İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Herkes Çok Akıllı

_nkA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dosttumxy5.jpg

dosttumcom2ql1.png

İnternette dolaşırken bu siteye rastladım.

İşte bunun gibi kişiler yüzünden Adsense yeterince gelişemiyor.

X

Xman

Misafir
Hocam kimse kimsenin bekçisi değil adam işini yapabiliyorsa helal olsun tutupta burada bu insanları eleştirme hakkımız yok sana göre yanlışsa uğramazsın sitesine olur biter, adsenseye gelince dün yine binlerce türk webmasterın hesabını banlamışlar nedensiz sebepsiz el koydukları para 1.000.000 usd den fazla, bu ülkede kimse adsenseyi savunmasın lütfen.

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Öğrenecekler ama öğrenmeleri için önce (en az) bir hesap patlatmaları lazım

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Orada görülen reklamlar size ait olsa aynı mesajı yazar mıydınız?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
İki yanlış bir doğru etmez, binlerce Türk'ün hesabı banlanmışsa başka insanların reklam bütçelerini olumsuz etkilemek doğru bir davranış değil.

Afişe eden de ben değilim, ben savunan arkadaşa bir soru sordum. Soruda bir saçmalık yok.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Walla bu site gene iyi adam download sitesi yapmış program indir diye açılan sayfada sadece adsense reklamları tıklanıyor :D yani bence normaldir o kadar web masterın banlanması.

arama yapın

mesela bu arama sonucundaki tüm siteler yakında banlanır.

US Digital Millennium Copyright Act kapsamında aldığımız bir şikayet nedeniyle, 1 sonucu bu sayfadan çıkardık. Arzu ederseniz, ChillingEffects.org adresindeki bu sonuçların çıkarılmasına neden olan DMCA şikayetini okuyabilirsiniz.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
2 yıl oldu galiba...adsense kullanıyorum, bırakın ban yemeyi tek bir olumsuz serzeniş bile duymadım adamlardan...Banlanan binlerce kişi varsa binlerce sahtekar var demektir ;). Kaldı ki tasarımdan kodlamaya kadar yurtdışından çalan webmasterlarımız çoksa aynı paralelde adsense uygulamarınıda çalıyorlardır kanımca :) İlk bizim düşünmediğimize inanıyorum...kimbilir hangi yabancı sitede gördüde özenip keniside yapıyor.

X

Xman

Misafir
2 yıl oldu galiba...adsense kullanıyorum, bırakın ban yemeyi tek bir olumsuz serzeniş bile duymadım adamlardan...Banlanan binlerce kişi varsa binlerce sahtekar var demektir ;). Kaldı ki tasarımdan kodlamaya kadar yurtdışından çalan webmasterlarımız çoksa aynı paralelde adsense uygulamarınıda çalıyorlardır kanımca :) İlk bizim düşünmediğimize inanıyorum...kimbilir hangi yabancı sitede gördüde özenip keniside yapıyor.

Hocam sakın ola banlanma o zaman, banlandığını duyarsam bu yazdıklarını referans gösterip seni sahtekar ilan ederim haberin ola...

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Hocam kimse kimsenin bekçisi değil adam işini yapabiliyorsa helal olsun tutupta burada bu insanları eleştirme hakkımız yok sana göre yanlışsa uğramazsın sitesine olur biter, adsenseye gelince dün yine binlerce türk webmasterın hesabını banlamışlar nedensiz sebepsiz el koydukları para 1.000.000 usd den fazla, bu ülkede kimse adsenseyi savunmasın lütfen.

nedensiz el koyuyolar ha?

:D peki.

X

Xman

Misafir
Evet hileye hayır, ben adsense kullanmıyorum kullansamda hile yapmam ama yapanların peşindede hafiyecilik oynamam bu adsensenin işi onların derdi beni germez.

_nkA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@wpturkiye

İşte hesabı banlanan ve sonra haksız yere banlandım diyen kişiler bu ve bunun gibi site sahipleri.Ben kimsenin peşinde "hafiyecilik" oynamıyorum.

