İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

herşeyi erittik sanırım

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Olay kimin sponsor olacagi degil aslinda.

Biz Turklerde her iste oldugu gibi "hep bana nah saha" dusuncesi var.
"Tum gelir benim olacak, baska kimseyi ne ortak nede finansor yaparim" mantigi Turk projelerinin yegane dusmani.
Dunyadaki en buyuk projeler/sirketler finansman ve cok kisinin calismasi ile bu zamana gelmistir.

Ufak hesaplar pesinde kosmayin, pastanin buyuklugunu hesap edin.
Pasta cok buyuk olursa, %10 u bile yeter. Dusunun Google i Microsoft u.
Sirketiniz 10 bin dolar etse tumu sizin olsa neye yarar.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ya google vs.. o olay ayrı
garajda kuruldu denilen google bile 1 milyon dolarcık ile kurulmuş
türkiyede o babayiğitler yok. benim bahsini ettiğim daha küçük çaplı sponsorluklar. 5-10 bin ytl koyabilirim mesela kendi çapımda

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
ben hemfikir değilim. kaç tane büyük proje çıkabilir? başlık sorusu için proje çok fazla. ama ne için açılacağı da önemli. proje mi lazım? yoksa facebook gibi bir dev ya da 100k üzeri hit arıyorsunuz? büyük ya da güzel proje birçok anlamda risklidir de. tutmayabilir ya da büyük paralar kazandırmayabilir. ya da büyük oynamak için gereken 50k dolar alt yapı parasını kim yatırır, o da ayrı.
para kazanmak için illa büyük hitler gerekmiyor. misal - böcek sitesinden maximum 3k hit alırsınız belki ama ayda + 1000 dolar kazanabilirsiniz. 50k hitli sohbet sitesinden bile adsense o kadar getirmeyebilir. bunun gibi 10 tane site yapabilirsiniz.
bizde internet daha çok genç. bilgi ile projeyi koyup 3-5 sene sonrasını düşünerek yatırım yapanlar için gelecek daha rahat olabilir. şu an internet kullanım oranı %22. 2015 de bu oran %50 ye çıkacak. sadece anlık bugünü değil geleceği de düşünmek lazım. Türkiye de şu an için yabancı kaynaklı olmayan bir kişisel siteyi tutturmak neredeyse imkansız. facebook u bizden biri yapsa bu hale gelir miydi acaba?
proje üretmek için internetten sıyrılmak lazım. günlük hayatınızda neler oluyor, nelere ihtiyaç duyuyorsunuz? biraz kafa yorulursa çok ilginç projeler çıkabilir. internette kaldığınız sürece popüler olan klonlar ya da hiti yüksek görülen alanlarda sıkışıyorsunuz. akla gelen tek proje klonlama oluyor. böyle olunca da düzgün, yeni projeler çıkmıyor. tabii bir de yapabilirlik lazım. aklımda vardı hiç olmayan bir proje. 2 kişiye nasıl yaparız, tutarmı vs diye sordum. 2 ay sonra 2 tane site açıldı :)

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ya google vs.. o olay ayrı
garajda kuruldu denilen google bile 1 milyon dolarcık ile kurulmuş
türkiyede o babayiğitler yok. benim bahsini ettiğim daha küçük çaplı sponsorluklar. 5-10 bin ytl koyabilirim mesela kendi çapımda

Bence bulunduğunuz ilden start alarak sosyal içerikli bir projeye yer verin. Biraz daha kıvamlı olabilmesi için bölgeyi ingilizce olarak tanıtın*. Alternatifleri üretilebilir. Belirttiğiniz bütcenizin %80 inide reklamlarda kullanın*

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
arkadaşlar proje para getirmeli..yani hit sağlayalım google adsense ekleyelim vs..bu tarz projelerle gelmeyin bana ( fatih terim gibi oldu :D )
mesela benim kafamda şu an " tatil arkadaşlığı " projesi var. onu kurdum kafamda. geliştiriyoruz. yakında hayata geçireceğiz. alın size benden bir tüyo..

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
iyinet sen örnekleri çok uçtan veriyorsun. amerikanvari örnekler bunlar. bize ters :D
orkut google mühendisi bir arkadaş sanırım yanlış anımsamıyorsam. yani bizim kadıköylü kemal ile amerikalı orkut ( her ne kadar türk olsada amerikada yaşan ve oranın imkanlarını kullanan biri ) projeleri farklı.
yani en azından şu aşamada verilen örnekler çok farklı
sen biraz daha bu taraflara gel, o taraflara kayma :D

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
iyinet sen örnekleri çok uçtan veriyorsun. amerikanvari örnekler bunlar. bize ters :D
orkut google mühendisi bir arkadaş sanırım yanlış anımsamıyorsam. yani bizim kadıköylü kemal ile amerikalı orkut ( her ne kadar türk olsada amerikada yaşan ve oranın imkanlarını kullanan biri ) projeleri farklı.

