İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Help Dosyası Hazırlama

A

Anonymous

Misafir
Help dosyası hazırlamayı Office 97 ve borlandın Hcw programı ile compile ediyorum ama düzgün çalışmadı.Sanırım office95 ile rtf hazırlamak gerekiyormuş ama office 95 i bulamadım.
Bu yollardan başka özel bir program yada başka bir yolla help dosyası hazırlayabilirmiyim.

Yardımcı olursanız sevinirim..
iyi çalışmalar..

A

Anonymous

Misafir
office 2000 kullanarak rtf olusturbilirsin sonrada hcw'yle derleyice iyi oluyo...

A

Anonymous

Misafir
Kendin oluşturmak istersen bir table içine konunumarası, başlık, dosyaadı ve benzer erişim bilgileri tanımlayarak table oluştur.
bu table içine yardım konularını belirli bir mantık içerisinde numaralandırarak gir. her bir konuyu ayrı .rtf formatlı bir dosyaya kaydet. dbgrid üzerinde hangi yardım seçilmiş ise, o yardımın .rtf dosyasını form içine koyduğun TRichEdit içerisine çağır.

NOT : delphi içinde TRichEdit example (örneği) var. Buarada .RTF uzantılı dosyaları yazabilir ve kayıt edebilirsin. Bu örneği incele .RTF dosyaları hazırlamanın delpi ile kolay olduğunu göreceksin...Zaten bir çok şeyi TRichEdit component i yapıyor.

kolay gelsin...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5