İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Her yer kilitli, zapt-ı rabt altında

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Öncelikle yeni site sahibini tebrik ederim. Bu yenilikten sonraki ilk yazım. Ancak özellikle bu bölümdeki konulara katılmak istediğimde konunun kilitli olması, bazı alanların VIP adı altında özel olması beni durdurdu, geri çekilmeye zorladı. Her birimizin bir etki alanı olduğu düşünülürse, bazılarının dediği gibi çocuk da olmadığımız gözetilirse, bu istem dışı olduğunu düşündüğüm engelleme başta ben dahil bazı insanları siteden soğutabilir. Başka sitelerle mukayese etmeyeceğim, çünkü tek tük de olsa yazdığım harici bir site idi iyinet.
Takdir sizin, başarılar dilerim. Saygılar.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
du bakalım şunun şurasında kaç gün olduki bu forumun eski hali henüz pek bi düznelnme yapılmadı gördüğüm kadarıyla

T

trgy

Misafir
Konuları ben bilerek kilitliyorum sorun değil bundan sonra kilitlemeyebilirim de eğer sizlerde böyle bir yargı oluşuyorsa. Kilitlediğim konularda genelde çözüm yolu bulunmuş oluyor o yüzden. Daha fazla uzatmama amaçlı.

Vip ve Vip++ kategorileri ise her forum sitesinde olduğu için ve eksra özellikler kazanılabilmesi için oluşturuyoruz. Bir nevi gelir kapısı ve bunda bir suç işlemiş olarak görmüyorum kendimi.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bir yandan forumdaki samimiyet, ancak bir yandan da trgy bu foruma yatırım yaptı, cebindeki sıcacık, sevimli, sevki parasını yatırdı buraya...

Bence iyi gidiyor forum, olacak :D

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Konuları ben bilerek kilitliyorum sorun değil bundan sonra kilitlemeyebilirim de eğer sizlerde böyle bir yargı oluşuyorsa. Kilitlediğim konularda genelde çözüm yolu bulunmuş oluyor o yüzden. Daha fazla uzatmama amaçlı.

Vip ve Vip++ kategorileri ise her forum sitesinde olduğu için ve eksra özellikler kazanılabilmesi için oluşturuyoruz. Bir nevi gelir kapısı ve bunda bir suç işlemiş olarak görmüyorum kendimi.
Bazı forumlarda sabit konularda baya uzamış http://forum.iyinet.com/forum-hakkinda/ 11 tane sabit konu. Bi yönetici bu konuya ufaktan el atarsa bu görüntü kirliliği azalır

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3

Öncelikle üyelerle interaktif iletişime geçmenizin forumun önceki halinden çok farklı ve yerinde bir davranış olduğunu belirtmek isterim.
Bazı arkadaşların garip tepkiler vermesini internet ortamının rahatlığına verdiğimi belirterek size dışarıdan bakan bir göz olarak his ve düşüncelerimi anlatmaya çalıştığımı belirtmek isterim. Arı logonuz çok güzel, isim önereyim dedim (Arı Berry, Petek Bekçisi, Goovızz vs.) kilitli, arı logosu hakkındaki ankete katılayım dedim geçimiş olsun, forum hakkında yorum yapayım, size hayırlı olsun diyeyim dedim kilitli, bazı yerleri okumaya çalıştım VIP..., Ana domain için vbulletin ile uyumlu esyndicat, phplink directory vs. directory scriptlerin kullanılabileceğini önereceğim ama kilitli... Peki ben acemi bir webmaster olayım, katılımı nasıl sağlarız? Tabii ki kendi üslubunuzu yansıtacaksınız, buna itiraz edilmemeli, ama görüş hakkı tanınan yerlerde belki de geç kalmışlığımdan dolayı, birşeyler söyleyememek de beni yordu.
Bunların hepsi yapıcı eleştiri, suçlama ve yargılama değil. Böyle algılayan arkadaşlara da ancak sitem edebilirim. Katkımın, rank yapmama, sitemize ziyaretçi çekmeme amaçları nedeniyle az olduğu bu forumda (başka bir forum sitesine yazmıyorum) sonradan durumu kavramış olan benim gibi başkaları da olabilir düşüncesiyle safiyane yazdım. Hata ettiysem affola ama kendimi "Dış kapının dış mandalı" olarak hissettim ve yazdım.
Temennim; eleştirisi olup da benim gibi dile getirmek yerine başka yerlere sessizce ve gizlice kayan arkadaşların olmamasıdır.
Saygılar.

