahaki atağında, senin dediğini uygulamak en iyisi :)

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir keresinde çok sık değiştirdiğim index dosyama lamerin birisi kod girişi yapmıştı. Onun için bir şey yapamadım ama bu gibi hatalar yapmamaya çalışıyorum.

Bir ekleme de ben yapayım.
Web servere dosyaları mutlaka ftp programıya atmalı ki dosya sahipleri işaretlendiği için hem editlemek için chmod 777 yapmak zorunda kalmazsınız ve de dosyaları chmod 777 gibi bir hakla unutmazsınız.

Dosya sahibi de siz olduğunuz için kolayca 755 modunda editleme yapabilirsiniz.

Dosyaları serverden servere taşıyanlar ise chown yaparak dosyaları site ftp hesabı sahiplerine işaretlesinler.

Tabii bu uyarılar konuya uzak olanlar için :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5