İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hipnozla ingilizce, 5 Günde İngilizce , 7 Günde İngilizce ile ilgili

NoktasaL

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Merhaba Arkadaşlar forumda açılan bir başlık üzerine bu başlığı açma zorunluluğu hissettim.
Forumda bilgi birikimsiz kişiler tarafından abuk subuk yorumlar yapılmış bu başlık ile ilgili ben size detaylıca bilgileri aktarıyorum..

-----------------------------------

T R A N S Dİ L
(Hızlandırılmış İngilizce Öğrenme Programı)

İNGİLİZCEYİ KONUŞMAYA BAŞLAYACAKSINIZ!

Adil Maviş (Türkiye Kurucusu) : Bilinçaltı öğrenme konusunda akademik ve eğitim dünyasında başarılı uygulamaların danışmanlığını yapan Adil Maviş, 8 Yıllık bir araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin ardından Bulgar psikiyatr Prof. Dr. Georgie Lozanov’un hızlı öğrenme teknikleri olarak bilinen ( suggestopedia) yöntemlerini geliştirmiş ve Yabancı Dil eğitimine kendi öğretileriyle birleştirerek TRANS-DİL’ eğitim metedolojisini oluşturmuştur. Bu yöntemi eşsiz yapan yüksek konsantrasyon ve motivasyon oluşturarak eğitim kaynaklarına aktarılmasıdır. Eğitimi bir tedavi aracı gibi görüyor ve kişilerin ÖĞRENME DİRENÇLERİNİ kırarak algılama kapasitesini artırmaya potansiyelinizi açığa çıkartacak özel tekniklerden yararlanıyoruz . Bilinçaltının öğrenme ilkeleri doğrultusunda, bireylerin öğrenme stratejilerine yönelik; NLP (Neuro Linguistic Programing), Hypnosis (Hipnoz) , Suggestopedia, Callan Method, 5 duyuyla ve kişiye uyumlu öğrenme, Tüm beyinle öğrenme, Hafıza Teknikleri, Role Play gibi etkili teknikler kullanılarak, konuşma becerisini oluşturmayı ve geliştirmeyi hedefleyen kısa süreli, yoğun, her kuru 7 güne programlanmış yoğun bir eğitimdir.

Yaptıklarımız 5 Maddede Özetlemek Gerekirse;

1. Zihnin öğrenmeye hazır hale getirilmesi,
2. Öğrenme engellerinin ortadan kaldırılması,
3. Motivasyonun sağlanması,
4. Uzun dönem hafızaya bilgiyi yerleştirmeyi
5. Minimum çaba ile gerçekleştiriyoruz..

TRANSDİL SİSTEMİ NEDİR ?

• Dil Kursu Değildir
Terzi usulü kişiye özel ve konuşturmaya yönelik hızlandırılmış ve provakitif tekniklere içeren bir öğrenme durumu oluştururuz.
• Bireyi Konuşturmaya Odaklı Bir Sistemdir
Sizi konuşmaktan alıkoyan şeyin sadece bilgi eksikliği olmadığını biliyoruz. Psikoteknik yöntemler sayesinde konuşmamak gibi bir ihtimaliniz olmaz.
• Hız ve Sonuç Odaklıdır
Zamanınızın kıymetini biliriz ve bu nedenle 9 haftada verilen (1 kurluk) eğitimi 1 haftada ve çok daha verimli alırsınız.
• Öğrenilmiş Travmalarınıza İyi Gelir
Bizde öğrenemeyen yoktur “öğrenemeyeceğini öğrenmiş” olanlar vardır. Bu durumu travmatik bir kilitlenme olarak görüyor ve bunu özel tekniklerimizle aşıyoruz.
• Eğitim Süresini 1/4 zamana indirir
Ama siz kalan zamanı daha çok pratiğe ayırabilirsiniz.
• Dilin Mantığını Ezbere Gerek Kalmadan Verir
Çünkü ezberlediğiniz şeyi hızla unutursunuz.

TRANSDİL KURUCULARIMIZ:
Prof. Dr. Georgie Lozanov
TRANSDİL’in ilham kaynağı Prof. Lozanov Sofya Telkinbilim Enstitüsü’ndeki çalışmalarına dayılıdır.
Bu enstitüde, Lozanov metoduyla oldukça hızlı ve sıkılmadan yabancı dil öğretimi yapılmaktadır. Dili edinmek için Yalnızca orada olmaları ve bundan dolayı kendilerini mutlu hissetmeleri yeterlidir.

