İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hodri meydan, kimde var bu kadar seçenek?

L

LabinaHosting

Misafir
Sayın SinanGunay,

Hala bazı şeyleri anlamıyorsunuz. Siparişten nasıl haberiniz oldu? Size e-mail gönderildi değil mi? Telefon ile ulaşamazsanız size gelen maile yanıt verirsiniz. Bu olay bu kadar basit.

Evet bu konuda haklı olduğunuzu düşünüyorum ve bu hafta içi sitemizi tamamen değiştireceğiz. Sonuçta bazen gözden kaçan ufak tefek detaylar olabilir ki şu an için pek mühim olduğunu düşünmüyorum.

Nasıl mühim olmaz bir müşteriyi kaçırdınız? Neden kaçırdınız? Tamamen şirketinizin hatasından. Oturup bu duruma üzüleceğinize, böyle bir durum var, buna nasıl çözüm buluruz diyeceğinize önemli değil diyorsunuz. İlginç.

Herkes çalışan herşeyi bilmeyebilir, ama en azından bilen birisine yönlendirir. Bu bile size zor geliyorsa diyecek bir şey bulamıyorum. Buradaki başlığınızı okuduğumda zamanla iyi bir yerlere geleceğinize inanmıştım ama artık yaptığınız işi sahiplenmediğinizi görüyorum.Siz işinizi sahiplenmezseniz iş de sizi sahiplenmez, bunu aklınızdan çıkarmayın.

Ciddi anlamda muhasebe sorunları yaşıyorsunuz. Şirket hesabına giren + KDVliler değil şirket hesabına giren 1 kuruşun açıklamasını yapmak zorundasınız. Bunu genelde fatura ile yaparsınız, hesabınıza giren paranın tutarında fatura kesersiniz. Ay sonunda bankalar şirket hesaplarının özetini vergi dairesine gönderdiğinde vergi dairesi hesap özetinizi inceler size tek tek sorar bu hesabınıza giren paranın açıklamasını. Bu konularda acilen iyi bir muhasebeci bulun yoksa kesilecek cezalarını ödemekte çok zorlanırsınız.

Ayrıca bu tür forumlarda Vergi Kaçırdığınızı açıkca söylemeyin sonra birisi şikayet eder. Ticaret maceranız başlamadan biter.

Kalıcı olmanın, gelen kimseyi kaçırmamak olduğunu düşünmüyorum. Eğer bir yerlerde gelen her müşteriye satış yapabilecek bir firma olsaydı sanırım Dünyanın 1 numarası olurdu.
Sizden hizmet almak için parasını cebine koyup gelmiş müşteriyi de kapıdan kovarsanız daha çooook müşteri ararsınız.

Satış öncesi bu kadar sorun çıkarttığınızdan ve yaklaşımınızdan sonra sizinle çalışmamamızın aslında bizim için daha iyi olduğuna inanıyoruz.

Saygılarımızla.

S

sinangunay

Misafir
LabinaHosting' Alıntı:
Sayın SinanGunay,

Nasıl mühim olmaz bir müşteriyi kaçırdınız? Neden kaçırdınız? Tamamen şirketinizin hatasından. Oturup bu duruma üzüleceğinize, böyle bir durum var, buna nasıl çözüm buluruz diyeceğinize önemli değil diyorsunuz. İlginç.

Elbette mühim değil. Neden? Açtığımız 16 MSN adresinde toplamda 2500+ üzeri insan var. Eğer ki hepsine satış yapmış olsaydık herhalde şu an 1 numara olurduk. Yani 3 yıl sonraki amacımızı çoktan gerçekleştirmiş olurduk.

Herkese satış yapma gibi bir amacımız yok. Müşterimizi seçebiliriz. Bundada haklı olduğumuzu ve bu kapasiteye sahip, büyük bir şirket olduğumuzu düşünüyorum.

