İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

herkes üçkaatçi

xkare

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ne bu arkadas. simdide www.komsu.net dost sitelerini iframe ile veriyor. bizde salak gibi ana sayfadan linkliyoruz. www.gulsehri.com da ayni. ya abi herkes bu kadar üçkaatçimi ya ? nedir yani o adamlar yükselmesin ben temiz link alayim. deli oluyorum bu tipte adamlara. destekleyenler ayri yerde. ana sayfadan linkleniyor. dost siteler iframe. salagizya...

S

sevdik

Misafir
slm

dostum yazdıgın yazının nekadar mantıksız olduguna baksana sitelerde normal dost site yerleri var iframe ile dostsiteler.htm koyar oraya siteni ekler çünkü adamın tasarımında belki diğer sayfalarda sol veya sağda dost siteler koycak uygun olsun yada dost site degistirmek istersen neden index.html ile oynasın ki paso adam dostsiteler.htm den yapıyor

ben genellikle mesela .js li dosyalarla yapıyorum herkes bunu yapıyor bu üçkagıtcılık değil işimiz sen memnun degilsen zaten dost siet olmasın burda komsu.net ve gulsehri.com arkadaşlarımıza saygızsızlık olmasın iyi düşünün öyle yazın oke herkes aynı işi yapmaya çalışıyor iyi çalışmalar

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu konuda ben de şikayetçiyim evet. Ama ben arada bir hepsini kontrol ederim. Aynı durum www.sevgidenizi.com 'da da var. Ben de artık ikiye ayırdım, bana iframe 'den verenleri iframe içerisinden veriyorum ama onu da iframe değilmiş gibi de göstertmiyorum, özellikle de iframe olduğunu belli ediyorum. Diğerlerini de destekleyenler diye bölüm oluşturdum anasayfamdan ordan link veriyorum.

Malesef bir anasafadan link vermeyi bile yediremeyen, yada faydam dokunmasın, ben temiz temiz Page Rank hitimi alayım onun anasayfasından ama ben onu kekleyim havasında olan siteler var. Bilmeyenler için yapabilirler onu ancak. Ama biz de buraya yazarak bilmeyen arkadaşları uyarmış oluyoruz.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
sevdik' Alıntı:
dostum yazdıgın yazının nekadar mantıksız olduguna baksana sitelerde normal dost site yerleri var iframe ile dostsiteler.htm koyar oraya siteni ekler çünkü adamın tasarımında belki diğer sayfalarda sol veya sağda dost siteler koycak uygun olsun yada dost site degistirmek istersen neden index.html ile oynasın ki paso adam dostsiteler.htm den yapıyor

ben genellikle mesela .js li dosyalarla yapıyorum herkes bunu yapıyor bu üçkagıtcılık değil işimiz sen memnun degilsen zaten dost siet olmasın burda komsu.net ve gulsehri.com arkadaşlarımıza saygızsızlık olmasın iyi düşünün öyle yazın oke herkes aynı işi yapmaya çalışıyor iyi çalışmalar

Sanirim xkare nin sikayet ettigi konu PR.
Ana sayfanin PR i iframe ile acilan sayfanin PR inden daha yuksek olsa gerek.

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sevdik' Alıntı:

iframe 'den verene iframe, anasayfadan verene de anasayfadan verilmesi gerekir. Çünkü anasayfadan verilmediği zaman hiç bir faydası olmaz bence, ondan gelecek 10-15 kişinin de bir anlamı yok diye düşünüyorum ben. Dost sitedeki amaç normalde hitten çok PR için olmalı çünkü.

S

sevdik

Misafir
slm

bende sizi anladım o zaman dost site olunurken bunu belirttin ben pr için istiyorum dost site için degil cunku cogu kişi hite bakar mesela benimle dost site olanlardan hiçbirisi şimdiye kadar pr demedi hit istiyordu bunu belirtirseniz sorun olmaz

Sadece üçkağıtcı sözü hoşuma gitmedi bu üçkagıtcılık değil üstelik komsu.net(gökhan) ve gulsehri.com(selin) gibi senelerce tanıdıgım dostlarımın boyle birşey yapmiyacagını bildigim için yazdım oke

xkare

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sevdik' Alıntı:

bi kere o konunun kolaylikla sayfayla alakasi yok. sag tarafta destekleyen var solda iframe. bu ne demek ? anlamasak yiyecez. bi arkadasim senide iframe alicam böyle olucaksa demis o da yok ben seni ana sayfaya koyarim bi yere diyip gecistirmis. sözde design'i içindi.... ya kim ne derse desin. türk heryerde türklügünü belli ediyor...