Adil Maviş (Türkiye Kurucusu)
Bilinçaltı öğrenme konusunda akademik ve eğitim dünyasında başarılı uygulamaların danışmanlığını yapan Adil Maviş. 8 Yıllık bir araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin ardından Bulgar psikiyatr Prof. Dr. Georgie Lozanov’un hızlı öğrenme teknikleri olarak bilinen ( suggestopedia) yöntemlerini geliştirmiş ve Yabancı Dil eğitimine kendi öğretileriyle birleştirerek TRANS-DİL’ eğitim metedolojisini oluşturmuştur. Bu yöntemi eşsiz yapan yüksek konsantrasyon ve motivasyon oluşturarak eğitim kaynaklarına aktarılmasıdır. Eğitimi bir tedavi aracı gibi görüyor ve kişilerin ÖĞRENME DİRENÇLERİNİ kırarak algılama kapasitesini artırmaya potansiyelinizi açığa çıkartacak özel tekniklerden yararlanıyoruz

NASIL YAPIYORUZ ?
• Bedeni gevşeterek Konsantrasyonu arttırıyoruz:
• Bilinç ve Bilinçaltı uyumu sağlayarak minumum çaba ile öğretiyoruz :
• Sürekli akla hitap etmek yerine duyguları da işe katıyoruz.
• Algıları açacak özel nefes uygulamalarıyla beyin damarlarını açıyor ve öğrenme devinimini hızlandırıyoruz.
• Müzik ve ritim ve sinir sistemini etkileyen özel frekanslarından yararlanıyoruz.
KİMLER İÇİN UYGUNDUR ?
Seviyenizi yazılı ve sözlü mülakatla, eğitim göreceğiniz grubun demografik ve öğrenme alışkanlıklarıyla uyum sağlamanız tespit edilmesiyle birlikte önceden belirlenmiş tarihte eğitime başlayabilirsiniz. Eğitim verimliliğimiz için en az lise mezunu olmanız gerekmektedir.

K U R LA R I M I Z
Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı' na (The Common European Framework) dayalı bir değerlendirme sistemidir. "Öğrenen Özerkliği" ve "Kendini Değerlendirme" bu portfolyonun dayandığı eğiti Dil Düzeyi Göstergeleri içinde 6 dil düzeyi (A1,A2,B1,B2,C1,C2) bulunmaktadır.

• Her bir kur toplam 70 saat olmak üzere 55 saati İngilizce eğitimi 15 saati Bilinçaltı Entegrasyon Uygulamalarına ayrılmıştır.
• Her kur sonrasında bir süre ara verilmesi ve pratiğe zaman ayrılması önerilmektedir.
• Program eğitimcileri bir ana eğitmen bir native speaker (ana dili İngilizce öğretmen) bir de dil terapistinden oluşmaktadır.
• Günlük eğitim süresi or talama 12 saattir.
• Eğitim öncesi ve eğitim sonrası katılımcılara bilinçaltı kullanım becerilerini geliştirecek yönergeler verilecektir.
• Oluşturacağımız grubun ihtiyacına göre belirlediğimiz süreyi gerektiğinde uzatıp kısaltmamız gerekebilir

ŞİRKETLERE ÖZEL:
TRANS-DİL Yöntemi ile en kısa sürede çalışanların ihtiyacına göre hazırlanmış kuruma özel programlar.
Kuruma Özel programlar: Firmanız bünyesinde veya şubelerimizde kendi çalışanlarınıza özel (kapalı grup) oluşturduğumuz zaman, sektörünüze ait terimleri de içeren eğitim metodu uygulanabilir.
Programa başlamadan önce katılımcılara, yazılı ve sözlü seviye tespit sınavı yapılır ve eğitimin içeriği buna göre belirlenir. Eğitim süresince belirli aralıklarla deneme sınavları yapılır. Bu sınavların sonuçları, devam ve devamsızlık raporları her ay şirket yetkilisine bildirilir. böylece şirket yöneticileri çalışanlarının düzeylerini takip edebilirler.
• Ders saatleri esnektir. firmanın öngördüğü saatler içinde eğitim verilir. Bu nedenle, eğitim programları kişilerin yaptıkları işte herhangi bir aksaklığı neden olmaz.
• Personeliniz ingilizce seviyelerine, ihtiyaçlarına ve yeteneklerine en uygun ders programını takip ederler.
• Katılımcıların gelişimlerini gösteren aylık raporlar yöneticilerine gönderilir.
• TRANSDİL öğretmenleri en az 10 yıl deneyimle öğretmenlerden oluşur
• Kişi kendi öğrenme hızına göre ilerlerler. Bu nedenle derslerde geri kalma ihtimali yoktur.

EĞİTİM SONRASI HAYATINIZDA NELER DEĞİŞECEK ?

1.Dil Öğrenme Konusundaki Sınırlarınızı Kaldıracaksınız:
2.Dili Öğrenme ve Kullanma konusunda Yoğun Bir İstek Yaşayacaksınız:
3. Zihninizi ve Enerjinizi Sadece Edineceğiniz Dile Odaklayacaksınız:
4. Gereksiz Bilgilerle Zihninizi Karıştırmak Yerine Temel Bilgilerle İngilizceyi Özümseyeceksiniz:
5. Sadece Anlamakla Kalmayacak İngilizce Konuşmayı Başaracaksınız:
6. Eğlenerek, Yorulmadan, Yaşayarak Özümseyeceksiniz:
7. Zaman Kazanacak ve Daha Kısa Zamanda Daha Çok Öğreneceksiniz:
8. İhtiyaç Duyduğunuz İletişimi Siz Sağlayacaksınız:
9. Başarınızı Arttıracaksınız:
10. Bugününüze ve Geleceğinize Değerli Bir Yatırım Yapacaksınız:

- Programa Katılanlar Ne Diyor?
-Başlarda bir şey öğrenemeyeceğimi düşündüm 3.günden sonra sanki beynimde bir şeyler oldu ve daha önce öğrendiklerimle yeni öğrendiklerim işbirliği yapmaya ve ağzımdan cümleler dökülmeye başladı

-Bazı günler günde eğitimimiz 14 saati buluyordu ve zamanın nasıl geçtiğini anlamadım.

-Pek çok şeyi anlamama rağmen konuşamıyordum. Dilim çözüldü.

-Gece rüyamızda İngilizce konuşacağımız söylenmişti..İnanmadım ama 3. gün itibariyle ben ve grubumuzdan bazı öğrenciler İngilizce rüya görmeye başladık.

-Bu programa uzun dönemli bir kursa devam ederken katıldım. Bir hafta sonra sınıfa girdiğimde öğretmenim gösterdiğim gelişmeye inanamadı ve bir kur atlattı.

-Sanki İngilizce kursuna değil de kendi önyargılarımı aşıp içimdeki beni keşfeden bir safariye katılmış gibiyim.

-Bütün resmi öğrencilik hayatımda gördüğüm İngilizce dersini topladığımda özetle İngilizce öğrenemeyeceğimi öğrenmişim. TRANS-DİL’ de Öğrenebileceğimi öğrendim.

- Eğitimde Hipnoz Yapılacak mı?
Evet hipnozun fenomenal özelliklerinden yararlanacağımız gibi pek çok kişisel gelişim enstrümanlarından da yararlanıyoruz.

-Gramer öğrenecek miyiz?
Çocuk gramer kurallarını ilkokul 3. sınıfta öğrenmeye başlar ve o zamana kadar da gramer bilmeden konuşabilmeyi öğrenmiştir. Grameri konuşma kalıpları içinde öğreneceksiniz.

-Eğitimden maksimum verimi almak için öncesinden yapmamız gereken hazırlık var mı?
Evet var, beslenmeden dinleme aktivitelerine katar yönergeleriniz eğitimden en az 10 gün önce size verilecek.

-7 Gün yeterli mi? Eğitimi 7 güne sıkıştırmanın amacı ne?
Bütün eğitim 7 gün sürmüyor bir kurumuz 7 gün sürüyor ve bu süre içinde kurun amaçladığı konuşma seviyesine ulaşmanız için yeterli ancak kurstan sonra bir süre pratik yapmayı sürdürmeniz gerekecektir. Bunun için de size öğrenme koçluğu yapmaya devam edeceğiz.

- Kurs Öğrendiklerimi Unutur muyum?
Yeni bilgiler uzun süreli hafızaya geçmesi için mutlaka kullanılması gerekir. Eğer yurtdışında yaşamıyorsanız ve günlük aktiviteleriniz arasında yabancılarla konuşmak yoksa bu ihtiyacınızı giderecek telefonla yabancı eğitimcilerimizin sizinle belirlenen saatlerde telefonla arayarak sistemli bir şekilde her gün sizi konuşturacaktır. Bunun için özel bir abonelik sistemimiz mevcuttur ve bu hizmet ekstra bir ücrete tabidir.

invincible

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hipnozla deyince,uyutulup uyanunca şakır şakır konuşuyormuş gibi bir izlenim ortaya çıkıyor,onun yerine hızlı öğrenme teknikleri denilebilir.Mantıklı açıklamalar var ama bu işler 5-10 günde olucak işler değil,dil bir birikim işidir,zamana yayılması gerekir.Kısa sürede çok hızlı mesafeler katedersiniz ona birşey diyemem ama bir dili öğrenmek için, o dilin konuşulduğu ülkeye gitmek,yabancı filmler izlemek,müzik dinlemek ve herşeyden önce kitap okumak gerekir.

NoktasaL

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Hipnozla deyince,uyutulup uyanunca şakır şakır konuşuyormuş gibi bir izlenim ortaya çıkıyor,onun yerine hızlı öğrenme teknikleri denilebilir.Mantıklı açıklamalar var ama bu işler 5-10 günde olucak işler değil,dil bir birikim işidir,zamana yayılması gerekir.Kısa sürede çok hızlı mesafeler katedersiniz ona birşey diyemem ama bir dili öğrenmek için, o dilin konuşulduğu ülkeye gitmek,yabancı filmler izlemek,müzik dinlemek ve herşeyden önce kitap okumak gerekir.

Hipnozun uyuma veya uyanıklık mantığını filmlerden gördükleri kadar bildiklerinden insanlar bu şekilde bir algıya kapılıyorlar. Oysa ki zihni rahatlatıp eğitime odaklandırıp bir hafta da 1 kur eğitim verip kitaplar da okutuyoruz şarkılarda söyletiyoruz filmde izletiyoruz gerektiğinde. 1 haftalık süreçte yine 2-3 saatliğine de olsa dışarı çıkartıp ingilizce konuşmasını sağlıyoruz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5