"Başından beri haftaiçini beklemenizi rica etmeme rağmen" yinede hizmet satın alamadığınızdan dem vurdunuz. Haftaiçini beklemek yerine forumda yapamadılar edemediler gibisinden olaylar oldu. Malesef yanılıyorsunuz. Yapamayacağımız hiçbir şeyi yazmadım, yazmamda.

LabinaHosting' Alıntı:
Herkes çalışan herşeyi bilmeyebilir, ama en azından bilen birisine yönlendirir. Bu bile size zor geliyorsa diyecek bir şey bulamıyorum.
Evet zaten ben mailinizi aldığım zaman satış elemanlarımıza yönlendirecektim ve yine haftaiçini beklemek durumunda kalacaktınız. Başından beri bunu aksettirmeye çalışıyorum ancak sanırım nafile.

LabinaHosting' Alıntı:
Ciddi anlamda muhasebe sorunları yaşıyorsunuz. Şirket hesabına giren + KDVliler değil şirket hesabına giren 1 kuruşun açıklamasını yapmak zorundasınız.
Bunu red eden yok. Zaten bu yüzden şu ana dek kişisel hesaplarımızı kullandık ya? Kişisel hesaplara giren kuruşlara değil, milyonlara bile fatura kesilmesi zorunluluğu olduğunu sanmıyorum.

LabinaHosting' Alıntı:
Ayrıca bu tür forumlarda Vergi Kaçırdığınızı açıkca söylemeyin sonra birisi şikayet eder.

Vergi kaçırmıyoruz, hatta fazlasını veriyoruz. (diğer iş kollarındaki şirketlerimiz dahil olmak üzere, Gıda, Eğitim, İnşaat vb.) Defterlerimiz tamamen şeffaf ve incelemeye açıktır. Ancak malesef ki PayPal 'a fatura kesemiyoruz. PayPal'a fatura "kesmeyen" onlarca ve tonlarca firma var. Bu konuda mali açıdan sıkıntı doğacağını sanmıyorum.

LabinaHosting' Alıntı:
Satış öncesi bu kadar sorun çıkarttığınızdan ve yaklaşımınızdan sonra sizinle çalışmamamızın aslında bizim için daha iyi olduğuna inanıyoruz.

Belkide geçtiğiniz siparişteki samimiyetinize inanmadığımız için sizi kabul etmemiş olabiliriz. Kaldı ki Savvis'in bayiisi LabinaHosting 1 TB band'ı karşılayamayacak ve gidip başka bir firmadan hizmet almaya gelecek.

Bana kalırsa yapmaya çalıştığınız şeyi söyleyeyim, önce 1 paket alıp daha sonra sunucu kaynaklarını zorlayıp ardından forumlarda olmuyor yapamıyorlar gibi yazılar yazmaktı. Bilmiyorum belkide bu değildir ama içimden geçenleri söyledim.

GoDaddy'den hizmet aldığınızı söylediniz. Pek inanmadım açıkçası. Firmanızı uzun süredir tanıyorum hizmet almadım ancak Hostbul daha önce forum tarzında çalışırken tanıma fırsatım oldu. Açık konuşayım ben o zamanlar reseller idim ve 4-5 müşterim vardı.

Şimdi yaklaşık 6-7 yıldır hosting işi içinde bulunan Labina kalkıp 1 TB band'ı karşılayamıyor ve tamamen "saf ve temiz duygularla" rakibinden alışveriş yapmak istiyor.

Yapmaya çalıştığınızın ne olduğunu açıkça belirttim az önce. Nereden anladın diye soracak olursanız.
Daha baştan, satış kısmımızın haftaiçi çalıştığını onlarca kere belirtmeme rağmen, olmadı etmedi yapamadı bir sürü yazı dizisi ile yanıt verdiniz. Halbuki yapmanız gereken şey sadece pazartesiyi beklemek ve şirket hesaplarına havale geçmekti. "Ayrıca ben size ödeme almadan hesap açma teklifi yapmıştım" PM'leri iyi okuduysanız dedim ki az sonra hesabınızı açarım sizde haftaiçi ödemenizi şirket hesabımıza geçersiniz.

