İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Host kontrol panel

F

fenerli

Misafir
2006 yılı içerisinde açılması planlanan datacenterda, webmin haricinde müşteri hostları için kendi server kontrol panelimizin olması gerektiğini düşünüp bu yönde çalışmaya başlamıştık tamamen baştan yazmak yerine başlamış olan bir projeye katılımın bizim için daha iyi olacağını düşünerek açıkkaynak kodlu ispconfig üzerinde v2.0.8 (Ağustos 2005) den beri çalışıyoruz, geçen bu süre içerisinde hemen hemen bütün hosting firmalarının kullanıcılara sundukları kontrol panellerini irdeledik ve ispconfig üzerine birçok eklenti yaptık (eklentilerden biri cpanel kullanıcılarına sunulan fantastico gibi bir uygulama) ve ispconfig sistemini kendimiz için oldukça özgün bir hale koyduk.

Eğer sizde root server alıp ayriyetten aylık 15-25$ arasında kontrol paneline para vermek istemiyorsanız bu açıkkaynak kodlu sistemden yararlanabilirsiniz.

www.ispconfig.org demo adresi http://www.ispconfig.org/demo.htm

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu paneli kurabilen var mı? Bir kaç servere kurmaya çalıştım hep aynı sonucu verdi;

Kurulum bitmeye yakın kurulum dizinini kendisi siliyor sonra dizini bulamadığı için kurulum tamamlanamıyor.

S

sinangunay

Misafir
Merhaba,
Harika bir panelmiş. Bana güzel fikirler verdi :)

Saygılar.

teneke

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu paneli kullanan varmı yada kurabilen

Ugur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Güzel Bir Panel Türkiye Datacenter Vps'lerde Kullanılabilir.

teneke

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu paneli nasıl kuruldugu hakkında bilgisi olan varmı

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5