İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Her Yerden Ban Yedim!

Hasan Yılmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba arkadaşlar, açıkca söylemek gerekirse Google'dan hit dışında hiç bir kazancım olmadı.Adsensede maximum birikmiş 20 dolar vardı.Adwords ile zaten yine bir alakam yoktu.Bir kuponu denemek amacıyla kayıt olmuştum.
Hiç bir şekilde illagal yönteme başvurmadım. Fakat önce Adwords hesabım kalıcı olarak askıya alındı daha sonrasında Adsense hesabımı kapattılar.Sizce bunun sebebi ne olabilir?:mad:

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
253
googlea sordun mu acaba? ya da sana gelen bi mail anlatır herşeyi

sevgikelebek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
11
türkiye ip si ile adwordsü kuponla çalıştırana helal olsun zaten

Hasan Yılmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
googlea sordun mu acaba? ya da sana gelen bi mail anlatır herşeyi

Sayın Kullanıcımız,

Kayıtlarımızı inceledikten sonra, AdSense hesabınızın geçersiz etkinlik oluşturma riski taşıdığını saptadık. AdWords reklamverenlerini, geçersiz etkinlikler nedeniyle suni olarak artan maliyetlerden koruma sorumluluğumuz bulunduğundan, AdSense hesabınızın devre dışı bırakılmasını gerekli gördük. Ödenmemiş bakiyeniz ve Google'ın payına düşen gelir, etkilenen reklamverenlere tümüyle iade edilecektir.

Google'ın reklamcılık sisteminin ve özellikle reklamveren-yayıncı ilişkisinin etkinliğini korumaya devam etmek için atmamız gereken bu tür adımları anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz. Bunun sizin açınızdan bir takım sıkıntılara yol açabileceğinin farkındayız. Gösterdiğiniz anlayış ve işbirliği için şimdiden teşekkür ederiz.

Böyle bir mail geldi hocam. Risk ifade ediyormuşum.Bi kaç kere adsenseyi sitemde ya kullanmışımdır ya kullanmamışımdır.Neden böyle oldu anlamadım.

Ekleme:
geçmiş olsun :/

Teşekkürler hocam. :/

Ekleme:
türkiye ip si ile adwordsü kuponla çalıştırana helal olsun zaten

Vallahi geçen gün 150 TL lik kupon geldi.Bi deneyim dedim, düşük kalite puanı falan verdiler. Tabi ben ne olduğunu bilmediğim için bir şey anlamadım. Ertesi gün hesabınız kalıcı olarak askıya alınmıştır dedi. Profesyonel bir adwordscü değilim deneme amaçlı yapmıştım onuda kalıcı askıya aldılar... :S

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
253
politika itirazı yapabilirsin istersen

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
253

Borte45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dur tahminde bulunayım:
Adwords kuponu ile, Adsense içerikli sitene hit sağladın?

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Vallahi geçen gün 150 TL lik kupon geldi.Bi deneyim dedim, düşük kalite puanı falan verdiler. Tabi ben ne olduğunu bilmediğim için bir şey anlamadım. Ertesi gün hesabınız kalıcı olarak askıya alınmıştır dedi. Profesyonel bir adwordscü değilim deneme amaçlı yapmıştım onuda kalıcı askıya aldılar... :S
Adwords: Verilen kod ile alakalı bir problemdir.
Kupon patlaması deniliyor galiba. Olasılık %50
Kupon kullanmadan ödeme yapılmış olsaydı, emaille adwords hesabınızı 3-5 işgünü içinde açtırabilirdiniz.

Adsense: Kurtarmak zor görünüyor

• Like
Reactions: Loi

Hasan Yılmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Dur tahminde bulunayım:
Adwords kuponu ile, Adsense içerikli sitene hit sağladın?

evet onu yaptım :)yanlış bir şey mi ki? :eek:ha:

Ekleme:
Adwords: Verilen kod ile alakalı bir problemdir.
Kupon patlaması deniliyor galiba. Olasılık %50
Kupon kullanmadan ödeme yapılmış olsaydı, emaille adwords hesabınızı 3-5 işgünü içinde açtırabilirdiniz.

Adsense: Kurtarmak zor görünüyor

Hayır kupon kullanmadan hiç ödeme yapmadım :S keşke yapsaydım, ama kredi kartı falan eklemiştim...

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Kendi sitende, kendi adwors reklamın çıkmış olabilir.

