İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

hit baya bi düştü

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
alakasi yok, dogru $ekilde optimize ettigi surece du$u$ degil arti$ olacaktir..
bu arada kendim icin ornek vereyim title ve sayfa iceriginde baya koklu bi degi$iklik yaptim . 2 gun once 2.000 geliyordu google dan, dun gelen 10.000 tekil . tamamen degi$iklige bagli bu . arkada$in title yazmasinin da bi yanli$ yonu yok.

bu arada bugun genel bi sorun var internette cogu ki$i bazi sitelere girerken sorun ya$iyor

Ben de fark ettim google yine algoritmasinda oynadi sanirim.

Spam gibi duran uzun title ve icerigi optimize edilmemis siteleri arkalara atiyor.
Anlamadim ben de ne oldugunu.

Benim de bir iki sitemde hit düsüsü gözlemledim. Hit düsüsünden önemli arama sonuclarindaki siralama düsüsü.

Ona veriyom biraz da bu hit azalmasini

Kayip.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar hepinize yazilariniz icin tesekkur ederim bu arada süprizim var hitim biraz daha düştü :)))))))
güldüğüme bakmayın içim kan ağlıyo valla google bana 2.5 sene önce gene yapmıştı aynısını toparlanması baya zor olmustu gerci o zaman banlamıstı haklıydı ve bende bu işi bilmiyodum banı yiyince öğrendik :)
ama şu an ortada fol yok yumurta yok neden böyle bir şey yaptı halen anlamış değilim tamam tt de sorun var amenna bin hit gitsin 2 bin hit gitsin 5 bin hit birden ayıp ediyor google ve gittikçede aşağı çekiyor ve dediğim gibi kayip.com diye aradıgında kayip.com dan baska hersey cıkıyo karsına :)) nerdeyse banlıycam seni der gibi bi tavrı var ? google tr ye bu konu hakkında bi mail atıcam inş işten yeni geldim uyumazsam gönderirim. sonuc cıkarsa sizinle paylaşırım

ThornDike

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar hepinize yazilariniz icin tesekkur ederim bu arada süprizim var hitim biraz daha düştü :)))))))
güldüğüme bakmayın içim kan ağlıyo valla google bana 2.5 sene önce gene yapmıştı aynısını toparlanması baya zor olmustu gerci o zaman banlamıstı haklıydı ve bende bu işi bilmiyodum banı yiyince öğrendik :)
ama şu an ortada fol yok yumurta yok neden böyle bir şey yaptı halen anlamış değilim tamam tt de sorun var amenna bin hit gitsin 2 bin hit gitsin 5 bin hit birden ayıp ediyor google ve gittikçede aşağı çekiyor ve dediğim gibi kayip.com diye aradıgında kayip.com dan baska hersey cıkıyo karsına :)) nerdeyse banlıycam seni der gibi bi tavrı var ? google tr ye bu konu hakkında bi mail atıcam inş işten yeni geldim uyumazsam gönderirim. sonuc cıkarsa sizinle paylaşırım

Valla Uğur Çok emeq harcamıştın inş emeqLerin ßoşa çıkmaz

Kayip.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba Uğur,

E-postanız ve cevabımızı sabırla beklediğiniz için teşekkür ederiz. Yoğunluktan dolayı daha önce sizinle irtibata giremediğimiz için özür dilerim.

Anladığım kadarıyla sitenizin Google dizinindeki sıralaması ve arama sonuçlarında listelenmesi ile ilgili sorun yaşıyorsunuz. Size bu konuda yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım.

Google'ın reklam programlarının arama sonuçlarımızdan bağımsız olduğunu biliyorsunuzdur. AdWords ve AdSense'e katılım, Google arama endeksine eklenmeyi veya sıralamasını etkilemez.

Google endeksine eklenme ve sıralama hakkında daha fazla bilgi almak veya doğrudan Kullanıcı Desteği ekibiyle irtibata geçmek için, lütfen http://www.google.com/support/webmasters adresindeki çevrimiçi Yardım Merkezlerini ziyaret edin. Burada, kullanıcıların en sık sordukları sorulara verilen cevapları bulacaksınız. (Birkaç örnek aşağıda listelenmiştir.)

