İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hızlı Bir Şekilde Eriyorum .??

StryKer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
herkezin başına gelen bir durum.. 0a kadar düşüp yeniden indexlenme şansı var.. sandbox vs gibi bişiyde olabilir.. forumu araştırırsan herkezin başına geliyor kötü bir olay ama panik yapma..

N

Nurettin

Misafir
aynı sorun benim 3 sitemde mevcut :)

birden azalma oldu. Birde üstüne üstlük google seo yapmışken.

GizliKral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google indexsini artık ben denizdaki dalgaya benzetiyorum bir geliyor bir gidiyor..

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Kullandığınız scripti değişitiniz mi bu arada? Yada sitenin bazı bölümklerini ziyaretçilere kapadınız mı?

StryKer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
CyberTurk' Alıntı:
Kullandığınız scripti değişitiniz mi bu arada? Yada sitenin bazı bölümklerini ziyaretçilere kapadınız mı?

Hayır hiç bir değişiklik yapmadım. Adwords reklamlarımda yayınlanıyo. download bölümünü ziyaretçilerede açacaktım . Birde google SEO uygulaması yapacaktım. Ama bu manzara benim acayip moralimizi bozdu. Acaba banlanmak gibi bi durum olabilirmi?.siteyi ilk açtığımda 6 ay google da hiç çıkmadım. Ve hiç hile yapmadım kelime spamı gibi .

Birde 111 sayfanın çoğu üye profili sayfası. Google acayip userların profile sayfasını indexliyor. acaba bi yöntem yokmu şu linkleri indexlemesini engellesek.
Örnek: www.cepkent.com/userinfo.php . Sayfalarını indexlemesini istemiyorum.

Hepinize yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim. Diğer arkadaşlarında yardımlarını bekliyorum.

Saygılarımla...

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu iyiye işaret. Merak etme :) hem yakında toplu indexlemde yapabilir google çünkü her domainde bu sorun var sanırım ayıklama yapıyor. Bakalım görücez.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
evet google da bu aralar bi şeyler var, farklı dc lerde 2 farklı arama algoritması ya da site değerlemesi söz konusu şu an. yeni dc lerde durumum çok çok iyi, eğer tüm dc leri replice ederse kendi açımdan süper olacak gibi gözüküyor.
şu anda bi kaç sitemin index sayfası cache de yok geri kalan tüm sayfalar indexli, domainin bi tanesine cache den baktığında 2 gün önce indexlediğini görebiliyorum fakat hiç bir aramada çıkmadığı gibi site:bilmemne.com yazdığımda da sıfır sonuç alıyorum. sonuç olarak google da çok acaip işler dönüyor bu aralar. gözüm üzerinde :D

redbaron

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynı durum ben de oldu tam 10 gün aralıksız düşdü sonra son iki gündür tekrar yükseliyo biraz sabır google amcanın başı kalabalık bu aralar

LUGAS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ciddi eriyor yanlız indexli sayfa 11000 den 76 düşmüş google birşeyler yapıyor ama hadi hayırlısı

war

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim 1000 indexli sayfamda 50 ye düştü. Madem 50 ye düşürsen niye 1000 e çıkarıyorsunki. Bigün bakıyorum 100 oluyor diğer gün 200 sonraki gün bakıyorum 50 :) Google'de bi pokluklar var ama çözemedim sanırım sistemleri bozuldu :)

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle bu günlerde bence bir PR update geliyor. Ama ondan önce bir kac gün önce filtreler, datacenterler güncellendi. Yani algoritma uygulandi sanirim. Belki spam olarak siniflandirildiniz belki de filtreye takildi belki de google da sik rastlanan eski indeksi tekrar günce cikarmasi olabilir.
Beklemek lazim, tüm datacenterler güncellendiginde görürürüz ne olup bittigini.

Ama simdiye kadar hic degisiklik yapmadiysaniz endise etmenize gerek yok. Yapacak tek sey beklemek. Telasa kapilip sayfalari da kurcalamayin derim.

LUGAS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bence google botlarını güncelliyor çünkü aşırı ve gereksiz indexlenen çöp websiteleriyle doldu google kimse aradığını hemen bulamıyor artık

StryKer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Wala beyler bende anlamış değilim.. Google amca bi düme çevirdiği kesin. Şimdi Baktım 2670 sayfaya çıkmış. haydi hayırlısı.

Birde Ben www.cepkent.com/userinfo.php ile başlayan sayfaları indexlemesini iistemiyorm. acaba varmı böyle bi şansımız. Google kıllık olsun diye nerdeyse tüm üyelerin profil sayfasını indexlemiş. Git Download bölümünü indexlesene kardeşiim :)

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
StryKer' Alıntı:
Wala beyler bende anlamış değilim.. Google amca bi düme çevirdiği kesin. Şimdi Baktım 2670 sayfaya çıkmış. haydi hayırlısı.

Birde Ben www.cepkent.com/userinfo.php ile başlayan sayfaları indexlemesini iistemiyorm. acaba varmı böyle bi şansımız. Google kıllık olsun diye nerdeyse tüm üyelerin profil sayfasını indexlemiş. Git Download bölümünü indexlesene kardeşiim :)

robots.txt ile engelleyebilirsiniz. disallow ile

StryKer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşeşkkürler arkadaşım. :) Bu uygulamayı yapınca diğer bölümleri indexlemesine engel olmasın sakın??

StryKer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
*siber*' Alıntı:
+ olarak eski indexleride gösteriyo sanırım ?

walla bende anlamadımki siber. Bu google ın ne yaptığını. Siteyi ilk açtım 6 ay google indexlemedi. Sonra indexlemeye başladı Pr güncellemesi oldu 0 dan bi anda Pagerank değerim 5 oldu. Kafasına göre takılıyo google amca . hadi hayırlısı diyelim.. çook çektim ben bu google dan .çook. Eğer 6 ay banlı kalmasaydı sitem ççok daha iyi seviyelerde olabilirdim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5