Misal iyinet.com sitende adsense reklamı yayınlıyorsun.

Sonra adworsa reklam verdik, içerik tabanlı sistem olduğundan kendi sitende kendi reklamın çıkmıştır. Ziyaretçilerde reklam olduğunu anlamadan içinde iyinet.com adı geçtiği için tıklamıştır, haksız kazanç elde etmişsindir.

Sadece tahmin yürüyüyorum aslında ama bu bann sebebi olabilir (kesin budur diyemem). Onun haricinde adwors ve adsense birlikte kullanabilir, bir sıkıntı oluşturmaz.

Eğer siten ayda birkaç dolar alıyorsa ondan da bannlayabilirler, sayfa to cok düşükse verimsiz bir yayıncı olduğunuzdan da bann yeme ihtimaliniz var (bu yönde iddiada bulunan bannlanmış arkadaşlar var), veya sanal hit aldıysanız bann sebebidir. Yada son ihtimal illegal siteyse heryerden bann yersiniz.

Ekleme: Yeni gördüm, bannlanan site adresin http://kazancvakti.com ise zaten tartışmayalım her türlü bann sebebi bu site adsenseden.

Hasan Yılmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Evet kazancvakti.com fakat site içeriğinin adsense ile ne alakası var onu anlayamadım.Şöyle ki girdim, yazdığım her makale özgün, hiç bir yerden kopya içerik yok sürekli güncelliyorum. Ayda bir kaç dolar dediğiniz doğru olabilir.Aklıma yattı aslında.Şu ana kadar iyi bir şekilde hiç para kazanamadım Adsense'den. Belki 20 tıklamada 0,3 dolar veriyordu.Ama kazancvakti.com neden ban sebebidir? Teşekkürler...

iyek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bu dedikleriniz benim bloğumda da var. Yani adwords kuponu ile adsense geliri elde eden blog var. Ayrıca blogda ki reklamlarda benim kendi bloğun reklamları da çıkıyor. Bunu engellemenin bir yolu yok mu?

sevgikelebek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
11
online para kazanma siteleri yasak tabi onların çoğu yalan dolan özellikle yabancı wealth programların sitelerine bakın jeep villa resimleri koyarak umut tacirliği yapıyorlar. google kaliteyi korumak adına o tarz sitelere izin vermez.

Onur07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
Sanıyorum ki proxy vs. her şeyi gerçekleştirdiniz ve anket doldurarak para kazanılmaz diyorsunuz.200'ün üzerindeki anket sitesinin hiç birinden mi para kazanılmıyor?Anket doldurarak milyarder olunmaz sadece.Hepsini denediniz mi ki bu kadar emin konuşuyorsunuz?Site konsepti dolandırıcılık içeriyor demek? Siteye eminim ki sadece bir göz gezdirdiniz.Ne kadar emin konuşmalar bunlar böyle.Bir insanı dolandırıcılıkla gayet rahat itham ediyorsunuz.İlginç... Teşekkürler bilgi için ;)

Ekleme:

İnsanların dolandırıcılıkla itham edilmesi komik geldi demek. :) Ne kadar sevindim sizin adınıza bir bilseniz... Karnını doyurmak adına bakkaldan tavuk çalana hırsız,dolandırıcı... büyük işler çevirip ülkeyi dolandıranlara iş adamı derler zaten. ;)Eminim ki bu söylemek istediğimi de anlamayıp demek hırsız ya da dolandırcı olduğunu kabul ediyorsun dersiniz onur bey.
Ya şunu biliyoruz bende affiliate marketingi sistemini kullandım. Hiçbir ürünü almadan insanlara anlatarak satmaya çalışıyoruz. Tabii ürün hakkında hiç bir bilgimiz olmadan. Şimdi gelelim konumuza anket listesi satarken ne dediğinize bir bakalım http://kazancvakti.com/blog/wp-content/uploads/2011/06/tahmini.png bu resmin neresi doğru? Ya eğer buysa sizin anket listesinden kazancağımız dünyada fakir insan kalmazdı milyarder olurdu.:alkış:

Hasan Yılmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ya şunu biliyoruz bende affiliate marketingi sistemini kullandım. Hiçbir ürünü almadan insanlara anlatarak satmaya çalışıyoruz. Tabii ürün hakkında hiç bir bilgimiz olmadan. Şimdi gelelim konumuza anket listesi satarken ne dediğinize bir bakalım http://kazancvakti.com/blog/wp-content/uploads/2011/06/tahmini.png bu resmin neresi doğru? Ya eğer buysa sizin anket listesinden kazancağımız dünyada fakir insan kalmazdı milyarder olurdu.:alkış:

