Herkesin Dikkat etmesi gereken şeyler

Biyolog

0
İyinet Üyesi
Katılım
16 Ekim 2005
Mesajlar
0
Reaction score
0
lütfen dikkat ........
Bir arkadasin is arkadaslarindan biri sinemaya gider, yerine oturur ve birseyin battigini fark eder.Kalkip baktiginda, batan seyin, ucuna bir not ilistirilmis bir igne oldugunu gorur.
Notta " gercek dunyaya hos geldin, artik AIDS'lisin!" yazilidir.Doktorlar igneyi test eder ve AIDS virusu tasidigi ortaya cikar.

SINEMAYA GIDERKEN DIKKATLI OLUN !!! GITMENIZ GEREKIYORSA LUTFEN,AMA LUTFEN KONTROL EDIN !!!

en guvenli yollardan biri, henuz isiklar yaniyorken oturacaginiz yeri iyice
kontrol etmek!!! Cogumuz kendimizi koltuga birakiriz sadece....... Asagidaki bilgi 11.02.2000) Polis Departmani'nin tum calisanlarina e-mail
araciligiyla ulastirilmistir.
Jetonlu telefonlar Madde bagimlilari artik kullanilmis ignelerini jetonlu
telefonlarin jeton iade holune yerlestiriyorlar.Jetonu geri almak ya da unutulmus jeton varmi diye bakmak isteyen insanlar ellerini buraya atinca da igne batiyor. Ve hepatit, AIDS ve benzer hastaliklar bulasiyor. AYRICA Lokanta ve restaurantlarda açıkta bulunan kürdanları kesinlikle kullanmayınız.AİDS hastalarınca bu kürdanlar kullanılıp tekrar yerine konularak hastalık bulaştırılmaktadır.

Bu mesaj herkesi bu tehlikeden haberdar etmek icin gonderilmistir. DIKKAT EDIN!

Lutfen aileniz ve ulasabildiginiz herkese ulastirin!!!!!!!!!!!!

Turan Açıkmeşe
Adalet Bakanlığı
Bilgi İşlem Dairesi
Başkanlığı
Tetkik

Alıntıdır

Tabi bu virus bu kadar kolay bulaşırmı tartışılır bir konu ama yinede dikkat edilmesi gerekiyor.
 

nuysaler

0
İyinet Üyesi
Katılım
4 Ocak 2005
Mesajlar
92
Reaction score
0
Peki bu kadar serefsiz olmanın nedeni nedir analmıyorum. normal masum bir insana zarar vermekten ne anlar bi insan yani bunu yaptığında nasıl bi zevk alıyordur. ben hastayım herkes hasta olsun mantığından başka birşey değildir heralde.
bakalım daha neler olucak neler görecez...
bilgi için sağol biyolog
 

HolyBoY

0
İyinet Üyesi
Katılım
26 Eylül 2004
Mesajlar
276
Reaction score
0
yapılan şerefsizlik tir.
bunlar aids li olduğu için toplum bunları dışlıyor bunlarda toplumun kendilerini anlamadıklarını düşünüp sinirlenip böyle bir yola gidiyorlar böylece hasta sayısının artmasından kendilerine şu faydaları bekliyorlar
1-) Hasta sayısı artıkca toplum daha iyi davranacak onları dışlamayacak
2-) hasta sayısı artıkca devlet daha çok tedavi ve bakım imkanları yaratmaya çalışçak devlet daha bir ciddi olay üzerine ilgilenecektir.

ama o kişiler şunu unutuyor başka yollardan seslerini duyurmaları gerekir. nasılki kendilerine çocuklarına annelerine bulaşmasın istiyorsa hastalık aynı şekilde diyer masum insanlara kasti olarak bulaştırmamaları gerekir.

Bu tip davranışları efesle kınıyoruz
 

BerkeSandal

0
İyinet Üyesi
Katılım
7 Eylül 2005
Mesajlar
93
Reaction score
0
HolyBoY' Alıntı:
1-) Hasta sayısı artıkca toplum daha iyi davranacak onları dışlamayacak
2-) hasta sayısı artıkca devlet daha çok tedavi ve bakım imkanları yaratmaya çalışçak devlet daha bir ciddi olay üzerine ilgilenecektir.

İştee Onların kendilerini haklı gördüğü noktalar bunlar. Ve sırf bu yüzden bu artarak devam edecek gibi. Biyolog teşekkürler.

"Dikkatli olmak lazım"
 

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Katılım
17 Nisan 2003
Mesajlar
721
Reaction score
0
Merhaba,

Okulda bir hocamız "içeriden bilme" kavramını etraflıca anlatmıştı.
Sanırım bu konunun anlaşılmasında faydası olur:

bir kişinin yaşadığı durumu karşıdakinin anlamasının iki şekli olabilir:

Dışarıdan bilme ::
-oğlunun babasının baba ol da gör bakalım ne kadar zor baba olmak dediğinde mutlaka çocuğu bir şeyler anlar bu durumdan. Bu DIŞARIDAN BİLME'dir.

İçeriden bilme ::
-aynı evlat bir çocuk sahibi olduğunda işte o zaman gerçekten baba olmanın ne kadar zor olduğunu anlar. bu gerçekten anlama İÇERİDEN BİLME'dir.

Bizler bu hastalığa yakalanmayanlar bu durumu GERÇEKTEN anlayamayız kolaylıkla.

Ben şerefsiz değilim ve hiç de diğer insanlara zarar vereceğimi sanmıyorum. Ayrıca yapılanın da şerefsizlik olmadığını iddia edemem tabii, ama yine de durumu iyi anlamak lazım.
Mevcut bu tehlikeli durumdan kurtulmak için yapılması gereken "bunlar şerefsizdir" demek değil. Bunun aksini iddia etmek te değil tabii..

Bu insanların durumlarını iyileştirmek için bir çaba gösterilmesi gerektiğine katılıyorum. Ayrıca, başka tedbirler de var tabii alınabilecek uzun uzun yürüttüğüm fikirleri yazmayacağım. Amacım bu içeriden bilme meselesini buradaki arkadaşlarla paylaşmaktı sadece....

saygılar..
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst