İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hortlayan konulara öneri!

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Pek çok konunun kimi zaman dikkatsizlikten yazım tarihine dikkat edilemeden altına cevap yazıldığını görüyoruz.
Acaba aşağıdaki gibi konu taihini mesajın altına yazar isek, bu tür gereksiz mesajlara bir önlem olur mu?

Not: Ben buldum.

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
güzel diyorsunda dikkatsizlikten buda kaçar :) bir nepze azaltır görüşündeyim 3 aydan eski konulara senin yazdığın tarihin rengini kırmızı fontunuda biraz daha büyütürsek :D

deeper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende olayın çok abartıldığı düşüncesindeyim.
örneğin biri 2005 yılında satış yapıyorsa evet konu hortlamış oluyor,
fakat bazen bir bilgi içeren 2005 bilgisine yine aynı tepkinin verildiğini görüyorum.
yani öyle "aa 2005 hortlattın konuyu" diyerek önyargı ile yaklaşanda çok, konu 2005 olabilir eğer işine yarıyorsa bir sorun yok. zaten öyle olsa forumda arşiv olmazdı, 6 ayda bir her şey silinirdi ;)

leMAN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bencede deeper haklı,
bende olayın çok abartıldığı düşüncesindeyim.
örneğin biri 2005 yılında satış yapıyorsa evet konu hortlamış oluyor,
fakat bazen bir bilgi içeren 2005 bilgisine yine aynı tepkinin verildiğini görüyorum.
yani öyle "aa 2005 hortlattın konuyu" diyerek önyargı ile yaklaşanda çok, konu 2005 olabilir eğer işine yarıyorsa bir sorun yok. zaten öyle olsa forumda arşiv olmazdı, 6 ayda bir her şey silinirdi ;)

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Ya da o konuya yazı yazarken şöyle bir PopUp açılsın

" ŞŞ napıyorsun biliyormusun KONU HORTLATIYORSUN sonrasını biliyormusun tüm iyinet halkının dilindesin dalga geçenler, gülenler, Ohaa nasıl yapmış diyenler, Konu Hortlatan (Buraya Üye ismi) diye Vbulletin in ilk konuşan POP Up u olarak seviyorum seni ve seni düşünüyorum YAPMA "

Bu metinde düzenleme yapılabilir :D Hay Allahım Yarabbim yahu :D

sevindirik

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ben googleda bir konu arıyordum iyinet çıktı.başladım o konuyu okumaya.tam da işime göre..üye değildim üye oldum ya da üyeyim sorun değil.neyse o konu da benim sorunuma yönelikti.direkt altına bende de var bu sorun ne yapabilirim diğer arkadaşlar sorunu nasıl çözdü acaba yazdım ! şimdi hatalı mıyım ? o konu zaten forumda var.ben şimdi tarihe falan bakmadım..aklıma hiç gelmez.başka konu açsam iyi miydi ? ne bilim ama eğer konulara cvp yazılmayacaksa yılda bir forum temizlensin :p

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
ben googleda bir konu arıyordum iyinet çıktı.başladım o konuyu okumaya.tam da işime göre..üye değildim üye oldum ya da üyeyim sorun değil.neyse o konu da benim sorunuma yönelikti.direkt altına bende de var bu sorun ne yapabilirim diğer arkadaşlar sorunu nasıl çözdü acaba yazdım ! şimdi hatalı mıyım ? o konu zaten forumda var.ben şimdi tarihe falan bakmadım..aklıma hiç gelmez.başka konu açsam iyi miydi ? ne bilim ama eğer konulara cvp yazılmayacaksa yılda bir forum temizlensin :p

Hata değil kardeşim bende çok yaptım zamanında hemde hiç hata değil

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Hata değil kardeşim bende çok yaptım zamanında hemde hiç hata değil

Fikrim;
O zaman hata, güncelliğini yitiren konuları kilitlemeyen modlarda :)

Mesela:
3-5 yıl önce adamın biri adamın biri yazmıştır; 1000YTL'ye son model bilgisayar ve özellikleri. Adam satamamıştır bilgisayarı yada satmışsa da bilgi verilmemiştir. Bu konuya yazılacak her cevap konu hortlatmadır.

3-5 yıl önce adamın biri php fonksiyonlarıyla ilgili bir bilgi vermiştir, alternatifler sunmuştur. Bu konuya yazılacak her cevap konuyu güncel tutmaktır, konu hortlatmak değildir.

acidmax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@visitistanbul mesaj değişmesin, böyle gayet iyi :)

Cevap yazma bölümünün üzerinde bir yıldan eski konular için uyarı mesajı olabilir.

Webarsiv

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Fikrim;
O zaman hata, güncelliğini yitiren konuları kilitlemeyen modlarda :)

Güncelligi kalmayan konuları kilitlemek, bunu dile getirmek kadar kolay birsey değil..

Ayrıca konu yukarı cıksa ne olur zaten birsüre sonra tekrar asagı iner konu hortlattın gibi geyik muhabbetleri olmazsa..

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Ben bir tek r10 da birde iyinette gördüm "konu hortlattın zuhahaha bilmiyo cahil"* falan nidalarını yabancı forumların hiç birinde böyle bişey yok

*Abartı olabilir

sevindirik

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ben bir tek r10 da birde iyinette gördüm "konu hortlattın zuhahaha bilmiyo cahil"* falan nidalarını yabancı forumların hiç birinde böyle bişey yok

*Abartı olabilir

haklısın......

çok hem de....resmen cahil cuhara pozisyonuna düşüyoruz bazen :( hele de ilk kez bir foruma üye olanlar ...vay hallerine..millet hemen hücum edip yermeye başlıyor....:(:(

Malatya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
insanlık hali bazen gözden kaçabilir, foruma da birkaç byte yük olur.Zaten oranlarsak %1 bilemdin %2 'si hortlama.Onun da yarısı, yazıldığı gibi, işe yarar , zamandan bağımsız yazılar. Bazı yabancı forumlarda "30 gündür cevap yazılmayan bir konuya yazıyorsunuz" diye ufak bir uyarı çıkıyor, bence olsa da olur olmasa da.)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5