İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Herkes bir kazık peşinde

May

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
2 gündür video postu kasacak yada video botu satacak arkadaş arıyorum. Ama görüştüğüm herkes parayı peşin almak istiyor(Markete girip buyrun 10 lira ben bişeyler alacağım der misiniz hiç :eek:ha:) tabi anlaşamıyoruz. Sonra forumlarda bakıyorum o arkadaşa ana bacı küfredilmiş , yok beni dolandırdı falan. Rahat bir nefes alıyorum iyi ki parayı vermemişim diyorum. Peki insanlar neden dolandırıcılıkla para kazanmak istiyor anlayamıyorum.

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
kendim iş yapacaksam Ptt'den gözüm göre göre elim tuta tuta parayı almadan babama iş yapmam :)

İş yaptıracaksam önce işi görürüm, parasını sonra veririm. Zorla değil ya işine geliyorsa..

Bu nedenle ne ahlarım ne vahlarım ne de söverim.

byokan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Off of katılıyorum demin dolandırıldım. :(

May

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
şekil a @byokans

@PauLShark
3. derecce haklısın

tepki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
65
öyle kardeş haklısın bak benden bi tavsiye
iş yapacaksan içici adamı bul
onlarda yamuk olmaz
ortam insanı sonuçta :D

May

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
@tepki
bende yamuk olmaz diyosun gibi az sen :kızdım:

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
iTrader kullanımına özen gösterin. İşinin ehli olan referansı bol olan adama işi verin. Başınız ağrımaz ;)

BlackThorn

1
İyinet Üyesi
Reaction score
49
Önceden önce işi yapayım sonra parayı alayım diyordum ama bu sistem iyi değil. En azından tasvip ettiğim bir şey değil. Çünkü bu sistem yüzünden 5-6 kere dolandırıldım. Genelleme yapmamak gerek ama böyle fazlasını yaşayınca durum değişebiliyor.

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Abi o değilde ben bazen görüyorum forumlarda 5 tl için kalpazanlığa girenler var. 5 tl ya cigara parası... İnsanlık bu kadarmı düştü 5 tl için değermi ah almaya küfür yemeye?

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
May profilinin altında şöyle şeyler yazıyor bak:

Standart Üye
eTicaret: 0 / 0%
Rep Puanı : 1

Ordaki eTicaret yazan yer itrader puanıdır :D

May

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
Sen sağlamsın baya o zaman :D peki nasıl alınır verilir o

PutTLD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
13
Önceden önce işi yapayım sonra parayı alayım diyordum ama bu sistem iyi değil. En azından tasvip ettiğim bir şey değil. Çünkü bu sistem yüzünden 5-6 kere dolandırıldım. Genelleme yapmamak gerek ama böyle fazlasını yaşayınca durum değişebiliyor.

kendim iş yapacaksam Ptt'den gözüm göre göre elim tuta tuta parayı almadan babama iş yapmam :)

İş yaptıracaksam önce işi görürüm, parasını sonra veririm. Zorla değil ya işine geliyorsa..

Bu nedenle ne ahlarım ne vahlarım ne de söverim.

bir kaç ay önce bu forumda birinle görüştim, site editletecekmiş; dolandırıldım sitemi editlemek için şu kişiye şu kadar kadar para verdim ama adam kaçtı, sen yap hazırla sonra parayı vericem dedi, bende tamam dedim.
Ben msn kullanmadığım için telefonla görüştük, gayet ciddi sözünde duracak biri gibi gözüküyordu.

O gece uzun süre çalıştım, işin %70'ini bitirdim, sabah bir mesaj işi başkasına verdik kardeş kusura bakma...

Ödemeyi önce alsaydım en azından kapora alsaydım, böyle olmazdı, sonuç olarak ne oldu müşteriye güvendim işi hazırlamaya başladım işin %70'ini bitirdim sonra pardon kardeş işi başkasına verdik...

Kimin olduğunuda isteyene özelden gönderebilirim.

Önce para sonra iş.

EDİT:
Biraz önce araştırdım, söz ettiğim kişi iyinet.com üyesi değilmiş, başka forumdan bulmuşum...

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
iTrader konusunda yönetim bir başlık açarsa üyeler bilgilensin diye iyi olur. Vaktim olursa ben de hazırlayıp açabilirim başlığı.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Markete girip buyrun 10 lira ben bişeyler alacağım der misiniz hiç :eek:ha:)

Benzetme düzgün olmamış. Bakkala gidersin alacağını alırsın ama bakkaldan çıkış yapamazsın. Parasını vermeden çıkış yapmaya çalışırsan olmaz. Kaldı ki durumunuzla bu örnekte pek bağdaşmıyor çünkü burada siz hazır malı almıyorsunuz. Bir nevi sipariş veriyorsunuz ve ona göre bir örnek vermek gerekir. Bir şey sipariş ettireceksiniz örneğin almanyadan özel yapım bir BMW. Şirket sizden para istemez mi. Durun ben sizin isteklerinizi yapayım getirteyim sonra verirsiniz parasını demezler dimi.

Burada uygulanacak olan yöntem sizin birisini aradığınızı düşünürsek tanıdığınız ya da tanınan birisini seçmeye çalışmanızdır. Hani bir aksaklık durumunda bunun duyulmasını istemeyecek birisi diyelim.

Mesela ben sizin işinize talip oldum diyelim, önce yapmanız gereken benim için bir araştırma yapmaktır. Kimdir, neyin nesidir. Bakacaksınız ve vardığınız sonuç evet bu adam güvenilir oalcaktır. Zaten bu adam da sizden aranızda başka bir hukuk yok ise belli bir miktar ödeme talep edecektir ki bu da çok doğal bir durumdur.

Aksi durumlarda riskleri göze alarak işe girmiş olursunuz.

Kolay gelsin...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5