İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Herkese açık internet geliyor!

Mohti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bütün vatandaşlara açık olacak ve yetişkinlerin internete erişimi sağlayacak olan ''Kamu İnternet Erişim Merkezleri'' geliyor. Merkezlerden, çalışanlar ve işsizler başta olmak üzere, ev kadınları ile emeklilere internete erişim hizmeti sağlanacak.

Gelecek yıl başlatılması ve 9 aylık sürede bitirilmesi planlanan projenin maliyeti ise yaklaşık 66 milyon avro olacak. Kamu İnternet Erişim Merkezleri, yetişkinlerin bilgisayar kullanımı ve internet bağlantısı ihtiyaçlarını karşılayacak, yetişkinlere bilgi iletişim teknolojisi eğitimi verilebilecek ortamı sağlayacak.

Yetişkinlerin e-devlet, e-eğitim, e-bankacılık, e-alışveriş gibi alanları etkin kullanım için yönlendirilmesine de imkan tanıyacak. Bir merkezde 1 yıl boyunca 1000 kişinin eğitim alabilmesi öngörülüyor.Kamu İnternet erişim Merkezleri, halk eğitim merkezleri, gençlik merkezleri, kütüphaneler, e-devlet hizmeti verecek hastane ve İŞ-KUR binaları gibi yerler, yerel yönetim binaları, organize sanayi bölgeleri ve küçük sanayi sitelerinde kurulabilecek.

Bu arada 4 bin 500 adet kamu internet erişim merkezinin kurulması hedeflenirken, projenin toplam 66 milyon avroya ulaşması bekleniyor.

Kaynak : http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=49907

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5