İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Herkes Ediyor Bende Müyap ı Protesto Ediyorum yeniden...

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Belki daha önceden bir çok kez protesto edildi ama bu sefer korsan yayınla mücadele etitği için değilde haksız davranıp çifte muamele yaptığı için müyap ı kınıyor ve protesto ediyorum.. Kapatlıan yüzlerce site hepsinin içeriği aynı mp3 kimisi forum kimisi blog kimisi direk download vs vs vs benim sitem bir forumdu ve doğal olarak üyeler paylaşım yapıyordu günlük tekili 5 bin civarındaydı.. En dandik mp3 sitesinin bile hiti bu rakamlarda dolaşıyor kapatılan sitelerden 20-30-40 hatta belki daha fazla hit alan ve binlerce download gerçekleştirilen siteler vardı. dün avukatı aradım müyap avukatını bana söylediği şey şu sizin sitenizden çok link dağıtımı yapılıdğı için sizi ceza mahkemesine verdik.. iyi güzel hoş dedim peki diğer siteler.. Forumtr yi bu yüzden kapatıyorsunuz benim 30-40 katım büyüklüğünde bir site madem öyle neden bunları bu şekilde dava etmiyorsunuz.. siteyi kapattırdığınıza göre sizlere bir zarar vermiş ve bu zararıda ceza mahkemesinde ödetmelisiniz... Anlamıyorum ya bu kadarda çifte standart olmaz... Forumda konu açtım bu şekilde dava edilen varmı diye bir tek kişi bile çıkmıyor.. Şimdi bunun adı çifte standart değildirde nedir?

Protestoma desteğinizi bekliyorum... Lütfen konu gereksiz yerlere çekilmesin zaten 4 gündür dünyam kararmış feleğim şaşmış durumda birde siz bunaltmayın rica ediyorum..

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Icinde bulundugun durumu anliyorum. Allah yardimcin olsun demekten baska elimden birsey gelemiyor ne yazikki.

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
protestona katılıyorum. demek o emsal olacak dava senin davan olacak :(
sürekli soru sorup canını sıkıyorum ama ne zaman suç duyurusunda bulunmuşlar ve ne zamana kadar link dağıtımı vardı sitende?

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
protestona katılıyorum. demek o emsal olacak dava senin davan olacak :(
sürekli soru sorup canını sıkıyorum ama ne zaman suç duyurusunda bulunmuşlar ve ne zamana kadar link dağıtımı vardı sitende?

dosyada gördüğüm tarih Mayıs 2006

suçun işlendiği tarih olarak bu geçiyordu..

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki gelen mektubun gönderilme tarihi nedir?

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yardımcı olur mu bilmiyorum ama adamların ellerinde sitenden bir linke tıklayıp açılan siteden (örneğin rapidshare) mp3 ü çekerken görünen bir screenshot vardır. ifadeni bu doğrultuda verirsen yararına olur.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Domain whois bilgilerin birebir sana mı ait ti?

Tüm yıl boyunca gizliydi ve sadece Domain transferi yapacağım ve web tr domain alacağım zamanlarda kendi bilgilerimi kullanmak zorunda kalıyordum... isim ve sadece bi kısa adres vardı malesef... İşte diyorum ya vurun abalıya dedikten sonra ben ne kadar gizlemeye çalışsamda onlar bir yerden mutlaka bulurdu... Bahtsız deveyi çölde kutup ayısı.... Nokta Nokta Nokta....

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Domain bilgilerini gizlemen zaten birsey ifade etmezdi. Isteseler registrar a bir telefon acip yada maille ödeme bilgilerini ögrenebilirler. Kredi kartinin adresine gelirdi suc duyurusu.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Domain bilgilerini gizlemen zaten birsey ifade etmezdi. Isteseler registrar a bir telefon acip yada maille ödeme bilgilerini ögrenebilirler. Kredi kartinin adresine gelirdi suc duyurusu.

o dediğin şey hiç kolay değil işte. gidipte türkticaret ten falan kayıt yapmadıysan yabancılar o tür bilgileri paylaşmak için ayrıca mahkeme kararı istiyor ve bildiğim kadarıyla mizk / mp3 siteleri için yerel yargının aldığı kararlarla ilgili directi/enom/godady asla işlem yapmıyor...

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
o dediğin şey hiç kolay değil işte. gidipte türkticaret ten falan kayıt yapmadıysan yabancılar o tür bilgileri paylaşmak için ayrıca mahkeme kararı istiyor ve bildiğim kadarıyla mizk / mp3 siteleri için yerel yargının aldığı kararlarla ilgili directi/enom/godady asla işlem yapmıyor...

Sen öyle saniyorsun. Zaten olay yargiya intikal etmis. Suc duyurusu bulunmak icin adres lazim. Sen ne kadar whois bilgilerini degistirirsen degistirir adamlar kredi karti bilgilerini veriyorlar. Dedigim sey bu kadar kolay. Cünkü suc suctur. Mp3 yada baska sey olmus fark etmiyor.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Sen öyle saniyorsun. Zaten olay yargiya intikal etmis. Suc duyurusu bulunmak icin adres lazim. Sen ne kadar whois bilgilerini degistirirsen degistirir adamlar kredi karti bilgilerini veriyorlar. Dedigim sey bu kadar kolay. Cünkü suc suctur. Mp3 yada baska sey olmus fark etmiyor.

sen de öyle san :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5