İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

her defasında farkli bir webpage nasıl yuklenir

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar bi sayfa yaratmak istıyorum,

bu sayfa her yuklendiginde bi scriptle otomatik olarak her defasında farkl bir sayfayı index olarak gostermeli...

nasıl yapabilirim...

örnek: benim A, B, C, D VE E sayfalarım birde index.html im var....

index her yazıldıgında a, b, c, d ve e den biri gelecek...

lütfen bilenler yanıtlasın ve acıklamaya calıssın tesekkurler

S

Skeleton

Misafir
index.html kullancağına göre javascript yazmayı düşünüyorsun heralde. tam olarak kod yazamıyorum ama algoritman şöyle olmalı:
bir fonksiyon yaz
bir array içinde {'a.html', 'b.html', 'c.html', 'd.html', 'e.html' } değişkenlerini tut
random bir sayı oluştur (0 ile 4 arası bu örnek için)
bu random sayın ve dizideki elemanların vasıtasıyla ( dosyaDizisi[randomSayı] ) şeklinde dizideki rasgele bir elemanı döndür
ve buna redirection yap.
bu fonksiyonu da <body onLoad="myRedirection()"> şeklinde çağır.

biraz google ile halledeceğini umuyorum, kolay gelsin

B

besiktaslim

Misafir
siten php olsaydı eğer;

<?
$sayfam[0]="a.html";
$sayfam[1]="b.html";
$sayfam[2]="c.html";
$sayfam[3]="d.html";
$sayfam[4]="e.html";
....
....
shuffle($sayfam);
include($sayfam);
?>

bukadarcık kod işini görürdü ama asp için nedir bilmem asp ile ilgilenen arkadaşlar çevirisini yapar artık ;)

S

SILAM

Misafir
bende boyle birsey istiyordum.ama benimki htm..htm icin nasil olacak?skeleton arkadas biraz karisik anlatmis.yada kod dan anlamadigim icin bana oyle geldi yada.

B

besiktaslim

Misafir
SILAM' Alıntı:
bende boyle birsey istiyordum.ama benimki htm..htm icin nasil olacak?skeleton arkadas biraz karisik anlatmis.yada kod dan anlamadigim icin bana oyle geldi yada.

SILAM sitenin olduğu server asp veya php destekliyordur mutlaka onu öğren bence java script bu işi sadece karışık yapar.

yukarıdaki arkadaş sadece mantığını anlatmış olayın yani mantık yürütmek zor değil

S

SILAM

Misafir
asp destekliyor.bagzi programlarim asp.ama sadece index.htm bende her defasinda degisik cikmasini istedim..

sitemedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Skeleton' Alıntı:
index.html kullancağına göre javascript yazmayı düşünüyorsun heralde. tam olarak kod yazamıyorum ama algoritman şöyle olmalı:

skeleton gayet güzel yazmış ;) . drstranger'a lazım olacak scripti yazacaktım ancak herşey hazırlop olmasın.
arkadaşlar, biraz da araştırmacı olun, araştırın bulamazsanız veya takılırsanız sorun. hem kendinizi geliştirin hem de daha orjinal işler çıkartın.

S

Skeleton

Misafir
sitemedya' Alıntı:
arkadaşlar, biraz da araştırmacı olun, araştırın bulamazsanız veya takılırsanız sorun. hem kendinizi geliştirin hem de daha orjinal işler çıkartın.

+1, sadece google.com adresini kullanmak yeterli

B

By-e

Misafir
peki her acilista ayrı bir web sayfası nasıl actırabiliriz ?

BIRBEY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Buyrun size rastgeLe sayfaLar actırabiLeceginiz bir index icin JavaScript... Kod'da özeLLikLe HEAD tagLarını koydum ki hangi tag'Ların arasına koyacagınız beLLi oLsun diye...

Kod'da düzenLemeniz gereken kısımlar;

1- var howMany = 6; //Buradaki 6 rakamı kac tane rastgeLe acıLmasını istediginiz sayfa var ise onun adedi. ( Ben ornek oLarak 6 sayfa koydugum için 6 yazdım )

2- page[0]="index.html";
page[1]="index2.html";
page[2]="index3.html";
page[3]="index4.html";
page[4]="index5.html";
page[5]="index6.html";
page[6]="index7.html";

Bu Liste de rasgeLe acıLmasını istediginiz sayfaLarın isimLeri...

NOT: Script Kod icerisinde de görüLdügü üzere javascript.internet.com adresinden aLınmıştır.. KoLay geLsin...

Kod:
<HEAD>

<SCRIPT LANGUAGE="JavaScript">

<!-- This script and many more are available free online at -->
<!-- The JavaScript Source!! [url]http://javascript.internet.com[/url] -->

<!-- Begin
var howMany = 6;  // max number of items listed below
var page = new Array(howMany+1);

page[0]="index.html";
page[1]="index2.html";
page[2]="index3.html";
page[3]="index4.html";
page[4]="index5.html";
page[5]="index6.html";
page[6]="index7.html";

function rndnumber(){
var randscript = -1;
while (randscript < 0 || randscript > howMany || isNaN(randscript)){
randscript = parseInt(Math.random()*(howMany+1));
}
return randscript;
}
quo = rndnumber();
quox = page[quo];
window.location=(quox);
// End -->
</SCRIPT>
</HEAD>

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5