S

SempatiX

Misafir
Arkadaslar size katiliyorum ama diger arkdaslarada katiliyorum. Eger link degisimi yapilirken ben PR icin yapiyorum ve o yüzden anasayfanizdan link verin dememiz gerekmektedir yoksa adamlara birsey söyleme hakkimiz yok objektif olursak... Ama suda bir gercekki öyle verilmis hittende gelecek 5 10 kisi kimsenin isine yaramaz. Onun icin en iyisi iframe ile link verene iframe link ile vermek , normal link verenede normal link vermek ;)

xkare

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sevdik' Alıntı:
bende sizi anladım o zaman dost site olunurken bunu belirttin ben pr için istiyorum dost site için degil cunku cogu kişi hite bakar mesela benimle dost site olanlardan hiçbirisi şimdiye kadar pr demedi hit istiyordu bunu belirtirseniz sorun olmaz

Sadece üçkağıtcı sözü hoşuma gitmedi bu üçkagıtcılık değil üstelik komsu.net(gökhan) ve gulsehri.com(selin) gibi senelerce tanıdıgım dostlarımın boyle birşey yapmiyacagını bildigim için yazdım oke

dostum. komsu.net ile görüstüm bana cevap olarak ben anlamam pr falan isim yok google cevabini verdi. ama sol blokta pr degerini gösteren birsey koymus gayet ilgili. sag tarafta özel link koymus. bence design dagilmis. onlarida alsaydi iframe'e...

komsunet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba xkare kardeş birincisi ben pr için bunu yapmadım ikincisi benim ana sayfa index kb cok yüksek ve bunu azaltmak için bunu uyguluyorum menü altlarına koysam saten sayfa cok büyük olur. Zaten index üzeri dost site isteyenleri sağ alt tarafta özel siteler arasına alıyorum. Umarım seninle link değişimi yapmıyorumdur ve bu şikayeti senin etmen yanlış benimle link değişimi yapan arkadaş gelsin bana şikayetini belirtsin yeter anlatabiliyorum umarım. bende yeterince site var öyle birşeye kalkışsaydım saten öbür sitelerimdede bunu uygulardım saten beni tanıyan bilir nasıl birisi olduğumu şimdilik iyi çalışmalar dilerim..

xkare

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
komsunet' Alıntı:
merhaba xkare kardeş birincisi ben pr için bunu yapmadım ikincisi benim ana sayfa index kb cok yüksek ve bunu azaltmak için bunu uyguluyorum menü altlarına koysam saten sayfa cok büyük olur. Zaten index üzeri dost site isteyenleri sağ alt tarafta özel siteler arasına alıyorum. Umarım seninle link değişimi yapmıyorumdur ve bu şikayeti senin etmen yanlış benimle link değişimi yapan arkadaş gelsin bana şikayetini belirtsin yeter anlatabiliyorum umarım. bende yeterince site var öyle birşeye kalkışsaydım saten öbür sitelerimdede bunu uygulardım saten beni tanıyan bilir nasıl birisi olduğumu şimdilik iyi çalışmalar dilerim..

ben siirci.net'tenim. asil mesele sen degilsin. bu birkac kisiden örnekti...

S

sevdik

Misafir
slm

Konunun uzaması anlamı kalmadı dost siteler arasındaki sorun özeldir bence msn de yada mailde konuşursunuz kimse zorunlu degil dost site olmaya linkleri çıkarırsınız olur biter ama dedigim gibi dost site olmak isterken mail iel bildirin bunu pr içinmi hit içinmi

birde lütfen konu açarken başlıkları düzgün yazalım bir insana üçkağıtçı demek doğru değil üstelik konu farklı iken herkese iyi çalışmalar bol hitli gunler ben vee gidim uykum geldi görüşürüz

B

besiktaslim

Misafir
bu konuda kimsenin şikayet etmeye hakkı yok bence.
dost sitelerinizi iletişime geçmeden, önceden inceleyin. bunu yapmak sizin göreviniz adam bilmiyorsa veya yapmak istemiyorsa değişmezsiniz bukadar basit. bence 2 kavram oluştu bile dost site + pr değişim ( değişim kısmını anlamadım hala ama olsun :) )

bence dkkat etmeniz kriterler pr değişim için
1- frame içerisindemi gösteriliyor (en önemlisini atlamayın tabi)
2- pr değeri tabiki
3- sitenizin kategorisine yakın kriterleri taşıyormu
4- alt sayfalarda da direk linkiniz varmı

bu dördünü kontrol etmezseniz şikayet etmeye hakkınız varmı tartışılır ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5