İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Herkese layık olduğu cevher verilmiştir.

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkidişler dergi okurken gözüme çarptı..Hani deriz ya fakirlere Allah niye fakirlik verir zenginlere zenginlik verir.onlara daha iyi nimetler veriyor..veya bir karınca niye çok yavaş gider de bir arı uçarak rahat içinde işini halleder...İşte Allah'ın herşeyi bildiğini ve herşeyi gördüğünü anlatan bir söz gördüm..

Öncelikle şunu belirteyim ki örneğin köpeğe sadık hayvan deriz kediye ise nankör.Ama kimse diğer bir insana KÖPEK dediğinde sadık kardeşim anlamını düşünerek söylediğini söyleyemez .Düşünün forumda ben birine it veya köpek desem kaç kişi ona sadık demek istediğimi anlar..Veyahut birine ayy kedi gibi şuna bak dediğimde herkes çok şirin olduğunu düşündüğümü sanır ama kimse nankör olduğu için söylediğimi düşünmez..Bu Allahın Adil isminden gelen birşeydir bence..Çünkü,kediler nankör değillerdir ve gelen nimetin direk Allah'tan geldiğini bilirler ve gururlarından insana teşekkür etmez,direk Allaha şükrederler..Köpek ise sadıktır ve insan dostu olarak bilinir ama gerçek Rabb'e tam olarak şükretmediğinden olacak insanlar arasında hakaret unsuru olmuştur...Çok konuştum sözü vereyim

"Her canlıya Allah,layık olduğu cevheri verdi.

Tırtıl Eğer iki diş bulabilse ormanı yerdi.

Şayet kediler haftada bir gün uçabilse Bütün serçelerin nesli biterdi"

Bekir Sıtkı Erdoğan​

Bundan anlıyoruzki Allah bişey yapıyorsa muhakkak bildiği vardır..Örneğin karınca çok hırslıdır ve elinde olsa tüm yiyecekleri yuvasına taşıyacaktır.Hırsını kötü bir şekilde açgözlülükte kullanır.Eğer karınca arı gibi uçabilseydi,aşırıya kaçacaktı..

Okuduğunuz için saolun kıslar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5