Kısacası,
Bu sebeplerden dolayı geçtiğiniz siparişin samimi olduğuna inanmadığım için beraber çalışamadık. Ayrıca bir şirketin müşterisini seçme veya istediğine hizmet verme gibi bir lüks'ü olacağına inanıyorum.

Tekrar ediyorum MSN'imize gelen veya mail atan herkese satış yapmış olsaydık, sanırım çoktan Telekomu satın almıştık.

İyi çalışmalar

Human COLOR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
LabinaHosting 'e yazdığı konularda %100 katılmakla beraber , kendilerinin de bu işi uzun süredir yapmasına rağmen şirketlerini yeni kurduğunu ve hala âdi bir şirket olduklarını ( manav , kasap , bilardo salonu işletmesi , internet cafe vs .. ) hatırlatmak isterim .
Yani bence fatura konusunda herkese biraz esneklik sağlanabilir.

Bunu da herhalde yalanlamayacaksınız :)

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
bence yeni bi surkent vakası geliyor, bekleyelim görelim, bende burda tarihe not düşmüş olayım.

L

LabinaHosting

Misafir
Elbette mühim değil. Neden? Açtığımız 16 MSN adresinde toplamda 2500+ üzeri insan var. Eğer ki hepsine satış yapmış olsaydık herhalde şu an 1 numara olurduk. Yani 3 yıl sonraki amacımızı çoktan gerçekleştirmiş olurduk.

Son kez yazıyorum, Paketinizi satın almak diyorum, paket fiyat sormaktan bahsetmiyoruz. Yani biz müşteri olarak paketinizi satın almak istiyoruz, ama siz satmamak için uğraşıyorsunuz, bunun altında bir başka bir neden olduğunu sanırım herkes anlamıştır.

Vergi kaçırmıyoruz, hatta fazlasını veriyoruz. (diğer iş kollarındaki şirketlerimiz dahil olmak üzere, Gıda, Eğitim, İnşaat vb.) Defterlerimiz tamamen şeffaf ve incelemeye açıktır. Ancak malesef ki PayPal 'a fatura kesemiyoruz. PayPal'a fatura "kesmeyen" onlarca ve tonlarca firma var. Bu konuda mali açıdan sıkıntı doğacağını sanmıyorum.

Türkiye sınırları içerisinde bir hizmet satıyorsunuz ve bundan para kazanıyorsanız FATURA kesmek zorundasınız. KDV almıyorsunuz ve KDV ödemiyorsunuz ama GELİR vergisi vermiyorsunuz. İsterseniz bir vergi dairesine gidip yaptığınızın vergi kaçırmak olup olmadığını bir sorun. Daha önceki uyarımı dikkate alın ve iyi bir muhasebeci ile çalışın. Birisi sizi ALO MALİYE hattına her an ihbar edebilir. Birgün ansızın MALİ POLİS sizi ziyaret edebilir.

Belkide geçtiğiniz siparişteki samimiyetinize inanmadığımız için sizi kabul etmemiş olabiliriz. Kaldı ki Savvis'in bayiisi LabinaHosting 1 TB band'ı karşılayamayacak ve gidip başka bir firmadan hizmet almaya gelecek.

Bir malı dükkanınızda ( sizin örneğinizde sitenizde ) sergiliyorsanız ve üzerinde numunedir yazmıyorsa müşteriye satış yapmaktan kaçınamazsınız.

TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN

Kanun Numarası: 4077, Kabul Tarihi: 23/02/1995

Yayımlandığı Resmi Gazete Tarihi: 08/03/1995, Yayımlandığı Resmi Gazete Sayısı: 22221

Satıştan Kaçınma

Madde 5. ? (4822. Değ) Üzerinde ?numunedir? veya ?satılık değildir? ibaresi bulunmayan bir malın; ticarî bir kuruluşun vitrininde, rafında veya açıkça görülebilir herhangi bir yerinde teşhir edilmesi halinde satıcı bu malların satışından kaçınamaz.

