İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hizmetin feshi ve peşin verilen ürün

T

trgup

Misafir
İyi günler.

Şimdi türkiyeden bir datacenterden makina aldık 2 tane

ve bunlardan 1 ine 1024 ram taktırdık. aldığımız firmanın prosedüründen dolayı ram peşin olarak alındı. 120$ + kdv.

Ve hizmetin bize kaliteli verilmemesinden dolayı makinalarımızı iptal ettirdik. şimdi verdiğimiz ram parası bize iade edilmelimi veya ram bize gönderilmeli yoksa ram onlardamı kalır. ?

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Buradaki ram ilavesini, bandwidth artırımı gibi görün yani hizmet olarak bir mal olarak değil.

tolgatarim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
BU SİSTEMNET UCUZ AMA ACAYİP KAPİTALİSTLER
benim orda colocation vardı 3 gün geçti 1 aylık ödeme yaptım haybee
enteresanlar dedim 10 gün sonra makinayı koymaya kalksam hakkım saklımı yeni sözleşme yeni para dediler peki didim bende :)

T

trgup

Misafir
Buradaki ram ilavesini, bandwidth artırımı gibi görün yani hizmet olarak bir mal olarak değil.

böyle demişsiniz fakat

şu şekilde de düşünün. o ram ın parasını benim verdiğimi ve o ram ın bana ait olduğunu kendi mallarının olmadığını ?
istedikleri gibi kullanamayacaklarını düşününüz.

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
yanlış düşünüyorsun sen o makinayı ve ram i kiralıyorsun.
sen senelik ram için 120 dolar vermişsen, kullandığın ayları düşerler,
sana geri kalan ücreti ram için ayrı öderler. zaten bir parçanın gönderilmesi mümkün değildir.

T

trgup

Misafir
marisoft senin dediğin gibi olursa evet haklısın.
fakat biz alırken bize bu senelik değil dediler.
isterseniz 10 yıl kullanırsınız dediler.

cybim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bence sonuçta memnun kalınmayan hizmet var ortada..ram ile alakalı sorun olmasa bile makinasız rami ne yapsın tüketici.bence ramin parasınında iade edilmesi gerekir.

isterseniz 10 yıl kullanırsınız dediler.

Bunu dediyse belliki ram sana ait demektir.Parayı iade etmiyorsa rami geri vermesi gerekir.

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
senin dediğin durumda ram ın parasının tamamını iade etmesi gerekir.
eğer ram i gondermek istiyorlarsa buda komik bir durum olur, kendileri bilirler.

T

trgup

Misafir
valla bugun www.sistemnet.com.tr le arkadaşım bidaha görüşdü.

adamların dediği cevap aynen şöyle
o ram o makinada kalır. kimseye hiç bir şekilde geri ödeme yapılmaz.

böyle kalitesiz iş yapan amaçları insanların emekleriyle oynayan firmalarla iş yapanda hata zaten. sistemnet de makinası olan arkadaşlara tavsiyemdir. eğer makinanıza ram taktıracaksanız sistemnet de en az 6-7 ay kalma garantisi verdiyseniz kendinize taktırın rami. yoksa nanay bunlar. sistemnet i seçdiğim güne lanet okudum. 120 dolar büyük bir rakam değil fakat insanları enayi yerine koymak bana dokunuyor nedense. ya biz işimizi "şerefimizle" yaptığımız için bu bana böyle geliyor. yada bende bir sorun var. Umarım olmaz ama orada 2 kişi var. bu para onların çoluk çocuklarından çıkmasında kendilerinden çıkartır allah.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Colocation hizmet hariç bu konuyu hangi ülkedeki datacentera sorarsanız işleyiş aynıdır. Ram ilavesi yapıldığı dönemde sizinle firma arasındaki görüşmede yanlış anlaşılmalar olmuş sanırım.

Ni-Osman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Örnek FDC servers...

Ortada yanlış bir durum yok hocam ram yada ram için verilen ücret geri iade edilmez sunucuyu kullandıgın sürece ram için para ödemezsin birdaha sadece... kurulum ücreti mesela ram ücretini geri ödüyorsa kurulumuda geri ödemeli ozaman dimi 8) saçma olur... Ram için setup benzeri paraları Ev1 de alır hem ilk başta para alır hem her ay ram için kira alır ilk başta aldıgı parada teknik servis parası olarak geçer hatta adamlar 1 saate takacaksak 100 1 günde takacaksak 50 1 haftada takacaksak 25 kuruş gibi ücretlendirmeler yapar (fiyatlar hayali) siz ücreti yada ram'i istediniz diye size ters cevap vermeleride bundandır 8)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5