İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hemen Paylaş! yenileniyor..

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
smartphone.elmasgunes.net vardı bir aralar ondan dolayı olabilir.Com net org hepsi Elmasgüneş kardeşlerin.

timsah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir fikra okumustum aklima geldi fikra soyle geciyor:

Cehennemde kuyular varmis kuyunun icinden cikip kacmasinlar diye her kuyunun basinda 2 zabani nobet tutarmis, kuyulardan bitanesinin basi bosmus ordaki mudurmu artik herneyse, o kuyunun basinda neden nobetci yok demis, ordan bi zebani cevap vermis: o kuyu turklerin kuyusu onlar zaten birbirlerinin ayagindan tutup asagi cekiyorlar nobetci gerekmez demis.

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Galba öbür konuya yazdıklarımın etkisi olmuş. Çok sevindirici bi haber inşallah eskisinde daha güzel ve daha kapsamlı bi proje olur. Elmas için küçük, Türkiye için büyük bir adam :)

Başarılar diliyorum Elmas Beye

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
hemenpaylas parkmı edildi ? Ne olursa olsun park edilen bir site hoş görüntü vermiyor.İnsanlara maddi amaçla açılmış site izlenimi yaratıyor.

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet, Sedoparking'de.

280bin tekil hiti olan bir sitenin(en son öyle gördüm sanırım) park edilmesi yüklü bir kazanç olsa gerek ;)
Profesyonellik olarak evet banada hoş gelmeyen bir davranış olsada, diger tarafdan maddi boyutunuda hesaba katmalı.

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bu alan adı Sedo’nun Parking programına katılmış durumda. bol kazançlar :p

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yadırgamamak gerekiyor bence. elmasgunes daha öncede bu sitenin para getirmediğini dile getirmişti. Bence en uygunu parking de kalmasıdır.

Benim görüşüm hemenpaylas.com biraz zor açılır bu site parking de baya bi bekler. Rapidshare gibi bir hizmet varken bu tür hizmetleri free vermek yanlış. Çünkü hem hizmet veren hemde alan mağdur oluyor.

Yeni projenizde başarılar dilerim.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
ne olursa olsun, bazı insanlar çıkıpta dosyalarım silinmiş diyecek.Türklere güvendik, destek verdik şimdi site üzerimizden para kazanıyor denecek.Bu şekilde park etmekte bu kişilerin ekmeğine kaymak sürme anlamına gelir.Para kazanma işine gelince, orası benim sorunum değil :) bir projeye başlanırken getiriside, götürüsüde hesaplanır.Güneş de profesyonel birisi eminim hesaplamıştır.
İnsanlar müyapı umursamaz, sonuca bakar ve derlerki ; vay be hiti yapdı parka çekdi :)

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o zaman gitsin kendi serverında illegal dosyaları host etsin. Bu projeyi neden zorluyor yok öle sermayesiz çok para :)

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
forumlardan gelen hiti görünce sedo şutlicak :D

Holokost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hadi hayırlısı bakalım umarım bayram donusu guzel yeniliklerin haberlerini alırız :)

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar, 2 sene boyunca insanlar hizmet vermiş bırakın isterse park etsin isterse dinamit koysun patlatsın 1 ömür dosyaları bulunduracağız diye bir tahattütnamesi yoksa arkadaşın sorun degil, 20 sunucu var sanırım minumun 100$ dan aylık 2000$ eder. Baba hayrına bu işler yapılmıyor tabiki parked vs. ne yaparsa helalı hoş olsun.

Uurz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aslında iyi oldu..
Tüm dosyalar silindi serverlar ve sistem rahatladı. O kadar dosyayı ve hergün artan dosya boyutunu host etmek için gereken masraf kesildi azaltıldı bi süre sedoya yönlendirerek güzel paralar kazanıldı kazanılcak... ve birsürü avantaj.
Böyle bi perioda girmeyi kim istemez. Ya da kim yapmaz :)

deeper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
DOMAIN STATISTICS:
Visitors to this Sedo Listing*: 2,076
Unique Visitors to Website*: 3,262,110 (sedoTracker)
Page Views: 18,345,750 (sedoTracker)
* Data from the previous 32 days
Previous Offers for this Domain: 3

istatistikleri oldukça yüksek, 3 tane teklif almış bile :)

elmasgunes benim turkondaki ilk müşterilerimdendi. sonraki host firmamda tasarım ve kodlama ücretlerini taktım kendilerine. ama gerçekten içi temiz insanlar. ne alakaysa söyliyeyim dedim :)

başarıların devamını dilerim.

