İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hemenpaylas.Com hakkında.

Neb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir topicte elmasgunes'i online gördüm..
Türkiyenin en büyük dosya paylaşım sitesi olan ve büyük potansiyele sahip olan sitemiz hemenpaylas.com 20 ekim 2006 da kapanmıstı, bir bucuk sene gecti. sitede:
hemenpaylas.com, 20 Ekim 2006 tarihinde geçici olarak kapatılmıştır. Şu ana kadar yüklenen tüm dosyalar, sistem değişeceği ve daha dinamik bir altyapıya geçiş yapılacağı için silinecektir. Yeniden yapılanma süreci içerisinde siteye ve hiçbir dosyaya erişim olmayacaktır.

Geçiçi denmiş ama dedigim gibi bir bucuk senedir site kapalı..
Konuyu acmaktaki amacım şu, ben bir Türk internet kullanıcısı olarak rapid yerine hemenpaylas'i kullanmak isterim, eminim cogu arkadaşımızda böyle düşünüyor.

Sorum sana elmasgunes? (sorgular gibi oldu :p)

Bilgilendir usta sitenin akibeti hakkında bizi, en azından bilmek isteyenleri.
iyi calismalar

Efsane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hemenpaylas ile birlikte bikaç site kapatmıştım zamanında..
Malum tüm linkler ordan olunca yapacak bişey kalmamıştı, artık açılsada güvenmem.. ( uploadlar illegal değildi.. )

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Benimde oyleydi 2 gece icinde wget ile datalari yedeklemeye calistik %25 kadarlik kismi havaya uctu..

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu saatten sonra ona güvenen çıkarsa yanlış yapar diye düşünüyorum :) herkesin dosyaları uçmuştu çünkü.

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Tabi kendi tarafımızdan durum öyleydi.Ancak hemenpaylas tarafından bakarsakta onlarında yapabilecekleri pek birşey yoktu.Zaten tekrar açarlarsada illegal'e izin olacağını sanmam.

Neb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya arkadaşlar Rapid ayakta duruyorda o kadar illegal'e karşı bizim zehir gibi web yazarlarımızın kodladıgı yada girişiminde bulundugu siteler neden ayakta durmuyo, yada duramasın?

Biz hemenpaylas'a neden güvenmeyelim, ben elmasgunes'i tanımam selamım yoktur ama rapid yerine onun sitesinden dosyamı indirmeyi tercih ederim :) Ne olursa olsun birbirimizi desteklememiz lazım dostlar, en azından ben böyle düşünüyorum..

Nerdesin elmasgunes :)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Sebep Almanya ve Türkiye arasındaki yasal farklılıklar. Gerçi son zamanlarda Almanya'da da Rapid hakkında bazı davalar görülüyor, tam net değil onların durumu da.

Neb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Siteyi yurt dışı bağlantılı açsın? O zaman problem yaşar mı?

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Fark etmiyor ki o zamanda telekom devreye girip Türkiye'den girişi engelliyor.Rapidshare'i niye engelleyemediği ise tam bir muamma,gerçi engellese daha mi iyi olur?Hayır,bu sefer internet kısıtlanıyor deriz.Yani tam bir çıkmaz.

Neb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Rapid kapanmadı evet :) Gerçekten bu bir muamma. Amma ve lakin hemenpaylas'in neden sustugunu yani susma derken aktifleştirilmedigini gerçekten merak etmekteyim, adım gibi eminim, acıldıktan sonra insanlar yine kullanmaya baslayacak bu siteyi ve yeni rapid ile en azından Türkiye'de yarışacak duruma gelecek.

Elimizde Türkiye olarak güzel bir proje varken bunu bitirmek, susturmak hoş degil.
Ekonomik problemler yüzünden devreye sokulamıyorsa o başka ama eminim yine Sponsor ile bu iş çözülebilir, sponsor derken host firmaları filan degil büyük iş adamları ile görüşmeler sağlanabilir, bilişime önem veren iş adamları cok Business dergisinde sürekli bahsediyorlar kasılıp kasılıp devir teknoloji devri diye..

Herneyse cok konustum gene :) Olayın birinci muhattabı hala suskun, ne cevap verecek ne zaman cevap verecek merak etmekteyım..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5