T

trgy

Misafir
Sizin gibi üyelere her zaman ihtiyacımız var bizim. Kimsenin yapmadığı birşeyi yaptım ben ve dilek şikayet konusunu açtım. Herkesin isteğini tek tek okudum dinledim. Yavaş yavaş tüm istekleri yerine getiriyorum bazı konularda ise aceleci davrandığımı biliyorum ve üyelerden bu konuda özür dilerim. Yaşımın vermiş olduğu heyecan ve istekten olsa gerek.

Hayırlı olsun dilekleri bulunan konuyu ise artık zamanın dilek olmayıp çalışmak olduğunu düşündüğüm için kapattım. Özel mesaj ile hala hayırlı olsun diyenler oluyor. Onlara da dönüş yapıyorum tek tek zaman buldukça.

Şu ana kadar önerisinin cevabını vermediğim dinlemediğim de olmamıştır. Belki herkes şu şekilde düşünebilir, bu çocuk biraz gerilerde durmalı, diye ama durmayacağım ve bu şekilde ilgilenmeye devam edeceğim. Bir kişiyi görevlendirip arkaplanda oturup izlemek yerine başında durmayı seçiyorum ben. Çünkü seviyorum insanlarla konuşmayı ve ilgilenmeyi.

Yardım isteyenlere bildiğim kadarıyla yardımcı oluyorum, olamadıklarıma ise arkadaşlarımdan gerekirse rica ediyorum yardımcı olmaları için. Kısacası bazı şeyler size ters gelmiş olabilir ama inanın hiçbir kötü niyet yok.

Bu foruma 2 hafta - 3 hafta içinde öyle bir sistem gelecek ki ne kadar çok çalışıldığı ve üyelerin ne kadar çok düşünüldüğü herkes taradından görülecek. Bu müjdeyi de vermiş olayım.

İyi geceler dilerim herkese. Sanırım içimi döktüm, rahatladım. :)

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Sayın trgy, sonuçta bir çok webmaster bir yerlerin admini. Şu ilk soluktaki heyecanınızı ve tezcanlığınızı mutlulukla karşılıyorum. Tabii ki yorulacaksınız ileride, bir mesafe de koymak zorunda kalacaksınız. Bizler de sizlere (siz derken siz ve tüm üyelere) ihtiyacımız olduğu için buralara geliyoruz. Yoksa gider kendi sitelerimizde ahkam keseriz. Çünkü hepimiz Adminiz. Benim sizin bu sıcakkanlı yaklaşımınızdan sonraki tavrım bellidir. Ancak hemen şunu belirteyim, değerlendirmesini siz yapın lütfen; Ben siteye neden geri geldim?
Cevap; Bu iyinet logosu nereye gitti, hitim kaç, yine 4-5.ci sıralarda mıyız düştü mü? diyerek kontrol etmeye geldim. Tamam toplist mantığının canavar gibi trafik harcadığını ben de çaylak bir webmaster olarak biliyorum, ne de olsa 1980 lerden beri program yapan, bilgisayar kullanan biri olarak acemiyim ama linkback'ler ne olacak sorusuna sizin adınıza yanıt vermek dahi istemem. İşiniz zor, ama başaracağınıza eminim, çünkü tartışmayı, alışverişi seviyorsunuz. Bu da siteye yeniden bağlanmamızı sağlar. Kilitleme konusunda ise asla kötüniyetli olunduğunu düşünmediğimi, ancak ben de buradayım demek isteyen benim gibi insanları usandırabileceğini vurgulamak istedim.
Saygılarımla.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5