Hizmet sağlamada da haklı bir sebep olmaksızın kaçınılamaz.

Aksine bir teamül, ticarî örf veya adet yoksa, satıcı bir mal veya hizmetin satışını o mal veya hizmetin kendisi tarafından belirlenen miktar, sayı veya ebat gibi koşullara ya da başka bir mal veya hizmetin satın alınmasına bağlı kılamaz.

Diğer mal satışı ve hizmet sağlama sözleşmelerinde de bu hüküm uygulanır.

Umarım kanunu ihlal ettiğinizin farkındasınızdır.

Ayrıca ben bu başlıkta yazdığım ve telefonda da belirttiğim gibi bir müşterimizin DÜŞÜK ÜCRETLİ YÜKSEK TRAFİK ihtiyacını karşılamak için bu hizmeti almak istediğimizi söylemiştim. Kaldıki kötü bir niyetle alacak olsak başkasının ismi ile de alabilirdik, ruhunuz bile duymazdı.

Müşterimiz parasını verdikten sonra 1 TB değil 100 TB trafik ihtiyacını da karşılarız. Sadece flash ve gif dosyalarını barındıracağı için sunucu kiralamak yerine yüksek trafiği ucuza alabileceği bir hizmet arıyordu.Bizden aylık en düşük 110$ vererek bu hizmeti almasından ziyade sadece trafik yiyen dosyaları için sizinki gibi bir hizmet almasını biz önermiştik.

Godaddy.com da hizmet aldığımıza neden inanamıyorsunuz anlamış değilim. Godaddy.com a giriyorsunuz, hemen ödemenizi yapıp hesabınızı açabiliyorsunuz. Merak ediyorsanız açtığımız hesap için kullandığımız IP 64.202.163.193. Size neden yalan söyleyelim hala anlamış değilim. Kaldıki telefon ile görüşmemizde siz hangi datacenterdan açalım dediğinizde bir önemi olmadığını sadece swf dosyalar olacak kesinti olmasın yeter dediğimi de hatırlarsınız.

Yapmaya çalıştığınızın ne olduğunu açıkça belirttim az önce. Nereden anladın diye soracak olursanız.
Daha baştan, satış kısmımızın haftaiçi çalıştığını onlarca kere belirtmeme rağmen, olmadı etmedi yapamadı bir sürü yazı dizisi ile yanıt verdiniz. Halbuki yapmanız gereken şey sadece pazartesiyi beklemek ve şirket hesaplarına havale geçmekti. "Ayrıca ben size ödeme almadan hesap açma teklifi yapmıştım" PM'leri iyi okuduysanız dedim ki az sonra hesabınızı açarım sizde haftaiçi ödemenizi şirket hesabımıza geçersiniz.

demişsiniz yazdıklarınıza gülüyorum açıkcası. Size gönderdiğimiz mesaj metni sanırım herşeyi açıkca ortaya koyuyor.

"Merhaba Sinan Bey,

Bir firma için en önemli konu satış konusudur, dünden beri sizden hizmet alabilmek için bekliyoruz.

Bizim bir hatamız, eksiğimiz olmadığı halde hala paketimiz açılmış değil. Pazartesiye kadar teminat istiyorsanız paypaldan 20-30$ gönderelim daha sonra pazartesi bankaya ödeme yapalım siz de paypali kabul etmeyin geri gelsin paypal ödememiz.

Saygılarımla"

Biz size teminat için 15 YTL'den daha fazlasını önerdik. Bu iş sanırım komediye dönmeye başladı.

Sevgili HUMAN COLOR,

Firmamız Labina Hosting ve Bilgisayar olarak 1 Şubat 2005 tarihinde faaliyete geçmiş, bu tarihten önce ise EBS Bilgisayara bağlı olarak resmi ve yasal anlamda çalışmaktaydı.