Yavv ben diyorum ki ınternet sınır tanımaz, Amerikası Türkiyesi olmaz.
Projelerinizi büyük düşünerek yapın.
Bakın neydi o Türk online satış sitesinin adı, ebay ortak oldu. Ne güzel.

Benim aklımdaki proje geliştirildikten sonra Google a satılması kesin olan bir proje, ama bilgili adam yok. Profesörüne bile sordum adam olmaz diyor, ne milletiz ya...

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Türk Directoryleri unuttun sanırım " favorites ".
Hepsi silinip gitti 1 tane adam gibi türk dizin yok.
Yakında bomba gibi geliyorum merak etmeyin :D

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
iyinet sen örnekleri çok uçtan veriyorsun. amerikanvari örnekler bunlar. bize ters

internet üzerinden çıkma lastik satmak lazım. Bi ara ciddi ciddi düşündüm. Türkiyede en iyi piyasa ikinci el ürünlerde. Çıkma lastik kadarda ucuza temin edilebilecek bir başka ürün yok sanırım. Hatta bedavaya bile getirebilirsiniz projenin detayları bende saklı :p

edit: bu arada araba lastiğinden bahsediyorum yanlış anlamayın :D

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
orkut büyümeden google ın malı oldu zaten. ve google ın olduktan sonra adı duyuldu + bizim aramızdan değil bildiğim kadarıyla zaten, yaratıcısı google çalışanı bir Türk. yoksa google bir site bulup bulup güzelmiş hadi alalım demiyor.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
hahahahahhaha var ya yeminle koptum
hahaha çıkma lastik diyor ya :D
ulan orkut, duyda proje gör. google mış pehhh :D
iyinet tamam bize susmak düşer. bak bizim gençlerin projelerine :))))))))))

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
hahahahahhaha var ya yeminle koptum
hahaha çıkma lastik diyor ya :D
ulan orkut, duyda proje gör. google mış pehhh
iyinet tamam bize susmak düşer. bak bizim gençlerin projelerine :))))))))))

orkutta ne yenirmi o türkiyede iş yapıcaksan türkiye şartlarına uygun olması lazım :p

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
o online satış sitesi de Türkiye yönetimli değil. yani kişisel olarak bir site yaparak büyük marka olmak neredeyse imkansız. ancak tabii ki büyük düşünmek gerek. ileride google gibi büyük kurumların ülkelerden özellikle bizim gibi ülkelerden site alacaklarını öngörmek gerekir. gelecek bunları getirecek.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Benden size bir proje hediye:

Nazar ve büyü için Online Kurşun Dökme sitesi.

Yarın bir gün çıkarsa beni anarsınız.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
valla süper tuttum bu projeyi :)
bak lastik dedinde aklıma geldim
geçen gün hepsiburada'dan bir şey aldım. Lastik patlayınca sıkıyorsun lastiğe, lastik kendi kendine tamir oluyor. bir spreymiş. daha kullanmadım gerçi. bagajda duruyor. biz böyleyiz işte. nerde gariplik ordayız :D o yüzden tuttum senin projeni:)

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Yatırım yapıcak arkadaşlar;
Burda herkes proje nasıl yapılırı,kullanıcı ne isteri,en çok ne gerekliyi.... biliyor
sıradan projeler yapın, paranızı internetteki haber sitelerine paranızı harcayın.Herşey reklamda bitiyor.
Bide kendinize bi para sayma makinesi alın.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
valla süper tuttum bu projeyi :)
bak lastik dedinde aklıma geldim
geçen gün hepsiburada'dan bir şey aldım. Lastik patlayınca sıkıyorsun lastiğe, lastik kendi kendine tamir oluyor. bir spreymiş. daha kullanmadım gerçi. bagajda duruyor. biz böyleyiz işte. nerde gariplik ordayız :D o yüzden tuttum senin projeni:)

O dediğin sprey hikaye geçici çözüm sağlıyor hani yolda kalma diye.
Geçenlerde içi o spreyin maddesinden yapılma lastik almıştım, kendi kendini onarıyormuş efem, bir patladı yolda kaldım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5