:)

S

salim_aslan

Misafir
Elmasgunes arkadaşım öncelikle geçmiş olsun diyorum. Özveri, bilgi birikimi ve zaman harcanarak hazırlanmış ve Türkiyede yaygınlaşmış, Dünyadaki benzerlerine rakip konumda bir projenin destek görmek yerine biranda yokedilmeye çalışılması bana rahatsızlık veriyor. Bence bu konuda muhakeme edilme hakkını kullanmalı ve elmasgunes arkadas a maddi ve manevi destek vermeliyiz. Müyapın siteni kapat yoksa biz kapattırırız tehditine karşılık konuyu mahkemeye taşımalıyız. Çünkü ortada olan şey bir dosya paylaşım sistemi. Bunun içindeki illegal dosyaları ayıklamak yerine siteyi tamamen kapatmak mantıksızlık. Mesela her şehirde suçlular bulunur. Ama kimse kalkıpta bu şehirde suçlular var hadi hepiniz gidin bu şehri kapatıyoruz demiyor.
Bence mahkemeye gidildiğinde mahkeme kararının ; müyapın illegal dosyaları hemenpaylas.com a bildirmesi ve hemenpaylasın da bu dosyaları silmesi şeklinde olacaktır. Bunun takibini de muyapın yapması gerekecektir. Hazırdan site kapatmaya alışmış muyap a bu ağır bir yük getirecektir.Eğerki sitenin içeriğinin tamamen silinmesi gerekiyorsa da buna muyapın değil mahkemenin karar vermesi gerekir diye düşünüyorum.
Mahkeme edilmek şu an ve Türk internetinin geleceği için elimizde bulunan tek şans. Böyle bir mahkeme Türk internet tarihine geçecektir. Bildiğim kadarıyla, şimdiye kadar muyap ın karşısında kendini savunan kimse olmadı, muyap hep tek taraflı sitelerin kapatılma kararını çıkarttı. Kapatılan diğer sitelerle hemenpaylası da aynı kefeye koymamak lazım. Çünkü hemenpaylas rapidshare benzeri bir dosya paylaşım sistemi. Ben de dahil olmak üzere biçok kişinin rapidshare de premium hesabı var. Hemenpaylaşın ayakta kalması, bu yolla yurtdışına çıkan döviz miktarının önünde bir engel olacak, milli servet e katkı sağlayacaktır.
Ben Tüm içtenliğimle söylüyorum, Eğer birlik olup hemenpaylasın savunmasına maddi ya da manevi destek olursak Türk internetinde muyap devrini kapatıp yeni bir devir açmış oluruz. Eğer ki Elmasgunes arkadaşımız mahkeme edilme yoluna başvurursa tüm mahkemelere katılacağıma ve maddi destekte bulunacağıma söz veriyorum. Ve bu desteği ellerinden geldiğince maddi ya da manevi tüm arkadaşlardan bekliyorum.
Zaten mahkeme edildikten sonra çıkacak en kötü karar site içeriğinin belirlenen süre içinde silinmesi olacak ki, zaten şu an mahkeme edilmeden bu yapılıyor. Ama biz mahkemeyi kazanma şansımızı geri tepiyoruz. Bu mahkeme Türkiye de bir ilk olacağından basında da fazlasıyla söz edilecektir. Muyapın yabancı sitelere dokunamayıp Türk sitelere yüklendiği haberiyle hemenpaylasın safhında oluşabilecek kamuoyu nun gücünü de siz düşünün. Hele ki Yasadışı örgütün sitelerine internet üzerinden ulaşılabilirken, dosya paylaşım sitesinin kapatılmaya çalışılmasıyla gelecek ek kamuoyunun gücünü de buna ekleyin.

Kısaca muyapın youtube.com da çokca yayınlanan Türkçe klipler sebebiyle youtube e erişimi engelleyemeyeceği gibi hemenpaylas a da engelleme koyamayacağı kanısındayım. İşlemesi gereken prosedürün, yasadışı içeriği hemnpaylasa ekleyen kişinin IP adresini yetkili kuruma a bildirmesi ve yetkili kurumun da içeriği yükleyen kişiye dava açması şeklinde olması gerekir diye düşünüyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5