İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hep bilgi istedik, birazda paylaşalım :)

M

Metalirik

Misafir
Merhaba arkadaşlar
35 sayfalık adsense sayfasını üşenmeden okudum :) Adsense olayında yeniyim henüz 2 aylık üyeyim. Yeni yeni öğrenmekteyim tam anlamı ile..
Şimdi forumun geneline baktığımda %1- %3 ten fazla tıklama oranı normal, %5 üstü ise google sizi incelemeye alır demişsiniz.
Ben bu tezinizi çürüteyim şimdi. Benim abimin kendi adına kayıtlı hesabı ve tek sitesi var.
Günlük sayfa gösterimi 250 en fazla en düşük 100
250 gösterim 50 tık %20 tık oranı
44 gösterim 20 tık %48 tık oranı
%56 ya kadar çıkmış tık oranları mevcut. Şimdi bir siteye 40 kişi giriyorsa illa ki 1 kişimi tıklamalı ?
Site içeriğine uygun reklam, domain, içerik mevcutsa ve kod iyi yerleştirilmişse bence reklama girme ihtimalleri yükselir.
Google'de bu tür oranlarla uğraştığını hiç sanmıyorum, hile olmadıktan sonra.
Gösterim sayısı cok düşük mesala bugun 30 gösterim var 7 tık, buda %22 lik dilim oluyor.
Hile olmadıgı sürece google bu tür şeylerinizle ilgilenmediğini zannediyorum isterseniz hesap özetini resmini gösterebilirim :)

H

hikayebul

Misafir
250 kisilik siteleri kimse kaale almaz,ancak binlerce hit alan siteler yüksek tiklama seviyesine erisirse ki buda büyük para demek o zaman google incelemeye alir.

M

Metalirik

Misafir
Haklı olabilirsin ama 250 sayfa gösterimi almış bir site, hiti artar 2500 hit alırsa ve tıklarda dogru orantılı artarsa gene %30-50 arası olursa google bunu incelemeye almasının bir manası yok ki, gelen ziyaretci sitedeki reklamlara girmiştir. Bu webmaster'in başarısıdır. Demek ki site içeriği, domain, ve reklam uyumunu cok iyi sağlamış.
+ olarak 250 gösterimde 50 tık ile 26 dolar toplaması da bence günde az para değildir ki bu durum paraya bakcağına inanmıyorum.
Çünkü google gerçek ziyaretci ile reklam istiyor, siz bunu sağlıyorsanız ki zaten google kazanıyor sizinle beraber.
Zaten sahte tıklama, aynı bilgisayardan giriş, robotlar, tıklamaya teşvik vs. ile olsa farkediyorlar affetmiyorlar birçok arkadaşım banlandı bu yüzden bizzah şahit oldum:)
Ben genede %lik tıklarla ilgili bir durumun olmadıgını düşünüyorum çünkü sahte tık ile % tık oranı artmışsa zaten bunu kendi sistemleri ile tespit edebilirler. Yada tıklama teşvik vs. varmı diye site kontrolünde çıkar.
Zaten ziyaretcinin girmesi ile birlikte reklama
IP
İşletim Sistemi
Ekran Boyutu
Çözünürlüğü
Colour ( 32 , 16 bit vs. )
Ülke
ip adresi
vs. vs. vs.vs bilgilerini google topluyor :)

C

CicekCicek.Com

Misafir
bence bişey olmaz cünkü önceden

7binli gösterim vardi %1 di tiklama
suanda 5-6bin %4-5 te bu tamamen reklam kodunun iyi yerleştirilmesine baglı.

Unutmayın fazla kazanmak suç değildir hile suçtur. Biz fazla kazanırsak googlede fazla kazanır.

worshiphim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google mac adreslerini de elde alıyor denmişti bu forumda bu nasıl oluyor bilen varmı?