@Angelo

Varsayımlar üzerine konuşmak arkadaşın dediği gibi saçma.Bu reklamlar bana ait değil.Sitelerimdeki adsense reklamlarının da yanında böyle teşvik edici yazılar yok.

X

Xman

Misafir
Kimin neden banlandığı hakkında kafandan yorum yürütemezsin her banlanan bu adamlar gibi diyerek bir genelleme yapmak çok çok yanlış, bişey yazarken iyice ölçüp biçip öyle yazın.

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar kimse kimsenin hakkında bilip bilmeden genel yargılara varıp konuşmasın...

Bizzat kendim 2 kere google'dan banlandım.Bir tanesinin sebebi geçersiz tıklamaydı.Hala kimin, nasıl geçersiz tıkladığını anlamış değilim.Çünkü her hangi bir yayınladığım reklam'a ne ben tıklarım.Nede birine tıkla derim.Google'a mail atmıştım hangi gün, nereye geçersiz tıklama yapılmış diye,cevap gelmemişti.Sizin başınıza böyle bir olay gelse emin olun sizinde bu tarz banlananlardan hiç bir farkınız olmaz.Bu bana göre tamamen şans meselisidir.Bunu en iyi açıklayanda,ortalıkta mp3 sitesinden 8 ayda binlerce dolar kazandım diye hava yapanlardır.Google'ın sizi ne zaman inceleyeceğini bilemezseniz...

Diğer banlanmam ise ingilizce bir sitem yüzünden olmuştu.Reklamveren benim sitemden giden tıklamalardan kar etmiyormuş.Yani gidenler alışveriş yapmıyormuş gibi düşünün.Bunada tamam dedim.Peki şimdi ben hile mi yapmış oldum?O diğer arkadaşlar herkes hilecidir gibi yorumları neye dayanarak yaptılar?

Yaptığınız ağır bir itamdır.İspatlayın dersem elinizde benim hile yaptığıma dair bir deliliniz var mı?Onun için lütfen genelleme yaparken daha dikkatli olalım.Sonuç olarak şuan google adsense ile çalışmaya devam ediyorum.2 yıldır her hangi bir sorun ile karşılaşmadım.

_nkA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim forumlarda gördüğüm kadarıyla banlananların çoğunluğu bu şekilde veya başka şekillerle hile yapan kişiler.

Tabii bunların arasında haksız yere banlanan kişiler olabiliyormuş.Bu yüzden genelleme yaparak konuştum.

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Durum haklı yada haksız yere banlanmaktan ziyade hile yapıp,yapmamaktır.Banlanan herkes hile yapmıştır demek çok yanlış bir söylem olur.

saka

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Banlanmanın tek sebebi hile yapmak değildir. Reklamverene yeterince fayda sağlamayan bir hesabıda banlayabiliyorlar. Bunun kriterlerinizde açıkca belirtmedikleri için kimse bir yorum yapamıyor.

2dark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Banlanmanın tek sebebi hile yapmak değildir. Reklamverene yeterince fayda sağlamayan bir hesabıda banlayabiliyorlar. Bunun kriterlerinizde açıkca belirtmedikleri için kimse bir yorum yapamıyor.

Adsense den 2 kere banlandım. İlkinde arkadaşlara fln tıklattım ve biraz abarttım. Aynı PC den 3-4 tık alıyordum. Banlandıktan sonra başka ad ve adresle yeni bir hesap aldım. İçerik olarak iktisat ve iktisatçıları anlatmaya başladım. Blogumun dili Türkçeydi ama yazılarda geçen yabancı eser isimleri ve kelimelerden dolayı ingilizce reklamlar çıkıyordu. Günde 5-6 tıka 7$ - 8$ aldığım oldu. Ama pini aldıktan sonra tekrar banlandım. Geçersiz tıklama veya tıklatma yapmadım, reklamları tıklamaya teşvik etmedim yine de banlandım.

Adsense 'in başka kriterleri de var. Her banlanan mutlaka hile yaptı, sahtekardır demek yanlış olur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5