İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Herkese reklam gösterilmeme dönemi

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sizden yorumlarınızı alabilir miyim?
Şüpheli TCP/IP numaralarına google nin reklam göstermeme uygulaması devreye girerse sizce sonuçları ne olur?

Anlamadım diyenler için:
Google sitenize gelen herkese reklam göstermeyecek; Şüpheli IP listesinde olan ziyaretçiye reklamlar gözükmeyecek bile. Böyle bir şey olursa bu bizleri nasıl etkiler?

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bence olumlu bir uygulama olacaktir. Umarim kisa surede devreye girer. Insanlarin hesaplarini iptal etmektense supheli IP'lere reklam gostermeme yada supheli IP'lerin tiklamalarini iptal etmesi daha mantiklidir. Bu gibi opsiyonlar webmasterlarin hesaplarinin daha uzun omurlu olmasini saglar.

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yanlis anlasilmis sanirim bu. Reklam verenler adwordstan istedikleri ip ye reklamlari gösterecek istemediklerine göstermeyecek, bu da büyük bir ihtimalle yabanci reklamlarin TR iplerine gösterilme oranini zamanla azaltacak. Böylece sitelerimizde iyi ücret ödeyen ve tiklama alabilecek reklamlari gösterilmeyebilir.

Tabi reklam veren acisindan iyi bir durum. Webmaster acisindan bir artisi olacak mi görecegiz. Ben simdilik göremedim.

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
O tarz dusunuldugunde de avantajli. Orhan Veli siirlerinin oldugu bir sayfada Student Loans reklami goremeyiz. Bu sayede yine webmaster'lar icin iyi bir gelisme. Istesede bu sebepten dolayi atilamaz :) Adsense yada Adwords , hangisinde devreye girecekse umarim kisa zamanda faal olur.

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
onun yerıne bannerı tıklandığı zaman kullanıcıya gogole reklamı o sıtede bır daha gorunmesın :D boylece geçersız tıklama olayı ortadan kalkar :)

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yanlis anlasilmis sanirim bu. Reklam verenler adwordstan istedikleri ip ye reklamlari gösterecek istemediklerine göstermeyecek, bu da büyük bir ihtimalle yabanci reklamlarin TR iplerine gösterilme oranini zamanla azaltacak. Böylece sitelerimizde iyi ücret ödeyen ve tiklama alabilecek reklamlari gösterilmeyebilir.

Tabi reklam veren acisindan iyi bir durum. Webmaster acisindan bir artisi olacak mi görecegiz. Ben simdilik göremedim.

Reklam verenler açısından düşündüğünde sizin bahsettiğiniz sonucu elde edebilmek için zaten şu anda ülke bazlı seçim yapabiliyorsunuz. Hatta bazı ülkelerde şehir bazlı reklam gösterebiliyorsunuz.

eğer reklam verenlere bu ayarlama sunulursa işin içinden çıkılamaz ki !!

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ne kazancım düşsün istiyorum, nede atılmak.

çok mu şey istiyorum google! :D

Phantasm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sizden yorumlarınızı alabilir miyim?
Şüpheli TCP/IP numaralarına google nin reklam göstermeme uygulaması devreye girerse sizce sonuçları ne olur?

Anlamadım diyenler için:
Google sitenize gelen herkese reklam göstermeyecek; Şüpheli IP listesinde olan ziyaretçiye reklamlar gözükmeyecek bile. Böyle bir şey olursa bu bizleri nasıl etkiler?

Bilgi nereden? Google Adsense Blog'ta bu tür bir girişim için duyuru yazmıyor...

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
bence saçma olur.Kime göre veya neye göre reklam gösterilmiyecekki.Ayrıca hevesinizi kımrak gibi olmasın ama reklamı tıklayana sadece bikere göstermek gibi bişey olursa hem reklam verenlerin gösterimi azalcak ki reklam verenler böyle bişeyi kabul etmez hemde ya sizin kazançlarınız çok düşecek veya google atmak için başka bi neden (sizin deyimizle bahane) bulacaktır

HighVoltage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyi bir gelişme ama yinede kazançlar düşeceğe benziyor. olsun olması gereken böyle ama..

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kazançlar zaten düşük bence bu şekilde olursa kazançlar yükselir.

bAdlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
reklam veren açısından mı yayınlayan bakımından mı tam olarak anlaşılmıyor.
soruyu tekrar alabilirmiyiz.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
bence mantıklı olur.Google nin bunu yapmasındaki amaç bence; otomatik tıklama yapan ipileri tespit edip engellemektir.Buda hani şu beni biri banlattı mesajlarını ortadan kaldırır.Botnet denen meletle çok insanın canı yandı.Ayrıca kalitesiz olan ülkelerde büyük ihtimalle bu ipilere aktarılacaktır.Kurunun yanında yaşta yansa, yinede bizimde yararımıza olur diye düşünüyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5