İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hiç başına gelen varmı

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar çok önemli bi sorum olacak.

Misal olarak veriyorum Örneğin Google'da "savaş" keywordünde son 2-3 yıldır hep 1. sıradasın. Ama bir bakıyosun ki birgün "savaş" kelimesinde Google'da seceren bile okunmuyor, hani 2.3. sıraya falan kaymış değilsin, hatta 2. 3. sayfaya bile kaymamışsın hatta ilk 50 sayfada bile yoksun. Yani tam anlamıyla silinmiş. ANCAK :

1- Domain banlanmış diyeceksiniz hayır, PR hala 5

2- Diğer arama keylerinde bir değişiklik yok aynen devam ediyor

3- Google.com yerine google.de google.be google.fr google.nl gibi Avrupa Google'da halen "savaş" diye arattığında birinci sıradasın, ancak google.com ve com.tr de yoksun bile

Artı çok ilginç Google.com.tr 'de Türkçe sayfalar deyince yine 1.'sin. Ama çoğu kişi bu seçeneği zaten kullanmıyor direk arıyor.

Bu kelime de benim için hayati önemdeydi, nerdeysi bizi taşıyan lokomotifti ama şimdi tam dağıldık. Şimdi tüm bu yazılanlar ışığı altında bunun ne anlama geliyor, bir anda böyle garip bir durum nasıl ortaya çıkıyor, fikri olan yada bu konuda daha önceden deneyimi olanlar var mı?

Benim aklıma bi yerde bir hata oluşmuş gibime geliyor, ama bilemiyorum. Görüşlerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
..lari.org
sa siten ben arattığımda 2'de çıktı şu an

Mickey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim geldi sohbet kelimesinde genellikle 2. sayfada çıkardım lakin bir gün kalktım baktım ilk 20 sayfada yoktum aradan 5-6 gün geçtikten sonra durum düzeldi arada bir google afallayabiliyor veya belkide bunun bir sebebi vardır ama ben bilmiyorum.

D

Dot Net

Misafir
sandbox diye birşey duydunuz mu arkadaşlar? sorununuza çözüm olabilir..

BabaPanter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
PHP:
<meta HTTP-EQUIV="Content-Type" CONTENT="text/html; charset=windows-1254">
<meta HTTP-EQUIV="Content-Type" CONTENT="text/html; charset=ISO-8859-9">
bunun altına birde 8859-1 eklerseniz çalışır mı acaba?

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim site de pr 3 sitenin indekslenmiş 400 civarı sayfası var dizinde de grubunda sıralanan 8-9 tane siteden birisi olmasına rağmen lokomotif kelimede kesinlikle hiçbir sayfada çıkmıyor.
konuyu açan arkadaşın örneğiyle verirsem

sitenin adında savaş var esavas.com diyelim ama savas yazılınca çıkmazken savas site yazılırsa ilk sıralarda.
bu uzun süredir böyle bende anlamadım
saygılar..

ilteris83

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Arkadaşım google a akıl erdirmek mümkün değil bahsettiğin keyle ilk sayfadan hit geldiğini görebilirsin ama aynı zamanda ilk 20 sayfada da aynı gün içinde göremeyebilirsin sağlam yer almak biraz zaman alıyor ve bu tarz şeyler sık sık yaşanıyor. Bu konuda endişe etmen yersiz eğer spam tarzı yollara başvurmadıysan, neden endişe etmenin yersiz olduğuna gelince elimizden hiçbirşey gelmiyor da ondan, biraz sabret backlinklerin sağlamsa bir kaç hafta içinde düzelir durum.

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sandbox diye birşey duydunuz mu arkadaşlar? sorununuza çözüm olabilir..
Saol cevap için ama Sandbox'u biliyorum elbette ama sanırım tam dikkatli okumadın yazımı, çok eski bir siteyiz yani sandboxla uzaktan yakından bir ilgimiz yok yıllardır da pr5 'iz. Zaten diğer keywordlerde de bir sorun yok.

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim geldi sohbet kelimesinde genellikle 2. sayfada çıkardım lakin bir gün kalktım baktım ilk 20 sayfada yoktum aradan 5-6 gün geçtikten sonra durum düzeldi arada bir google afallayabiliyor veya belkide bunun bir sebebi vardır ama ben bilmiyorum.
inşallah Öyledir Mickey, inşallah düzelir bir kaç gün içerisinde. Hayret ya, 3 senedir ilk defa başıma böyle bişey geldi, inşallah dediğin gibi düzelir. Gerçekten belimi büktü bu durum çünkü. Çok saol cvp için.

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşım google a akıl erdirmek mümkün değil bahsettiğin keyle ilk sayfadan hit geldiğini görebilirsin ama aynı zamanda ilk 20 sayfada da aynı gün içinde göremeyebilirsin sağlam yer almak biraz zaman alıyor ve bu tarz şeyler sık sık yaşanıyor. Bu konuda endişe etmen yersiz eğer spam tarzı yollara başvurmadıysan, neden endişe etmenin yersiz olduğuna gelince elimizden hiçbirşey gelmiyor da ondan, biraz sabret backlinklerin sağlamsa bir kaç hafta içinde düzelir durum.
Hayır bu kelimede bizim Domain kadar sağlam bir domain yok emin ol, zeten ben de bu yüzden çok afalladım. Zaten de yazımda da belirttiğim gibi son 3 yıldır 2. sıraya bile inmedik hep 1. idik. Yine yazımda da dediğim gbi avrupa Google'da yine birinciyiz ama bir güncelleme mi yapıyorlar, çalışmam mı yapıyorlar nedir com ve com.tr 'de seceremiz bile geçmez oldu. Türkçe sitelerde ara deyince yine çıkıyoruz. Çok ilginç bir durum. İnşallah Mickey'in dediği gibi düzelir bir kaç gün içerisinde.

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
PHP:
<meta HTTP-EQUIV="Content-Type" CONTENT="text/html; charset=windows-1254">
<meta HTTP-EQUIV="Content-Type" CONTENT="text/html; charset=ISO-8859-9">
bunun altına birde 8859-1 eklerseniz çalışır mı acaba?
Güzel bir düşünce BabaPanter saol, yalnız bunu da eklersem sayfamda Türkçe karakter sorunu yaşarım büyük ihtimal. Zaten böyle bir Meta eklemeye de gerek yok aslında, yani yıllardır 1. olduğumu düşünürsek. Yine de saol bu düşüncen için ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5