Vergi Kanunlarına göre Şahıs Şirketleri ile LTD. ŞTİ. veya AŞ. arasında bir eksiklik fazlalık bulunmamaktadır. Ticari faaliyetlerimizi yürütmek konusunda şahıs firması olmamızın bir eksikliği bulunmadıktan sonra tipinin şahıs firması olmasının bir zararı bulunmamaktadır.

Firmamız ayrıca Ankara Ticaret Odası kayıtlıdır. Ayrıca Vakıfbank ile anlaşarak sanal pos almıştır. Bankaların sanal pos konusunda ince eleyip sık dokuduğunu biliyorsunuz ve bankalar sanal pos almamız konusunda firmamıza güvendikten sonra şahıs firması olmamızın aklınızda soru işareti yaratmasını gerektirecek bir konu bulunmamaktadır.

Saygılarımızla.

D

deja-vu

Misafir
Kullanıcı Sözleşmesi

Kısmında Her Sey Acıkca Belırtılmıs

''Bilinçli veya bilinçsiz müşterinin, bulunduğu sunucunun sistem kaynaklarının %14 den fazlasını tüketmesine
müsade edilmez. Böyle bir uygulamanın tespiti halinde,10 GB Hosting yayını durdurma hakkını saklı tutar.''

Bu Yazı Herseyı Acıklıyor

5 GB Web Hosting
5 Gb Web Alanı
1000 Gb Bandwith (Trafik)
Sınırsız Veritabanı
Sınırsız Mail
Sınırsız Subdomain

DEYISTIRIRSEK

1 Gb Web Alanı
170 Gb Bandwith (Trafik)
Sınırsız Veritabanı
Sınırsız Mail
Sınırsız Subdomain

SEKLINDE OLUYO!!!!!

http://www.10gbhosting.net/sozlesme.html

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
zokkie' Alıntı:
bence yeni bi surkent vakası geliyor, bekleyelim görelim, bende burda tarihe not düşmüş olayım.

Yeni degil eski bile olabilir. Turkce, dilbilgisi vs biraz ilerletilmis :)
Sinan Gunay, daha 2 ay once foruma girmissiniz, daha once nickiniz var miydi bilmiyorum. Bu forumda gecmis bu tarz diyaloglari okumadiysaniz, okuyup ondan sonra yazmaya devam ediniz, yoksa cok komik duruma dusuyorsunuz uzgunum. Ciddi sirketler, sizin yazdiginiz turde bir baslik ve post atmazlar.

Su satis ekibinizin ve calistiginiz yerin bir fotografini cekip bizlere gonderir misiniz? Bizler cok gida, egitim, insaat alaninda da calisan ve defterleri maliyeye seffaf olan insanlar gorduk, bunlarin arasinda kahvehane siciline sahip olanlar da mevcuttu. Gida, egitim, insaat alaninda calisan bir sirket hicbir zaman hosting isine girmez. Girerse de bunu 10 dolara Almanya'dan server alip 15 dolara buraya satarak girmez. Hadi girdi diyelim gelip buraya boyle post atmaz.

Neyse siz sinirlari zorlama karari almissiniz. 3 sene hosting isinde gecirdigim surecte buyuk zararlar ettim, artik birileri lutfen anlasin, bu is kolay bir is degil ve cok calismadikca cok ve hizli para kazanilmaz.

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kesinlikle katiliyorum , bu sektorde para kazanmak kurulusun kar yapmasi 6 aylik 1 senelik olay degil , hosting kesinlikle sirkulasyon isidir , 3 ay para kazanamaya bilirsin zarar edersin cebinden odersin , ama oyle 1 ay gelir 3 ayin masrafini alir goturur o yuzden ciddi anlamda 100 150 ytl veripte netdirek.de 'den surdan burdan sunucu alipta bu ise soyunulmuyor , bu cumlelerim bu mevzuyla ilgili degil genel olarak fikirlerimi beyan ettim , yoksa sinan gunay beyin ne sahsini nede firmasini tanirim dolayisi ile yorumum da olmaz.

iyi calismalar.

