İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

her eklendiğinde sayı artması?

D

Derebeyi

Misafir
merhaba, gene bir soru sorucam ama işin içinden çıkamadım napayım :(.
şimdi sitemin bir link bölümü olucak eklenen her linkin başına 1 den başlayarak artacak örnek;

1-www.site.com
2-www.benim.com
3-www.ohaa.com
...
şu sayılar her site eklendiğinde artacak bu nasıl olucak yardımlarınızı bekliyorum...
teşekkürler.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Veritabanina ekliyorsan zaten auto-increment olarak id tanimlarsan her eklendiginde bir artar, id'sini yazdirirsan o sekilde gider. Yok baska biryerden cekersen sayac kullanirsin.

PHP:
<?

// Baslangic
$i = 1;  

// Islem dongusu
// for, while, foreach vs.
while ($i <= 20) {
echo $i." numara";
$i++;
}

?>

D

Derebeyi

Misafir
tamamdır abiler sağolun :) angelo abi senide herseferinde bole mesgul ediyorum ama... :s
ben olayı tam anlatamadım iyinet te hani siteler eklendiğinde her site basina örnegin;
1-site.com
2
3
4
5
5
6
8 şu yandaki sayıları istiyorum ben site eklediğimde rakamların artmasını istiyorum... umarum bu sefer anlatmışımdır sayac yolunu denedim olmadı tam olarak işin içinden çıkmıs degilim.

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
siteleri nerden çekiyorsun ya da sayfaya nasıl yazdırıyosun? $siteadi gibi bişeyle mi yazdırıyosun veritabanından mı çekiyosun

ne istediğini anlıyoruz, ama bu verdiklerinle bu kadar alabilirsin.. angelonun verdiği kod çalışması lazım.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Siteleri ekledigimde diyorsun, nereye ekliyorsun:)

Veritabani oldugunu varsayarsak, soyle yapalim. ID alaninin auto-increment filan olmasi lazim gerci ama olmadigini dusunelim.

PHP:
<?PHP

$q = mysql_query("SELECT url FROM siteler");
$i = 1;

while ($a = mysql_fetch_array($q)) {
   echo $i." ".$a[url]."<br>";
   $i++;
   }

?>

Zaten siteler tablosunun id diye alani varsa, oradan id'yi auto-increment tanimlamissan, ayrica i=1 verip saymaya gerek yok, $a[id] olarak cekip yazdirabilirsin.

D

Derebeyi

Misafir
evet angelo abi dademinki kodun çalıştı oh bee :) çok teşekkür ederim...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi