İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hit düşmesi hakkında

atalay22

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar akıl sır erdiremediğim bir konu var. Günlük 12 k olan forumum birden 5k lara kadar düştü. Güzel backlinklerim ve sitemin pr3 alt sayfalarının çoğunun da pr 2 ila 3 arasında değişmesine rağmen bu düşüş sebebi ne olabilir. En son tema değişikliği yaptım tabi tema değişikliğinde sadece görsellik değişti. Meta taglar olsun anahtar kelimelerde değişiklik olmadı. Ancak http://validator.w3.org/ ile sitemi tarattığımda birçok hata ile karşılaşıyorum. Ancak siteme girdiğimde sol alt köşede göze çarpan hata uyarısı kesinlikle yok. Bunun bir etkisi olabilirmi yoksa google dalgalanmada mı 325 k indexim var

uzukkata

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim sitemi aynı siteye chek ettirdim bende de bir sürü sorun çıktı :S

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tema değişikliği yaptığın için geçici olarak hit düşmüş olabilir. zamanla tekrar yükselecektir..

atalay22

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
FrontPage bende bundan dolayıdır diyorum ancak temayı değişeli de uzun bir süre oldu ortalama bu düşüş ne kadar olur 1 ay önce değiştim temayı

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
demekki google sitenin değiştiğini kısa süre önce farketti.
farketti ve dedi ki, bu indexlediğim sayfalar yok olmuş olabilir. şimdilik bu sayfaya fazla hit göndermeyelim. hele linkleri kontrol ettikten sonra hit göndermeye devam ederim...

yani işleme göre:
1. sitedeye girmesi
2. sitedeki linklere girmesi.
3. sitedeki linklere tekrar girmemesi.
4. sitedeki linke tekrar girmesi ve değişikliği anlaması

adımlarına göre 1 ay bence iyi bir zaman :)
aşağı yukarı 1 aydan uzun süre içerisinde düzelebilir durum.

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok değişmen iyidir sen google dikkat alma.
tema değişikliği sana belkide 12k yerine 20k olarak geri dönecek :)

atalay22

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sen bunu söyledikten sonra indexli sayfalarımı kontrol ettim. Google da bulunan bütün indexli sayfalarım yeni temayı indexlemiş durumda sanırım tema ile alakası yok bana öyle geliyor bilmiyorum :S

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tamam işte. yeni temaları indexlemesi önemli değil.
sen google olsan. o kadar sayfa indexleyene kadar sorun yok ve birden bire site komple değişiyor. içerik değişmeyebilir ama sayfanın yerleşimi vs. birden bire komple değişiyor.
aklına şöyle bişey gelirmiydi (google olarak). bu site acaba elmi değiştirdi. El değiştirdiyse yeni sahipleri ne kadar tutarlı olacak, eskisi kada? daha fazla? yada kısa süre sonra site komple mi kapancak!
bu ve bunun benzeri sorulara cevap bulmak için google sayfaları zamanla yeniden indexleyip, bu sayfaları yeniden üst sıralara yükseltir.
panik yapmana gerek yok yani. normal bir durum bu...

atalay22

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pekala kardeş inşallah dediğin gibidir. Vakit ayırdığın için teşekkür ederim.

by_ram

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende de yüksek bir hit düşmesi oldu 7k dan 4 k ya düştüm birden. sitem geç açılıyor ondan mı acaba?
Hata kontrolü yaptırdım 214 hata çıktı. ne iştir bu hatalar böyle acaba?

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
CSS ninde aramalara etki edeceği söylentileri var ama TEMA DEĞİŞMEKLE hit düşmesinin alakası olmaz. TITLE ardındanda keywords description kısımlarıyla oynanmadıysa sorun yok...

1 azalır 2 geri döner olayı da mantıksız - o zaman herkes tema değişsin 1 azalsın 2 artsın :) ? mantıklı mı ? sanmıyorum...GOOGLE site - güncel - aktif deyip buna artı puan verebilir o ayrı konu.

Hit düşmesinin sebebi aranan sözcük veya sözcük gruplarının arama hacimlerindeki düşmeler olabilir (örneğin 1000 e yakın hit alan uyduruk blog sitem ki gelenlerin hepsi "site adı" aramasından idi - dizi yayından kalkınca sıfırlandı)

Diğer sebep rakip siteler artmış veya rakip sitelerin link alma çabalarından ötürü bazı sözcük veya sözcük gruplarında gerilemiş olabilirsin. (eğer ki aşırı link değişimi yapıldıysa bu durumun kötü versiyonu yani sandbox ta olabilir)

Elbette HTML ve CSS kodlarının doğruluğu da önemlidir ama ŞABLON değişti diye site hiti oynaması da akla yatmıyor pek. Sonuçta siteyi orada tutan İÇERİĞİ ve TITLE ı ve META TAG leridir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5