İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hit düşüşü !

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Merhaba,

Kısaca olayı özetlemek gerekirse bu hafta sonundan itibaren aynı kategoride bulunan 2 sitemde hit düşüşleri yaşandı. Halada devam ediyor.

Şu analizi de yapmak isterim; bu sitelerimin hitleri hafta içi yüksek iken hafta sonları zaten hitlerde %20-35 gibi düşüşler yaşanırdı. Tatillerde durum bu şekilde. Ancak bu sefer düşüşler %50 civarlarında. Acaba bunu bayram tatiline bağlamalı mıyım ?

Bu arada site çok eski bir site yeni bir site değildir, site üzerinden herhangi bir spam yapılmamıştır, aşırı bir link alımıda yapılmamıştır.

Sizlerde durumlar nedir, genel bir düşüş yaşadığınız siteleriniz var mı ?

Grafiker-Adam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bayram dolayısıyla bır dusus yasandı evet hemde %50 bır duşüş oldu bende şikayetcıyım bu durumdan :(

apol

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aynı durum maalesef bendede mevcut 3k dan fazla hit çeken sitem şuan 1 2k arasında gidip geliyor inş. bayram tatilinden dolayıdır

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tam tersi olması gerekmez mi? Bayramda insanlar daha çok evde durur ve daha çok internete girer. Ama evinde interneti olmayıp, isyerinden internete giren bir kitleye sahip ziyaretçi kitleniz varsa düsüs normaldir.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Tam tersi olması gerekmez mi? Bayramda insanlar daha çok evde durur ve daha çok internete girer. Ama evinde interneti olmayıp, isyerinden internete giren bir kitleye sahip ziyaretçi kitleniz varsa düsüs normaldir.

Evet ploop haklısınız, normal şartlarda site hitlerinin artması gerekir, tabi siteniz araba resimleri, chat, oyun vs... gibi güncel bilgiler içeren daha çok eğlenceye dönük bir siteye sahip iseniz... ilk mesajımda da hafta sonları ve tatil günlerinde düşüşler olduğunu bu açıdan yazmak istedim, ama bu düşüşün bu kadar fazla olması açıkçası beni biraz kuşkulandırdı...

Radamel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benimde ani düşüş vardı günde 2k hiç çeken yazılarım vardı bir sitede yayımlanan.
Kendi sitem değil..
Oldukça çok backlinklim vardı sosyal imleme ve seyahat içerikli diğer sitelerden.
İki gündür aldığım toplam klik indi 500'e.
Bir baktım backlinkler gitmiş.
Birkaç yerden kontrol ettim.
Bayram sonrası durumlar nasıl?
Normale döndü mü?

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Bayramda yukarıda bahsettiğim gibi %50 civarında düşüş olmuştu. Bayramdan sonra ilk iş gününde hitlerim normal seviyeye dönüş yaptı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi