İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Helikopter 16 da düştü hala bulamadılar ?

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Allah rahmet eylesin.Acı bir kayıp.

Yeri geldiginde kılı kırk yaran yetkililer akıllara durgunluk verdi 2 gündür.
Helikopter enkazın bulunduğu yerden geçmiş olsaymış görülmemesi imkansızmış çünkü helikopterin üstü karla kaplı degildi dedi korucu.Helikopterle ilgili bilgisi olan bir ekibe sordular,onlarda helikopterin o dağın üstünden geçtigini ama o cephesine bakmamış olabilcegini söyledi.Yazık...!

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
O değil de ben en çok muhabire üzüldüm. Hala bulamadınız mı? falan diye sormuştu, acı içinde. Ayağı kırık bir şekilde. Ve donarak öldü. Hayat böyle bir şey işte. Allah rahmet eylesin.

ceycey45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
neden mesajlar siliniyor ki ben bi cevap bekliyorum bana provakatör diyen kişilerden onlar yazınca mesaj silinmıyorda ben yazınca neden siliyorsunuz

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
ceycey45 dedikleri doğruda o mevcut şartlara göre olan bişey dağda sinyalin yankı yapabileceği yerde bir tane baz istasyonun olduğu bir yerde zor bulunması diye düşünüyorum

ayrıca arka bahcenizi aramıyosunuzki dağlık arazi bi kişi 50 metre öteye gitse kaybolunan bir yer ayrıca 2-3 metre kara saplanmış bulunmuş 1 gündede sürekli kar yağışından mutlaka üstü örtülür artı parçalara ayrılmış

ceycey45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben kendi düşüncemi söyledim kendime görde açıklama yaptım ama adamlar yani çok bilmiş bir kişi bana provakatör dedi.
gündemi taki eden biri olarak konuşuyorum isteyen katılı istemeyen katılmaz ama çamur atmayın

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Termal kamera ve gece görüşü kullanılmış ancak görülmemiş yani kısacası helikopter düştükten 1-2 saat sonra herkes donmuş. Muhabire yazık oldu hala bulamadınız mı diyordu :(

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
O zaman siz masalın yeni bölümünü izleyip uyumaya devam edin arkadaşlar. Hadi insan canının kıymeti yok diyelim, bir ülkede bir milletvekilinin rotası belli helikopteri düşer, 40 küsür saat 1000 tane adam bunu bulamaz, bir grup sıradan vatandaş bulursa, o ülkede o an bunun sorumlusu kimse istifa eder. Artık sivil savunma müdürü müdür, iç işleri bakanımıdır, silahlı kuvvetlerdeki sorumlusu mudur kimdir nedir. Adamlar donma tehlikesi geçirerek yürüyerek bulmuşlar. Türkiye, Amerika/İngiltere olmayabilir ama Irak'da değildir. Termal kamerası, gece görüşü, her türlü şartta askeri operasyon yapabilecek teçhizatı vardır.

Bu da unutulur bu da geçer. Beceriksizliğin, beyinsizliğin ismi ne zamandır teknolojik yetersizlik ve doğa felaketi olmuş şaşırıyorum. Ne biçim ülkedir, bir ülkede hiç kimse mi birşeyden ders çıkarmaz, bunu anlamak için uzayda ya da başka ülkede yaşamaya gerek yok.

tamamen katılıyorum.Bu millet nedense kitap okumaz ama gazeteyi yazdığı gibi okumayı adet edinmiş.Televizyonda ne denirse onu mutlak doğru olarak kabul etmiş.Düşünen bir millet değil tamamen yozlaşmış robotlardan oluşan bir milletimiz var mağlesef.Cumhuriyet mitingleri der haberlerde sokağa dökülür.Demez dökülmez.İzlediği haber kanalının kötülediğini dinler kabul eder.İzlemediğini kabul etmez.trt kürtçe kanal açtığı gün filistin olayları patladığında olduğu gibi herşey çok güzel dayatılır bizim milletimizde buna inanır.

mahvolmuş bir ülke var şuan.ekonomisiyle kültürüyle devlet kurumlarıyla yapısıyla düzeniyle tamamen alenen ve gizli at koşturuluyor.

BBP açıklama yaptı.Muhsin Yazıcıoğlu enkazın olduğu yerde bulunamamış.Ölen 5 kişi içinden çıkmamış.Araştırmalar mağralara kaydırılmış. yani 48 saat sonra ilk günden bilindiğini söyleyen bir köylüye rağmen bulunan bir enkaz var.Çelişkili haberler bu ülkenin ne rezil yönetildiğini gösteriyor.Bir milletvekilini kendi topraklarımızda 48 saat sonra buluyoruz.3000 kişi seferber deniyor bu 3bin kişi ne yaptıda bulamadı.Tayip çıkmış bulunan yer kordinatlar içindeydi diyor ama 2 gün sonra kordinatların o kısmına bakılıyor.Bakanlarda devletin görevlileri değil gönüllü 17 vatandaş.. Bu kadar saçma birşey yok.Görün bakın bunun üstüde kapatılacak.Allahtan tek isteğim var Muhsin Yazıcıoğlunun bir şekilde sağ şekilde ortaya çıkması.Elbet bu isyanımızın cevabını yeterince verecektir.

Enkaz alanında bulunamıyorsa ya kalktı biryere sığında yada birileri aldı götürdü.Sporla uğraşan çevik bir insandır.Zor şartlara alışkın işkencelerden sağlam çıkmış genç denilebilecek bir yaştadır.Benim ümidim var.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Sayın başbakan kurtulan olmadı diyor,sonra bakan çıkıyor malesef canlı yok diyor.

Bir kaç saat sonra da yazıcıoğlu'nun cesedine ulaşamadık açıklaması geliyor.

Hollanda'da düşen THY uçağındaki gibi,bizimkiler hemen çıkıp ölü yok sadece yaralı var dediler ama 9 kişi öldü.

Pilotlar yaşıyor,yaralılar dediler.Hepsi öldü.

Ali'nin veli'den haberi yok.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
tamamen katılıyorum.Bu millet nedense kitap okumaz ama gazeteyi yazdığı gibi okumayı adet edinmiş.Televizyonda ne denirse onu mutlak doğru olarak kabul etmiş.Düşünen bir millet değil tamamen yozlaşmış robotlardan oluşan bir milletimiz var mağlesef.Cumhuriyet mitingleri der haberlerde sokağa dökülür.Demez dökülmez.İzlediği haber kanalının kötülediğini dinler kabul eder.İzlemediğini kabul etmez.trt kürtçe kanal açtığı gün filistin olayları patladığında olduğu gibi herşey çok güzel dayatılır bizim milletimizde buna inanır.

mahvolmuş bir ülke var şuan.ekonomisiyle kültürüyle devlet kurumlarıyla yapısıyla düzeniyle tamamen alenen ve gizli at koşturuluyor.

BBP açıklama yaptı.Muhsin Yazıcıoğlu enkazın olduğu yerde bulunamamış.Ölen 5 kişi içinden çıkmamış.Araştırmalar mağralara kaydırılmış. yani 48 saat sonra ilk günden bilindiğini söyleyen bir köylüye rağmen bulunan bir enkaz var.Çelişkili haberler bu ülkenin ne rezil yönetildiğini gösteriyor.Bir milletvekilini kendi topraklarımızda 48 saat sonra buluyoruz.3000 kişi seferber deniyor bu 3bin kişi ne yaptıda bulamadı.Tayip çıkmış bulunan yer kordinatlar içindeydi diyor ama 2 gün sonra kordinatların o kısmına bakılıyor.Bakanlarda devletin görevlileri değil gönüllü 17 vatandaş.. Bu kadar saçma birşey yok.Görün bakın bunun üstüde kapatılacak.Allahtan tek isteğim var Muhsin Yazıcıoğlunun bir şekilde sağ şekilde ortaya çıkması.Elbet bu isyanımızın cevabını yeterince verecektir.

Enkaz alanında bulunamıyorsa ya kalktı biryere sığında yada birileri aldı götürdü.Sporla uğraşan çevik bir insandır.Zor şartlara alışkın işkencelerden sağlam çıkmış genç denilebilecek bir yaştadır.Benim ümidim var.

