İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

hidden textarea ?

TheScorpion

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
php ile oluşturduğum bir html kodunu textarea ile veritabanına göndermem gerek. normal hidden input un içine aktarınca html yi bozuyor textarea da problem yok. Araştırdım css ile ya da javascript le gizlenebiliyormuş daha basit bir yöntemi var mıdır ? ya da veritabanına aktarabileceğim başka bir form elemanı var mı ?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
base64_encode() ile şifrelersen atarsın. Form'un submit olduğu yerde base64_decode() ile açarsın geri.

Bir başka yaklaşımda htmlspecialchars() ile htmlye özel karakterleri çevirmek. 1. yöntem daha iyidir.

desoLate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
textarea'ya bir sayfada bir değer girmek istiyorsun fakat bu textarea'nın sayfada gözükmesini istemiyorsun anladığım kadarıyla, onun için;

<div style="display:none;">textarea</div>

şeklinde bir deneme yapabilirsin. Veya ben yanlış anlamış olabilirim.

raincu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
tam anlamadım ilk mesajı ama alttaki gibi bir çözüm işe yarayabilir.

<input type="hidden" name="deger" value="<?=htmlspecialchars('senin kodların buraya');?>">

TheScorpion

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkürler arkadaşlar <div style="display:none;"> dün gece denedim ve çalıştı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5