Sitemi Google'ın arama sonuçlarına nasıl eklerim?
Cevap: http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=34397&hl=tr

Sitem artık arama sonuçlarında yer almıyor. Ne oldu?
Cevap: http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=34443&hl=tr

Sitemin sıralamasını nasıl iyileştirebilirim?
Cevap: http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=34432&hl=tr

Sitem belirli bir anahtar kelime için neden görünmüyor?
Cevap: http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=34434&hl=tr

Programımız veya hesabınız ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen önce AdSense Destek sayfasını ziyaret edin (https://www.google.com/support/adsense?hl=tr ). Sorularınıza uygun cevabı bulamazsanız, lütfen bu e-postaya cevap göndermekten çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağım.

Saygılar,

ya google şaşırdı yada ben düzgün türkçe konuşamıyorum..
ingilizce bilmediğimi belirttiğim halde bana bu cevabı göndermişler linklerden gittiğim yardım sayfalarıda ingilizce. genede iyidir en azından cevap aldık he ?
:(

M

MasterTR

Misafir
hazir bir $ablon gondermi$ler o linkleri okusanda sana yardimci olacak konuyu bulamazsin.

ama sana ufak bir tavsiyem olur. google in sonuclarini cekerek sayfa yapman ve bu sayfalari google da indexletmen spam demektir ve ban sebebidir

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
biraz bekle düzelecektir. benim fikrim bu. 1 hafta önce arsivtek.com şeklinde bir site yaptım optimize ettim. bugun 1350 kayıdı var google'de her gün 400 kişi gönderiyor google. Ama şöyle birşey yoktur. "aha 400 gönderdi bırakayım artık bü yükselir nasılsa" sürekli güncel tutmak gerekir.

Google'ye akıl fikir erdirilemiyor. Sendbox falan uğraşmamak için dmoz'a ekletmeye calış siteni. Sonra bu sorunlardan kurtulursun.

Kayip.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bak kardeş sana bir örnek gösteriyim ben
http://bedava.kayip.com/bedava.php?indir=herhangi+bir+kelime
bu google arama scriptinin aynısı vardı ordada sonuc vermemeye basladıgı için bu sekilde yaptım ve google a da danıstım bu sekilde uygulamada sorun cıkarmı kurallarınıza aykırımıdır diye yeni hali için. bana gönderdiği cevap arama için adsense kodunu göremiyorum sitenizde oldu ki var kod.. ha cevabı sen verdin saol eski haline alıyım su an sanırım sonuc veriyor. dediğin şeyi yapmıyorum ben yani anlamanı istiyorum ben masumum :)
ama google neden benim bütün sitelerimle uğraşıyor ona anlam veremiyorum google/webmasters a eklemistim tüm domainleri hepsinin bana ait oldugunu biliyo malumatında oldugundan hepsi için aynı uygulamaya basvuruyor hiç bir arama sonucundan dördüncü sayfadan yukarıda cıkamıyorum. sacma bir durum ve tekrarlıyorum anlamıyorum ...

M

MasterTR

Misafir
google sonuclarini cekmen ba$langicta google a etki etmez ve google bunu gormezden gelir. ama gunluk 1000 sorgunun ustune cikarsan google bunu sevmez ve google uzerinden yaptigin aramalari bloke edip sonuc vermemeye ba$lar.

Kayip.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet bunu görmüştüm sanki apis kodu alırken 1000 arama ile sınırlı yazıyordu. bu legal bi script ama 1000 aramada bu olayı yapıyor.. sonuta indexlenmiş hallerine bakarsan arama sonuclarında hepsinde kendi aramasıyla alakalı sonucu görürsün zaten google aramaları için yapılmıs bi script bu . fakat .. sitemin durumuyla alakalı bir şey içermiyor ve hemde hic bir hile yapmıyorum en fazla 3 reklam diyo 2 reklam bile koyuyom yani 3 yerine :)
ilginclikler şirketi google ....

Kayip.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu arada dmoz ekleme işlemlerini bana anlatırmısınız bi kac defa baktım ama karısık türkçeye iyi cevirmemisler yada ben bulamadım tam olarak bi basvuruda bulunalım.. o kadar içerik heba olucak yoksa.. her hafta en aşağı 2000 yeni hit kazanıyordum su halime bak simdi nerdeyse günde 2000 yapacak site..

M

MasterTR

Misafir
1 den fazla api ye bolmen lazim eger 1000 uzeri arama yapiliyorsa

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5