İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Host değişikliği ve SQL Databaselerin taşınma sorusu ??

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Arkadaşlar daha geniş ve CPU su yüksek bir barınma hizmeti için benim için çok heyecanlı ve güzel bir adım olan VPS sunucusuna geçmeyi planlıyorum.

Buraya kadar herşey normal html siteler, veritabansız (Database'siz) siteleri taşırım şu andaki hesabımdan oraya
-fakat SQL databaseleri nasıl taşıyacağım ?
-vps de centos işlemci ve Cpanel olacak SQL ler de Joomla Wordpress ve Coppermine a ait ?

Kısaca bana yardımcı olurmusunuz acaba ??

Ayrıca şunları biliyorum sitelerdeki CONFIG dosyalarında SQL yollarını ve şifrelerini değiştireceğim.

Teşekkürler

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Taşınmasını buldum hatta yedek aldım.
Diğer yere entegresi var size de anlatacağım yakında...
Bilen arkadaşlardanda çok minnettarım :) Teşekkürler üstadlar..

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Her iki tarafın panelide WHM ise
Sorunsuzca taşınır sql ler siteler incik boncuk taşima esnasında eski makinede derlenir yeni makineye çekilir restore edilir bunları makine kendisi eder ve veri kaybı yaşamazsınız..

Eğer nasıl taşıma edeceğinizi bilmiyor iseniz imzamdaki msn den bana ulaşabilirsiniz.

batushaq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki bir sorum olacak wpde bi database geçi elime kendi siteme entegre edebilirmiyim

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
peki bir sorum olacak wpde bi database geçi elime kendi siteme entegre edebilirmiyim

Evet wordpress sitene entegre edebilirsin..
- Mysql den kullanıcı ad ve şifreni gir.
- Browse seçeneğinden o entegre edeceğin database i bul ve upload et.
- İşlem uzun sürebilir WP de tablolar 19 tane falan o tablolarların sayısı sabit kalmadan üst üste yükleyin..

Kolay gelsin...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5