İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hitlist te gelen-giden

THR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
birkaç ay önce sormuştum biraz farklıydı işin içinden çıkamadım şimdi başka birşey sormak istiyorum.

hitlist yazıcam gelen-giden hitleri birer tabloda topluyacağım ancak en çok gelene göre sıralıycam bunu nasıl yaparım veya bir hitlistte en çok hit gelen nasıl en üstte olur

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
eğer bilgiler aynı tablonun ayrı bir sütunundaysa
PHP:
select * from links order by gelenhit
gibi bişey ile yapılamaz mı

THR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
tablonun ayrı bir sutununda değil zira sadece o günün hitleri alınacak yani gelen tablosundan her siteye ait satırların toplamını alıcam ve en büyük toplam kimdeyse ona göre sıralanacak yani kısaca hitlist yazanlar bu sıralamayı nasıl yapıyor?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
select sum(hitler) as total FROM siteler where site='ahmet.com'

ahmet.com a ait hitler sutununun toplamini total olarak alir. Eger anlatmak istedigin buysa.

THR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
angelo teşekkür şimdi bu 1 sitenin hitleri diyelimki başka bir tabloda da 30 site var bunları hit tablosuyla eşledim bunlardan en çok hit yollayandan az yollayana doğru sıralamak istesem?

veya şöyle sorayım hitlistte gelen-giden hitleri toplarken aynı tabloda mı yapıyım ayrı tablodamı yapıyım

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ayni tabloda yaparsan, bir tane de tipini belirtmen gereken field acman lazim enum(gelen,giden) tarzi ve sorgu yazarken onu da filtreleyeceksin. Performansi ne kadar degistirir bilmem, cok site olacaksa etkileyebilir. Siralamak icin arraye atayip, arrayi sort edersin. Ya da toplamini alip, baska bir tabloda toplamlari yazan bir cron yaparsin 2 dk ya bir calisir vb. Cozumler cogaltilabilir. Hangisi en iyidir sorusuna cevap veremiyorum.

Tek tek hitleri saydiracagina siteler tablosuna da bir counter verebilirsin ayrica, boylece sutun toplami almaya gerek kalmaz.

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben söyle birsey tavsiye ederim.

Bir günlük sifirladigin gelen giden her hiti ipsiyle kaydettigin bir tablo olur.
Oraya
sitegiden_tablosu
siteid| ip | tarih

sitegelen_tablosu
siteid| ip | tarih

gunlukhit_tablosu
siteid | gelen_tekil | gelen_cogul | giden_tekil | giden_cogul

dersin

gunlukhit_tablosunu günlük sifirlarsin yeniden create edersin istersen.

Gelen hiti gelen hit tablosunda bakarsin tarih araligini ne kadar saymak istersen ona göre ip ve tarih kücüktür e göre bakarsin eger bu ip dedigin süre icerisinde bu siteden geldiyse gunlukhit_tablosunda hitinin cogulunu arttir yoksa tekilini.

Giden icin de aynisini yaparsin.

Cok kasmasa gerek.

Kolay gelsin

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5