S

sinangunay

Misafir
abacus' Alıntı:
kesinlikle katiliyorum , bu sektorde para kazanmak kurulusun kar yapmasi 6 aylik 1 senelik olay degil , hosting kesinlikle sirkulasyon isidir , 3 ay para kazanamaya bilirsin zarar edersin cebinden odersin , ama oyle 1 ay gelir 3 ayin masrafini alir goturur o yuzden ciddi anlamda 100 150 ytl veripte netdirek.de 'den surdan burdan sunucu alipta bu ise soyunulmuyor , bu cumlelerim bu mevzuyla ilgili degil genel olarak fikirlerimi beyan ettim , yoksa sinan gunay beyin ne sahsini nede firmasini tanirim dolayisi ile yorumum da olmaz.

iyi calismalar.

Merhaba,
Evet haklısınız bazı zamanlar geliyor ki 3 gün satış olmuyor daha sonra 1 günde onlarca sipariş geçiliyor. Düşünsenize 1 ay satış olmadığını? Bu zamanda belli olur herkesin ne kadar güçlü olduğu. Hizmet satıp sunucu ödeyenler 1 ay satışlar durdu mu ayakta kalamaz..

100 - 150 YTL olayı içinde gönül ister ki başta sermayemiz çok olsaydıda direk DataCenter olarak işe girseydik :)

Ancak malesef ki işe girdiğim zaman resellerzoom 'dan 2 gb'lık re-seller alarak başladım. Onunda parasını internetteki sponsorlarım ödemişti PayPal'da duruyordu boş boş kalmasın diye gittim re-seller aldım :p, çok kısa süredede sunucularımız oldu, şu andada böyle bir hizmeti sağlayabilecek tekniğimiz, ekonomimiz, gücümüz var...

"Artık burada yapılan saldırı / yorumlara yanıt vermeyeceğim." En iyi yanıtı müşterilerimiz verecektir. Çünkü inanın iyinette hakkımızda yazılıp çizildikçe mantıklı insanlar bizi seçti ve gün geçtikçede seçmeye devam ediyorlar.

-> VPS'i sunucu diye satmıyoruz (yakında patlar burada müşterileri)
-> Dedicated müşterimize "işiniz bizi ilgilendirmez" diye mail atmıyoruz (bunu yapan koskoca 1 firma - müşterimizden rica edeceğiz maili buraya kopyalayacak)
-> Tutamayacağımız söz vermiyoruz
-> Hemen zıplamayı düşünmüyoruz (fiyatlarımızdan belli)
-> Bizim için para herşey değil. Web sponsorlarından gelen kazançlarımız yeter.
-> Çalışma arkadaşlarımız için öncelikli olan şey para değil. Hepsi temiz insanlar
-> Haziranda 7/24 telefon, msn destek vereceğiz. Yaz aylarında bitmesi planlanan kontrol paneli kodlamamız bittiğinde gecenin bir vaktinde bile 10 dk içerisinde ticket yanıtlama garantimiz olacak.
-> Management işlemlerinde 1 saatte yanıt, 6 saatte çözüm garantimiz olacak
-> Hosting hizmetlerinde Türkiye ve Belçikayada açılacağız. çeşitliliğimiz artacak
-> goDaddy, turkticaret vb firmalardaki gibi müşterilerimize vereceğimiz özel kontrol panellerimiz olacak ( asp ve .net ile kodlamaya başladık )
-> Sorunlarınızın yanıtlarını çok kısa sürede bulacağınız için bizimle sadece sohbet edeceksiniz.

Artık sıkıldım yazılıp çizilenlerden, bu saatten sonra hakkımızda yazılanlara ben değil, müşterilerimiz yanıt verecektir merak etmeyin. Böylesi daha olumlu olacaktır. "Hemde kendilerine biz rica etmeyeceğiz" açıkça yazacaklardır eminim.

Unutmadan ekleyeyim, hizmeti FATURA veya başka birşey değil, İNSAN VERİR İNSAN :)
Hepimiz insan olalım yeterli.

İyi çalışmalar.

N. Sinan GÜNAY

RSM İnternet, Bilişim ve Telekomünikasyon hizm. LTD. ŞTİ.
Alman Mega Telekom GSM opteratörü Manisa A bölge bayiisi
ResellerMerkezi
10GB Hosting
Portal Servisleri
Dedicated Merkezi

O

oyunkurucu

Misafir
Merhaba,

Alman Mega Telekom GSM Operatörü nedir? Internette bununla ilgili bir sey bulamadim, almanyada yasamama ragmen bir bilgiye ulasamadim, bu konuda bilgi alabilecegim link verebilir misiniz?

Saygilar

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Sinan Gunay,

Baskalarina insan olmayi ogutlemek buyuk bir sorumluluk. Tartismaya acik ve yersiz bir soylem. Bu yazdiginizi kiniyorum. Sanirim ufak istegime cevap vermeyeceksiniz. Zaten digerleri gibi Haziran'da bu olacak, surada su olacaktan oteye bir soyleminiz de yok. Artik lutfen cevap yazmayiniz.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
RM-Web-4 paketini aylık 15 YTL'ye nasıl verebiliyorsun ilginç doğrusu....
1500 GB band genişliğini kullanabilen 3 müşteri çıksa makinen kaldırmayacaktır eminim bunu. 45YTL makine kirası ve hat kirasını karşılıyorsa ne ala.. :)

O

oyunkurucu

Misafir
Alman Mega Telekom GSM opteratörü Manisa A bölge bayiisi

Bu ibareyi biraz daha acmaniz mümkün mü? Manisa A bölge bayiisi olan kim? Sahsiniz mi yoksa firmaniz mi? Firmaniz ise tam ismini yazar misiniz? Yoksa Manisa A Bölge bayiligini acmayi mi düsünüyorsunuz? Ya da acmistiniz, kapandi mi? Halen mevcut mu?

Isminizin ardina bu etiketi yapistirdiginiza göre bu sorulari sorabilirim sanirim.

Benim yine kafam karismaya basladi ve midem bulaniyor, saygilar

Human COLOR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Buraya yazacağınız her mesajın bir karşılığı olacağını unutmamanızı tavsiye ederim .
28 değil 280 sunucuya sahip olsanız bile , benim gözümde değeri -1 olan bir hosting sitesi sahibisiniz. Bu nedenle yazdığınız mesajın hangi bölümüme girmemden çok veremeyeceğiniz hizmetlerin nasıl hezimete dönüşeceğinizi konuşsak nasıl olur ?

Turkon.net , Vthost ve bilimum low cost , high resource sitelerinin sonu hüsrandır , bu şimdiye kadar böyle olmuştur böyle olacaktır.
Aynı sizin gibi yapıyordu onlarda :) Arkamızda holding var , bilmemne tekstilcisi var , ferrari var vs .

6 ay da 28 sunucuya eriştiniz , çan eğrisinin en üstündesiniz , 6 ay sonra başladığınız yere geri ineceksiniz .

6 ay önceki konu ama , ÇOK DOĞRU yazmışım be :)

otistiq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Normalde Bu tür Özelliker çoğu firmada mevcut

Örn: Sunucunun Off Olması..

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
www.resellermerkezi.com konumundaki sunucu bulunamıyor.

son durum nedir yazılan ilk sayfay okudum güzel gidiyor son sayfaya geldim kayıp yazıları çıktı.

Saygılarımla,

must11

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hortlayan konu konunun başlangıç tarihine bakın.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5