Bende kesinlikle katılıyorum sana bizim milletimiz hakkında düşüncelerine, okumaz bilmez ama fikri vardır örneğin BBP' nin resmi açıklamasında tüm kurumların görevlerini layıkıyla yaptığı söyleniyordu ancak medyada her haber kanalı ve gazetede ayrı telden çalıyordu. Haklısın yani haklısın.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
arkadaşlar termal kamera her koşulda işe yaramaz ısıya duyarlı bir şeydir. geniş bir kısma tutugunuzda her türlü ısıyı tespit edebilir hayvanlar. vss buda yanıltıcı olur.

Termal kamera ıslak bir zemin veya ıslak zemin altındaki ısıyı göstermez. (terörisler sınırı gecerken ıslak yagmurluklar gecerki termal tespit etmemek için. askerliğini doguda yapan bilir.) Her şeyi termalle bulmanız mümkün degil herşey o filmlerde oldugu 007 filmlerine benzemiyor sölim..

Medya insanı yanıltabilir. o güvendiğimiz medya herkes kurtuldu hastaneye geliyor haberi verdi 15 dk sonra enkaza ulaşılamadı diyor. Şimdi medya kurtarma çalışması yapılmıyor dese inanacakmısınız. Ben sırf izlenelim diye yalan haber yapan veya yanlış bilgiye göre haber yapıyorlar.

Ben hiçbir medyaya güvenmiyorum her türlü olaydan kendilerine pay biçmek isteyen kurumlar var cok olayda şahit oldum o yüzden medya göre birilerini karalamak saçma olur.

şimdi bir web siteniz kapndıgınız zaman hemen tepki veriyorsunuz ya yok ip taspiti yok vss diye teknik konuda bilginiz oldugundan teknik bilgileri biliyorsunuz.

o yüzden bu arama kurtarmada uygulanan işlemleri bilmeden konuşmayalım yanlış bilgi vermiş oluruz..

Soruyorum 2 metre karda yürüyen oldumu ?? hemde dagda yolda degil. Hiç tipiye takıldınızmı dagın başında. ( ben hepsini askerlik görevimde yaşadım ve gercekten zor bir durum )

Bu tür kazalarda en geç 4-5 saat içersinde bulunması şart yoksa yaşam şansı cok azdır kan pırtılaşmaya başlayınca vucut ısısı düşer ve donma olur.

Bence bu tür olaylar bizlere ders olmalıdır. Kötü hava şartlarında uçacak hava araçlarının bu tür sinyal gönderici cihazlarının denetimi olması ve her sivil hava aracının mutlaka bir merkeze rota belirmeli. veya hava şartları kötü ise pilotların durumu her dk merkeze bildirmesi ve araçın izlenmesini istemelidir.

Ölenlerin ailelerine baş saglı diliyorum.

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bu ne biçim iştir yahu ! şimdide 5 ceset bulundu iha muhabiri kayıp deniyor ! ne biçim ülke burası böyle işin içine... :mad:

50 kere haber geçildi. Adam gibi biri çıkıp açıklama yapsın kulaktan dolma bilgilerle haber yapılıyor.

helikopter düştü yaralılar kayseriye getiriliyor
6 ceset bulundu
4 ceset bulundu muhsin yazıcıoğlu kayıp
6 ceset bulundu
5 ceset bulundu iha muhabiri kayıp

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Bazı arkadaşlar medyaya inanmayalım diyorlar da kısmen haklı olmakla birlikte ondan önce düşünülmesi gereken başka şeyler var !

- Mesela çok yakın bir geçmişte Ölü insanlar için "Tane" diye ifade eden sorumlu kişiler !

- Bu güncel olayda da tanık olduğumuz ve sorumlu kişler tarafından gelen açıklamalar ! Hiç biri birbirini tutmuyor neden acaba !

Bu ve bunun gibi bir sürü olay...

Her seferinde ders çıkaralım diyoruz, görünen o ki daha çok demeye devam edeceğiz...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5