Önce ön araştırma yapılır Onur Bey. Ayrıca şu da var satın alınan ürünlerin tavsiyesi daha çok yapılır.Ve yine satın alınıp tavsiye edilen ürünler daha çok kazandırır.Ben şu ana kadar 5 eğitim seti aldım ve onlarıda tanıttım.Kimisi beş para Dikkat ettiniz mi bilmiyorum, eminim ki siz de bu işin içerisine ayda 10bin lira kazandıracak vaatleriyle girdiniz.Bazı ifadeler genelleme yapılır, ayda 10bin lira kazanılır evet.Fakat bunu Türk affiliateler kullanarak yapamazsınız,clickbank vs. kullanarak yapabilirsiniz.TV reklamlarında sürekli abartı reklamlarla karşılaşılmıyor mu?Pazarlamanın doğasında bu vardır zaten. Bende bir ara yaptım diyorsunuz. O zaman bilirsiniz ilk başlarda bu konu hakkında hiç bir deneyiminiz olmadığını ve önünüze gelen her şeyi tanıttığınızı.Yanlış mı biliyorum? Zaman geçtikçe tecrübe kazanılır bu işten.Profesyonelleşirsiniz.Bu sektör (affiliate marketing) gerçekten kazandırır.Kaldıki blogumun %90'ı affiliate marketing. Talep varsa her zaman satışta vardır..Teşekkürler...

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Arkadaşlar benim online para kazanma araştırmalarım yıllar öncesine dayanmaktadır, boş konuşmuyoruz, anket ile Türkiye'den para kazanamazsınız, anca cent kazanırsınız onlarıda alamazsınız hesabınıza kolay kolay.

Daha önce burada anlatmıştım uzun uzun:
http://scamptc.blogcu.com/anket-siteleri-ve-anket-listesi-kitaplari-hakkinda/9082997

Online kitap satanlar, bana pm atın, istediğiniz kitabı göndereyim size ücretsiz. Geniş bir arşivim var. Önce inceleyin öyle satın. Adsense bile sitenizi bannladıysa, demekki illegal bişey var dimi ? Bi bunu düşünün isterseniz arkadaşlar. Resmi fikir edinin diye şimdi çektim bilgisayarımda print screen alıp. Ben inceledim daha önce bu kitapları detaylı olarak ve ona göre konuşuyorum ;)

23kuf00.jpg

Onur07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
Önce ön araştırma yapılır Onur Bey. Ayrıca şu da var satın alınan ürünlerin tavsiyesi daha çok yapılır.Ve yine satın alınıp tavsiye edilen ürünler daha çok kazandırır.Ben şu ana kadar 5 eğitim seti aldım ve onlarıda tanıttım.Kimisi beş para Dikkat ettiniz mi bilmiyorum, eminim ki siz de bu işin içerisine ayda 10bin lira kazandıracak vaatleriyle girdiniz.Bazı ifadeler genelleme yapılır, ayda 10bin lira kazanılır evet.Fakat bunu Türk affiliateler kullanarak yapamazsınız,clickbank vs. kullanarak yapabilirsiniz.TV reklamlarında sürekli abartı reklamlarla karşılaşılmıyor mu?Pazarlamanın doğasında bu vardır zaten. Bende bir ara yaptım diyorsunuz. O zaman bilirsiniz ilk başlarda bu konu hakkında hiç bir deneyiminiz olmadığını ve önünüze gelen her şeyi tanıttığınızı.Yanlış mı biliyorum? Zaman geçtikçe tecrübe kazanılır bu işten.Profesyonelleşirsiniz.Bu sektör (affiliate marketing) gerçekten kazandırır.Kaldıki blogumun %90'ı affiliate marketing. Talep varsa her zaman satışta vardır..Teşekkürler...

Ben kimsenin umutlarıyla oynayarak bu sisteme girmedim ! Danilelin dediği doğru o 10 k TL kazanma yalan dolan işler (en azında türkiyede) . Pazarlamanın doğasında ürünleri ilgi çekici hala getirirsiniz , abartırsınız ama bir yere kadar , istediğiniz Türkçe eğitim setini alın ayda 10 k diyorlar ya 500 kazanırsanız yatıp kalkın dua edin hepsi palavra kanımca.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5