İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hesabımda 1 milyon sayfa gösterimi gözüküyor!

ReksNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 haftadır hesabımdaki sayfa gösterimleri 500 bin ile 1 milyon arası "ad" isimli bağlantı birimi kanalı reklamlarım yapıyor bunu. Ne olduğunu bir türlü anlamadım gitti.

ad 936.183 2 0,0% USD 0,00 USD 0,02

Bu neden olabilir?

P

PatlakLastik

Misafir
neden olduğunu bilmiyorum
ama

bence google için önlem almalısın.

Sport

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
aynı durum arkadaşımın hesabında oldu,önemsemedi.

ve Şutlandı!

bence adsense ye bir email atıp durumu bildir.

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ReksNet' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 haftadır hesabımdaki sayfa gösterimleri 500 bin ile 1 milyon arası "ad" isimli bağlantı birimi kanalı reklamlarım yapıyor bunu. Ne olduğunu bir türlü anlamadım gitti.

Bu neden olabilir?

Muhtemelen adsense hesabınızın kodunu bir IP de çalıştırıyor birileri.
Mutlaka "adsense-tr" e durumu bildirin.

(bu tip sorun yaşayanlardan istediğim gibi sizden de rica ediyorum.
"benim hesabıma ait kodun başka sitelerde kullanılmasının sorumluluğunu ben mi alacağım. bunun engellenmesi mümkün değil midir?"
şeklinde bir görüş ve soruyu da eklerseniz göndereceğiniz mesaja buradaki bir çok kişi memnun olur ..:)

saygılar.

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Bende dahil birçok kişi o şekil bir mail attı ( atmıştır eminim ) ama adamların umrunda değil sanırım öyle bir sistem işlerine gelmiyor olabilir.

D

Diyar-LEE

Misafir
This is an automatically generated Delivery Status Notification.

Delivery to the following recipients failed.

geldi googleden galiba ulaşmadımı ne ?

ReksNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
biri benim bağlantı birimi reklam kodumu sitesine koysa bile 1 milyon sayfa gösterebilirmi hangi site yapabilicekki bunu?

H

hengame

Misafir
arkadaslar 53 sayfa gösterimi var 47 tık olmus bendemi mail atayım google maile ne yazaım :)

Osiris

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
garip

ReksNet' Alıntı:

Bu neden olabilir?

Bu kadar gösterim ve sadece 2 tık. ilginç. Bilmiyorum size gıcığı olan biri olsa gider sahte tıklamalar yapardı. Böyle 1 milyona yakın sayfa gösterimi ya google ın dalgınlığına gelmiştir :) ya sizin sitelere proxy tarzı saldırı falandır. Sayaçlara baktınız mı? sitenin tekili kaçmış o gün? gelen ipler sahte ip mi gerçek ip mi? ircd shell işi ile de uğraşıyorsunuz. Onunla bi ilgisi olabilir mi?
iyi çalışmalar.

ArkadaSYeri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herhangi birisi sitesinde senin adsense kodunu iframe felan açmış olabilir.
Bir forum sitesi bunu rahatlıkla yapabilir.
Saldırı yapılmış, veya refresh yapılmış olabilir. Yani bir sayfaya adsense kodunuz eklenmiştir. Birde meta refresh eklenmiştir. Ve explorer açılıp, bu sayfaya girilmiştir. Ve açık bırakılmıştır. Sonuçta adsense gösterimleri tekil saymıyor.

ReksNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sitenin hiti günlük 9-10 bin civarı aynı sitede bir normal adsense reklam gösterimim var birde bağlantı birimi reklam gösterimi. İksinde de kanal oluşturulmuş fakat "ad" isimli bağlantı birimi kanalım 1 milyon sayfa gösterimi veriyor ve bu 1 haftadır böyle. Ben tahmin ediyorumki google da bir sorun var.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5