İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hesap açılımında hata

seniseviyo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bulunduğun kategori : Dedicated & Co-Location Hosting Satış Kampanya Destek

açtığın başlıkla bunun ne alakası var ?

Y

ysf

Misafir
hesap acmaya calistiginizda cpanel error_log a bakin, aldiginiz hatayi yapistirdiginizda daha detayli yardim alabilirsiniz

EBilisim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
screenshotta yazdıklarını görmeden hatayı nasıl anlamamızı istiyorsun :)

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
WHM'de root olarak "Edit Zone Templates" kısmına gir.Ordan standart'ı seç.Orda hesap açılımlarındaki standart DNS kaydı şablonu çıkacaktır.WHM hesap açarken o şablonu kullanıyor.Onu kontrol et.Bizim sunucudaki şablon şu şekilde.Bunu dene istersen.

; cPanel %cpversion%
; Zone file for %domain%
$TTL %ttl%
@ %nsttl% IN SOA %nameserver%. %rpemail%. (
%serial% ; serial, todays date+todays
86400 ; refresh, seconds
7200 ; retry, seconds
3600000 ; expire, seconds
86400 ) ; minimum, seconds

%domain%. %nsttl% IN NS %nameserver%.
%domain%. %nsttl% IN NS %nameserver2%.
%domain%. %nsttl% IN NS %nameserver3%.
%domain%. %nsttl% IN NS %nameserver4%.

%domain%. IN A %ip%

localhost.%domain%. IN A 127.0.0.1

%domain%. IN MX 0 %domain%.

mail IN CNAME %domain%.
www IN CNAME %domain%.
ftp IN CNAME %domain%.

iDealhosting.org

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
WHM'de root olarak "Edit Zone Templates" kısmına gir.Ordan standart'ı seç.Orda hesap açılımlarındaki standart DNS kaydı şablonu çıkacaktır.WHM hesap açarken o şablonu kullanıyor.Onu kontrol et.Bizim sunucudaki şablon şu şekilde.Bunu dene istersen.

bilhost evet sorun bundan ama benim şablondalar bu şekilde idi demek bozuldu cpaneldende böle bir mail geldi.

Kod:
There is a glitch on the zonetemplates scripts located in the /var/cpanel/zonetemplates directory.

To fix it simply enter the 3 following commands:

cat /usr/local/cpanel/etc/zonetemplates/standardvirtualftp > /var/cpanel/zonetemplates/standardvirtualftp

cat /usr/local/cpanel/etc/zonetemplates/simple > /var/cpanel/zonetemplates/simple

cat /usr/local/cpanel/etc/zonetemplates/standard > /var/cpanel/zonetemplates/standard

Let me know if you need further assistance.

Thank you for choosing cPanel.

Uzak444

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sorun cpanelden kaynaklı genelde versiyon değiştirdiğinde bu sorun çıkıyor bende yaşadım Dns servere restart atınca dns server hata veriyor ve duruyor
tüm hesaplarında bu varsa işin yaş çünki her birini editlemek zorunda kalıyosun sana düzenleme yolunu anlatıcam ama kalıcı bir çözüm değil bu bence cpanel supportla görüş kalıcı çözüm yapsınlar açıkta kalmamak için şunu kullan
shhdan gir cd /var/named/
burda domainadi.com.db ler var pico ile içine gir
%domain%. %nsttl% IN NS %nameserver%.
%domain%. %nsttl% IN NS %nameserver2%.
%domain%. %nsttl% IN NS %nameserver3%.
%domain%. %nsttl% IN NS %nameserver4%.
ları kaldır sorunu çözersin ama dediğim gibi kalıcı değil çünki her hesap açtığın zaman bunu editlemek zorunda kalırsın

Uzak444

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aslında cpanel bu konuda farklı bir sürüm öneriyor ben onuda kullandım ama oda sorunlu nasıl bir sorun dersen whm ye veya cpanele girince beyaz sayfa açılıyor tıklayıp girdiğin bölüm gelmiyor gelsede 15-20 tıklamadan sonra geliyor oda tam bir baş belası

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
There is a glitch on the zonetemplates scripts located in the /var/cpanel/zonetemplates directory.

To fix it simply enter the 3 following commands:

cat /usr/local/cpanel/etc/zonetemplates/standardvirtualftp > /var/cpanel/zonetemplates/standardvirtualftp

cat /usr/local/cpanel/etc/zonetemplates/simple > /var/cpanel/zonetemplates/simple

cat /usr/local/cpanel/etc/zonetemplates/standard > /var/cpanel/zonetemplates/standard

Let me know if you need further assistance.

Thank you for choosing cPanel.

Burda herşey açıkça anlatılmış.Sunucuya ssh ile bağlanıp yukarıdaki üç komutu sırayla uygularsan sorun düzelecek diyorlar.

iDealhosting.org

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet bilhost dediğin gibi ben mesaj atarken kendim istedim sorunun nerden olduğunu bildiriseniz daha yardımcı olur diye onlarda bana komutları verdiler , fix ledim cpanel in dediği gibi şimdi bir problem yok. açtığım hesapları da hallettim zaten. :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5