İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hesabım Kapatıldı Hadi Hayırlısı

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
Evet bugün aldığım bir mail ile hesabımın kapatıldığını öğrendim. Gelen mailde geçersiz tıklama tespit edildiği yazmıyordu ancak şöyle bir cümle vardı:
"Hesabınız geçersiz tıklama oluşturabilecek bir risk taşıdığından dolayı kapatılmıştır."
Hadi bakalım. Geçersiz tıklama yok ama olabilir diye kapatıyor hesabı. Anormal bir şey de yapmadım. Herşeyi oluruna bırakmıştım ama sağolsun 2. kez hesabımızı kapattı Google efendi. Bu durumda ben şunu merak ediyorum; gerçekten benim kazancım reklamverenlere iade ediliyor mu?
Edilmiyorsa Google bunu sırf karını artırmak amacıyla yapıyor denebilir.
Ediliyorsa ne kadarı ediliyor?
Hepsi bir muamma...
Neyse canımız sağolsun yine Adtech ile zorunlu maceramız başladı. İtirazıma olumlu cevap verirlerse ne olur onu da bilmiyorum. Ama adsense yayıncılığına bir süre ara vereceğim kesin. Boşuna dememişler gavurun malı domuzun boku diye. Ne kadar piyasadaki en düzgün sistem de olsa sonuçta gavur :D

sekseniki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Banada uyarı maili gelmiş "reklamlarınızı sitenin içeriğiymiş gibi göstermeyin, başına reklamlar vs yazısı ekleyin" demişler.
Ekledim isteklerini.
bu arada geçmiş olsun arkadaşım

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
sağol dostum. hayırlısıyla artık turgay artık reklam işine girse de halimizden anlayan bizi bilen biriyle iş yapsak... bu gavurlardan bize fayda yok...

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Bende şunu merak ederim hep,
Kaç yıl oldu hatırlamıyorum bile bir hesap açtım halada aynı hesap, değil banlanma uyarı bile gelmedi.
Geçmiş olsun.

erdjan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadasim geçmis olsun.. Adtech zorunlu macera yapma!. Inan ben atech'de kullaniyordum.Tiklarimi yedigi için artik sitede yayinlamiyorum. Ara sira koyarim bir veya iki gün denerim bakarim ki, yine az sayiyor. Kaldiririm.

Simdilerde en çok begendigim. Virgulklik var.. Tiklamalari adam gibi sayiyor ödemeyide yapiyor hic bir sorun yok..

Diger taraftan yabanci firmalarda var sonuçta... Sunu hiç bir zaman unutmamak gerek, kesinlikle bir firmaya veya bir kitleye bagimli kalmamak gerekiyor.
Hepimizin yaptigi Google'a bagliyiz. Eger Google bizi banlasa veya hesabimizi dondursa eyvah!!! Iste bu Eyvah dememek için alternatif olarak güzel sayan ve ödeyen firmalari unutmamaliyiz. Adhood, virgulklik, adklik (reklam cikarsa) ve buna benzer yine yabanci exoclick, advert gibi siteleride kullanabiliriz.

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
@darkart umarım hep böyle gider. hile yapmış olsam içim gam yemeyecek ama hile yapmadan kapatılınca insanın içine oturuyor.
@erdjan hocam virgülklik hite bağlı olarak onay vermiyor mu? kazançları nasıl biraz açıklık getirirseniz başvurabilirim. şimdi rs denemeyi düşünüyorum bakalım. sizin tavsiyenize göre bir şeyler yapalım :)

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
siten google da iyi yerlerdeyse bence aylık olarak reklam döndür reklamları random olarak koy daha çok kazanırsın bana göre

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
hocam henüz açalı 2,5 ay kadar oldu. index sayım iyi ama henüz istediğim noktada değil. random döndüreceğim reklamları ama biraz daha zaman var. 2,5 aylık siteye siz olsanız reklam verir misiniz?

Mf.Rub

1
İyinet Üyesi
Reaction score
11
şöyle bişey olabilir. Reklamları yazı içerisine falan eklemişsinizdir yani reklam olduğu belli olmayacak şekilde eklemişsinizdir. Google'da bu yüzden banlamış olabilir.

