İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

HOST değiştirmek gercekten hit düşürüyor

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Host değiştireli 4 gün kadar oldu ve 3000 üzeri hitler 2100 e düştü ve sanırım bugun dahada düşecek. bu tekrar toparlarmı kendni ? daha once godadye gecirdigim site toparlayamamıstı oda mı host değişikliğinden di bilemiyorum tabi. 5000 lerden 2000 lere geldi halada oyle gidiyor.

Kesin olarak bu host la ilgisi var sanırım. forumda var diyenler yok diyenler olsada tekrar yasamıs oldum buna bir care yokmudur google a yonelik.

Tekrar bi sitemap mi gerekir yada yapılabilicek bişey varmıdır ?

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Host değiştireli 4 gün kadar oldu ve 3000 üzeri hitler 2100 e düştü ve sanırım bugun dahada düşecek. bu tekrar toparlarmı kendni ? daha once godadye gecirdigim site toparlayamamıstı oda mı host değişikliğinden di bilemiyorum tabi. 5000 lerden 2000 lere geldi halada oyle gidiyor.

Kesin olarak bu host la ilgisi var sanırım. forumda var diyenler yok diyenler olsada tekrar yasamıs oldum buna bir care yokmudur google a yonelik.

Tekrar bi sitemap mi gerekir yada yapılabilicek bişey varmıdır ?

DNSlerin yonlenmesi bildiginiz gibi biraz zaman aliyor biraz beklerseniz eski sayiya ulasacagina eminim.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ama şöyle bir durum var. NS ler ayarını buldu bende 2 gün kadar ben bir eski bir yeni hosta yonleniordum. aradan 4 gün kadar gecti. siteye ulasamama mıdır sebep ? yoksa google da indexler hala duruyor silinme yok. sıralamalarda aynı gibi. Dilerimki tekrar eski sayıyı yakalar.

akon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben hostu değiştirdiğimde hitlerde baya bir artış oldu eski hostumda 1500 ü geçemezken şu anda 6500 lere çıktım. birazda şans sanırım

Ke[R]eM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
DNS'lerin her yerde oturması 72 saati bulabiliyor. O sebeple biraz sabır diyorum. :)

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
değişikliklerde hosting lokasyonu, ip ve aramalarda bunun etkisi önemsenmiyor..
özellikle bizlerin yaptığı ingilizce sitelerde bunlar gözardı ediliyor ve google.com ve google.com.tr de arama sonuçları farklılığına dikkat edilmiyor..

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Peki TÜRKÇE siteyi baska ulke IP lerinde host etme ? yani bu sorun olustururmu ? aslında ALMANYA lokasyonlu bi Türk firmasından AMERIKA lokasyonlu bi yere gecirdim. Cokta bi deişiklk olmadı yinede acaip düştü :(

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Peki TÜRKÇE siteyi baska ulke IP lerinde host etme ? yani bu sorun olustururmu ? aslında ALMANYA lokasyonlu bi Türk firmasından AMERIKA lokasyonlu bi yere gecirdim. Cokta bi deişiklk olmadı yinede acaip düştü :(

Istersen endonezyada host et farketmez

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Istersen endonezyada host et farketmez

Endonezya ornegine gerek yok ama GENELI TURK olan ziyaretciler icin google ın aramalarda bolgesel olarak farklı davrandıgı ve örnegin google.com.TR icin TURKIYE IP lerine oncelik verdiği söleniyor. Ayrıca bu forumu arayıncada bu tarz soylemleri olanlar az değil. Sen noktayı koymussun dilerim oyledir :)

1 hafta bekleyelim bakalım sonuc ne olucak.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Endonezya ornegine gerek yok ama GENELI TURK olan ziyaretciler icin google ın aramalarda bolgesel olarak farklı davrandıgı ve örnegin google.com.TR icin TURKIYE IP lerine oncelik verdiği söleniyor. Ayrıca bu forumu arayıncada bu tarz soylemleri olanlar az değil. Sen noktayı koymussun dilerim oyledir :)

1 hafta bekleyelim bakalım sonuc ne olucak.

Site icin meta kodlarina onem veriyor, Arama yapan icin Agent bilgileri arasindaki DIL koduna bakiyor
Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.8.1.1) Gecko/20061204 Firefox/2.0.0.1

<meta http-equiv="Content-Language" content="tr">

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
hostun; gerek pr, gerek arama sonuçları ve paylaşılan ip adresi sıkıntısına kadar birçok etkeni var.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
DNS değişimleri son bir atdır Telekom'un DNS sunucularında yaşanan sorunlardan dolayı çok uzun sürüyor. Bu süreyi düşürmek için WHM kullanıyorsanız Edit DNS Zone diyip bu hesaba ait alan adının refresh rate ini düşürmeniz gerekmekte. 7200 yaparsanız çok daha hızlı şekilde siteniz heryerde açılmaya başlar.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Host degisikliklerinde, eski hostunuzdaki datalari 1 hafta daha saklamanizi oneririm. Tabi bu surekli guncellenen bir site ise(forum gibi), data kaybi olmamasi adina forumu kapatmak gerekir buda ayni kapiya geliyor neredeyse.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Host degisikliklerinde, eski hostunuzdaki datalari 1 hafta daha saklamanizi oneririm. Tabi bu surekli guncellenen bir site ise(forum gibi), data kaybi olmamasi adina forumu kapatmak gerekir buda ayni kapiya geliyor neredeyse.

Eski hosttaki datalarda duruyor. Ama dediğim gibi bugun dahada düştü 4000 lerden 3500 altına zor inen site ilk gün 2100 bugun 1750 bakalım gece sonunda ne olucak.

DNS değişimleri son bir atdır Telekom'un DNS sunucularında yaşanan sorunlardan dolayı çok uzun sürüyor. Bu süreyi düşürmek için WHM kullanıyorsanız Edit DNS Zone diyip bu hesaba ait alan adının refresh rate ini düşürmeniz gerekmekte. 7200 yaparsanız çok daha hızlı şekilde siteniz heryerde açılmaya başlar.

Resfresh rate nasıl düşürülüyor ? benim domain isimtescil de godaddyde var yani bu WHM nedir bilmiyorum :)

hostun; gerek pr, gerek arama sonuçları ve paylaşılan ip adresi sıkıntısına kadar birçok etkeni var.

Bu konuları ogrenemezdim sanırım :) umarım yoktur o tür sorunlar.

Tesekkurler

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5