M

Metalirik

Misafir
Google mac adresini alamaz arkadaşım, bu bir evhamdır uydurmadır :)
Google'nin alacağı bilgiler JS ile aldıgı icin sınırlıdır. Bunuda yukarda sıraladım o tür bilgilerini alabilir. Birde girdiğiniz reklamları kaç sayfa gezdiğinizi kaç sn durdugunuzu vs. sayıyor kontrol ediyor. Spam,robot vs. tıklama vs. gibi şeyler mi kullanıldı diye

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim 10000 gösterimde %9 tıklama oranım var kaç aydır birşey olmadı, hile yapmadıktan sonra kafanıza takmayın yüzde sorununu.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İşin çok büyük kısmını bilgisayar hallediyor zaten. %10 tıklama oranınız olabilir. Ama bir ay %1 ertesi ay %15 bir sonraki ayda %3 e düşerseniz Google o zmn manual incelemeye alır sizi. O kadar müşterisi olduğunu düşünürsek, pekte uğraşmaz, şutlar gidersiniz. Geçmişte örnekleri mevcuttur. Hesaptaki dalgalanmalar google tarafından şüpheyle karşılanıyor. ki haklılarda..

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Metalirik' Alıntı:
Google mac adresini alamaz arkadaşım, bu bir evhamdır uydurmadır :)
Google'nin alacağı bilgiler JS ile aldıgı icin sınırlıdır. Bunuda yukarda sıraladım o tür bilgilerini alabilir. Birde girdiğiniz reklamları kaç sayfa gezdiğinizi kaç sn durdugunuzu vs. sayıyor kontrol ediyor. Spam,robot vs. tıklama vs. gibi şeyler mi kullanıldı diye

kullanılan kodun javascript oldugunu nereden biliyorsun ki.sadece uzantısı js diye javascript olmayada bilir :p

al sana basit bir kod ile mac adresini bulma

PHP:
function getMAC($comp)
{
     $IP = gethostbyname($comp);
     exec("ping -n 1 $comp");
     $haystack = shell_exec("arp -a");
     $haystack = " ".$haystack;
     if (strpos($haystack, $IP) == false)
     {
          return "Cannot Obtain MAC";
     }
     else 
    {
          $pos = strpos($haystack, $IP);
          $haystack = substr($haystack, $pos);
          $parts = explode("\n",$haystack);

foreach ($parts as $part)
          {
               $part = " ".$part;
               if (strpos($part, $IP) == false) 
               {
                    # Do nothing. IP is not here
               }
              else 
              {
                    # IP is on this line
                    $subparts = explode("    ",$part);
                    foreach ($subparts as $sub)
                    {
                        if (substr($sub,0,2) == "00") # All MACs start with "00"?
                        {  
#NOTE: This following part just breaks the MAC up to eliminate the "-"s
                             $macparts = explode("-",$sub); 
                             $computer["mac"] = "";
                             foreach ($macparts as $macp) 
                                   $computer["mac"].=$macp;
                        }
                    }
               }
          }
    return "Oops. Couldn't find the IP for ".$comp;
}
return "Cannot Obtain MAC";
}

M

Metalirik

Misafir
Trextra, buda tuhaf birşey dediğin aslında.
Hangi ziyaretcinin hangi zaman reklama gireceğinin bir kıstası olamaz ki ?
Birgün 300 gösterimde 30 kişi girer %10 tık alırsın
Belki ertesi gün 500 gösterim alırsın tık almazsın ?
Bunun nesinden huylanabilir ki ?
Mecbur dalgalanma olacaktır tabiki bir ay %2 ise diğer ay %40 a da cıkabilir bu ziyaretcilerin durumuna bağlı birşey illa her ay düzenli tıklayacakları girecekleri diye bir kural mı var ki ? Bana saçma geldi nedense
Çünkü benim bir ayda %40 %60 tık aldıgım günde oldu %0 da oldu. %2-3 e düştüm 1 aydır ama ödemelerimde bir sorun yaşamadım hiç

komikhane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaw. arkadaşlar benm hergün 5000 in üzeride gösterimim var ama tıklanma oranım çok düşük. 0,4 civarı. bunu nsl yükseltirim lütfen yardımcı olun.... kodu nereye yerleştirsem daha iyi olur....

NaCReS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dostum senn reklamın çok tepede kalmış + renklerden dolayı sitenin içeriğinden farklı olduğu daha doğrusu reklam olduğu bariz bi şekilde anlaşılıyo... bence reklamı daha içlere, içerikle içiçe bi şekilde entegre et ayrıca renkleri de değiştir... sitenle daha uyumlu reklamın içerik gibi farkedilmesini sağlayacak renkler kullan.......

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5