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
hocam yazı içinde reklam vardı ama fontu falan farklıydı yani site ieriği gibi göstermemiştim. ama tipik Google örneği :D banladı mı banlıyor :D

ProfKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar şunu unutmamak lazımki google durup dururken kimsenin hesabını banlamaz. Hesabınıza giriş yaptığınız bilgisayardan büyük ihtimal tıklanmış reklamlar veya başka bir şey yapılmış siz değilde sizi sevmeyen kişiler reklamlarınıza aşırı yüklenmiş olabilirler. Örnek verecek olursak 2 senedir sürekli aktif reklamlarım var ve her zamanda paramı yatırıyorlar benim gibi nice insanlar var bu durumda. Şunuda diyeyim ilk başladığım zamanlarda 2 hesap banlatmıştım birinde 250 dolarcık diğerinde 150 dolarım gitmişti.
Tekrar yeni hesap alıp kurallara uygun bir şekilde kullanmanı öneririm. Geçmiş olsun..

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
Arkadaşlar şunu unutmamak lazımki google durup dururken kimsenin hesabını banlamaz. Hesabınıza giriş yaptığınız bilgisayardan büyük ihtimal tıklanmış reklamlar veya başka bir şey yapılmış siz değilde sizi sevmeyen kişiler reklamlarınıza aşırı yüklenmiş olabilirler. Örnek verecek olursak 2 senedir sürekli aktif reklamlarım var ve her zamanda paramı yatırıyorlar benim gibi nice insanlar var bu durumda. Şunuda diyeyim ilk başladığım zamanlarda 2 hesap banlatmıştım birinde 250 dolarcık diğerinde 150 dolarım gitmişti.
Tekrar yeni hesap alıp kurallara uygun bir şekilde kullanmanı öneririm. Geçmiş olsun..

hocam bu dediklerinizin hiçbiri yapılmadı. bunlardan eminim. hile yaparak hiç birşeye ulaşamazsınız. ben buna inanıyorum. sonuçta bu kul hakkına girer. ben bunu bile bile lades tutuşmam. bu tarafta çıkmasa bile acısı öte tarafta çıkar. bu nedenle yapmam ben...

eRLySL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hesabınıza giriş yaptığınız bilgisayardan büyük ihtimal tıklanmış reklamlar veya başka bir şey yapılmış

Evet goze carpan birseyler var demektir. Durup dururken hesap banlanmaz. 2 senedir aynı accountu kullanıyorum bir uyarı dahi almadim

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
hocam dedikleriniz mantıklı sebepler olabilir ama ben 3 yıldır sorunsuz gidiyordum ve 2 ayda bir de ödemeleri alıyordum. bu ay yine aynı şekilde gitti bir dahaki ayla beraber ödemeyi alacaktım. ben de uyarı almadım tak diye hesap kapandı ;)

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Aslında google egerki bu reklamları içerikle bütün gibi görünüyor olayını istemiyorsa border zemin rengi yasagı getirecekki her reklam zemin renginden farklı vermek zorunda kalacagız ve içerikten ayırmış olacagız.

Ama zemin rengi ile aynı olmasını sistemden renk paletinden kullanmasına izin veriyor sonra içerikle aynı diye uyarıyor veya banlama yapıyor. O yüzden heme içerikle aynı renk yapma izini vereceksin sorada içeirkle birleşik gibi görünüyor diye banlayacaksın bu bir çelişki bence..

Hemde bir cifte standartlık olayı var şimdi primier hesaplarda istersen içierkle %100 bütünlülük şeklinde gösteriyorsun hatta indir linki veya içerik listelerden üstüne veya altına içeirkle aynı düzenle yapılıyor, bu şekilde olunca reklam verene haksızlık olmuyor ama normal hesabı olan oldumu reklam verene haksızlık oluyor deniliyor.

Yani anlıyacagınız cok gösterim cok hit olan sitelere bunu sunuyor digerlerine sunmuyor cifte standartlık oluyor.

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
hocam süpersin ya... gerçekten söylediklerinin hepsi çok mantıklı. şimdi tamindire girmiştim adamlar premium hesapta olunca ooohhh indir linkini ararken yanlışlıkla tıkladım valla
sonra bize bbunu yaparsan şöyle bunu yaparsan böyle yok o yok bu.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5