İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Herşeye 0dan başlamak

sesiyada1903

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bildiğim yarım yamalak photoshop bilgileerimi unutmak mümkünmü ?
5 yıldır web yazılım ile uğraşıyorum tasarım denen lanet şeyden 1 gram anlayamadım
ama yazılımda sıkıntı yok :) Tasarımcı arkadaş arıyorum desem kaç para? daha ne kazanıyom ki sana para vereyim ? kaçırdığım işleri toplasan oturup ağlarsın
şimdi ne yapmam gerekiyor?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Hazır ücretsiz tasarımları adapte edebilirsin bence. Herkesin sonuçta uzmanlık alanı farklı.

eFe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
en iyi olduğun alanda kendini geliştiremeye vakit ayır.
Bir Portfoy site kur.
Karalamalarını paylaş.
Oturup ağlamak elinden hiç bir şey gelmeyenlerin kabiliyetidir. Bu bilgilerin varsa oturup ağlamayı beceremezsin.
Yine yeni yeniden Photoshop!a
Yazılımlarından kısa kısa yararlı şeyleri paylaş yada satışa sun.
Söz sende

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Sırf başlığı merak edipte girdim. Tabi yazılım, grafik, wordpress, seo, panda hiç bir şey gelmedi aklıma. Algıda seçicilikten olsa gerek.

Oldum ben :)

sesiyada1903

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Yazılarınız için teşekkür ederim ama şöyle bir durum var. Başlıyorum bir tasarıma hayal gücüm tak duruyor yani tasarım olayını beceremiyorum hazır temaları editlemekse biraz absürt geliyor bana tasarım işine başlamış eleman lazım aslında bana ama gözünü hırs para bürümeyen :)
Evet kendimi yazılımda geliştiriyorum dediğiniz mantıklı aslında ufak scriptler yapıp satışa sunmak.

hehehe :) :) Hayata 0dan başlamayı düşündünüz sanırımm :)

hrunymaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
hazır temaları editlemekse biraz absürt geliyor

Çok absürt değil, bi sürü insan yapıyor bunu. Ama onda bile uğraş gerekir, tamamen aynısını yapmayacaksan.

Hazırda satılık ve uygun fiyatlı binlerce tema var. Yapabiliyorsan bu yolu müşterilere önerip uygulama kısmını kendine ayırabilirsin. Sonuçta hazır temaları doğrudan uygulamak da o kadar kolay değil.

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Photoshop'u boşver, css ile uğraş. Ne zamandır yapmak istiyorum, sadece css özellikleriyle(grafik kullanmadan) güzel bir tasarım. Kafamda da geliştirdim, kesin yapacağım. :)

KIVANCEFE

0
Yasakli Uye
Reaction score
39
yavaş yavaş sindire sindire ilgilendiğin bir konuyu gerekirse 10 defa uygulamalı yapmaya çalış bu işler kolay olsaydı türkiyenin yarısı webmaster olurdu emin ol

sesiyada1903

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ıslerın kolay olmadıgı bılıyorum ama sıkıntı verıy .d 10000 satırlık kodun ıcınde kaybolmak sorun degıl amma velakım tasarım .d cok buyuk sıkıntı kafanızı sısırıyorum ama artık patlama noktasına geldım yanı .d

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
ıslerın kolay olmadıgı bılıyorum ama sıkıntı verıy .d 10000 satırlık kodun ıcınde kaybolmak sorun degıl amma velakım tasarım .d cok buyuk sıkıntı kafanızı sısırıyorum ama artık patlama noktasına geldım yanı .d

Hiç tasarım yapamıyorum diye bir durum yok bence. Kötü yap. Ama bir yerden başlamazsan kendini geliştiremezsin. Bir anda ne tasarımcı, ne yazılımcı, ne copyrigther olunmuyor.

Kötü tasarımcı olmak hiç olmamaktan iyidir.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Açıcaksın videolu resimli anlatım siteleri var onlara baka baka renklerini değiştirerek başlıyacaksın.Yada aç bir ücretli tema satış sitesi satın al keyfine göre zaten her koda göre hertürlü tasarım var.

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
Hiç tasarım yapamıyorum diye bir durum yok bence. Kötü yap. Ama bir yerden başlamazsan kendini geliştiremezsin. Bir anda ne tasarımcı, ne yazılımcı, ne copyrigther olunmuyor.

Kötü tasarımcı olmak hiç olmamaktan iyidir.

Kesinlikle..

Bi blog kur kendine. Kendi editlediğin scriptleri, temaları vs. yayınla. Ufak ufak yani. Kötü olması önemli değil. Yayınladığın bi scripti beğenmedin mi? O zaman editlediğini tekrar editle..
Ve önce tek bir alanda başla, mesela wordpress temaları..
Bi şaheser yapmanı kimse beklemiyo zaten, sen de bekleme. Her çizgin bile bi eserdir, bu şekilde ilerlemelisin..
Ve elinden gelenin en iyisini yakalamaya çalış aynı şeyi tekrar tekrar düzenleyerek..

RepeatX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok absürt değil, bi sürü insan yapıyor bunu. Ama onda bile uğraş gerekir, tamamen aynısını yapmayacaksan.

Hazırda satılık ve uygun fiyatlı binlerce tema var. Yapabiliyorsan bu yolu müşterilere önerip uygulama kısmını kendine ayırabilirsin. Sonuçta hazır temaları doğrudan uygulamak da o kadar kolay değil.
katılıyorum. 0 dan başlamanın zorlukları vardır ufak bir hata yapmak istediğin şekilde olmaması insanın bütün hevesini kaçırır o nedenle her şeyi senin yapabilmen zor :( css ile o kadar uğraştım hala daha şu div denen şeyi tablo gibi kullanamıyorum photoshop ta psd editlemek için bile baya uğraşmak gerekiyor galiba henüz çıkamadım işin içinden :ağla: o ücretsiz sunulan temalardan faydalanabilirsin. tasarım konusunda örnekleri incele kopyala demiyorum tabiki hemen herşey denenmiştir zaten değilmi yahu :D bi sitenin başlık iyidir ötekinin renk uyumu ötekinin menüleri örnek almak lazım

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5