İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

host Piyasası

IndexServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar host piyasasına ne oluyor.bakıyorumda hergün yeni onlarca host sitesi.maşallah türkiye 1. sırada.

bunun kaynagı nedir.?ne oluyor host piyasasına?

bu konu hiç açılmamış.genelde şurdan burdan bir konu açılır.bende foruma renk olsun bir güzel tartışma konusu olsun diye bu konuyu açtım.umarım yorumlarınızı eksiltmezsiniz.

EBilisim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şöyle bir şey düşünüyorum ne kadar doğru nekadar yalnış bilmiyorum..

bugün diyleim 10 firma açıldıysa 1 ay sonra kafadan 8-9 tanesi server parasını yada reseller aldı ise reseller parasını ödeyemeeyip sitelerini kapatıp müşterilerini yarı yolda bırakıyorlar..

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tamamen sürü psikolojisi. bu kadar çok host firması olduğunu gören kişiler bu işten çok para kazanılıyordur düşüncesiyle host satışına başlıyorlar. ben bile düşünüyorum :p

ayantas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tamamen sürü psikolojisi. bu kadar çok host firması olduğunu gören kişiler bu işten çok para kazanılıyordur düşüncesiyle host satışına başlıyorlar. ben bile düşünüyorum :p

Valla bende öyle sandım ama göründüğü gibi değil inanki. Ama böyle bir işe kalkıştığım iyi oldu çünkü hiç değilse kendi sitelerimi barındırıyorum.

iDealhosting.org

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

msn mi bi açıyorum host çu kaynığo :D yeter diyorum, benden gelip reseller alanlardan yarısı bakıyorum 2 ay sora parayı ödeyenediğinden dolayı hesaplarını durdurmak zorunda kalıyorum, sanırım kolay bir iş sanılıyor, adsl varsa tamamdır iki tuşa bas al para :p

GLadiatoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Önceden sahte cc ile sunucu kiralayıp milleti dolandıranlardan çok çektik. Şimdi ucuza sunucular kiralayıp vps ondanda arkadaşlarına bedava reseller dağıtanlardan çekiyoruz bu böyle devam eder gider.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
şöyle bir şey düşünüyorum ne kadar doğru nekadar yalnış bilmiyorum..

bugün diyleim 10 firma açıldıysa 1 ay sonra kafadan 8-9 tanesi server parasını yada reseller aldı ise reseller parasını ödeyemeeyip sitelerini kapatıp müşterilerini yarı yolda bırakıyorlar..
Açılanları çoğu maalesef firma bile değil.10 yaşından başlayan çocuklar yada üniversite öğrencileri.Çok mağdur oluyoruz.Bu sebeple asla tr de çalışmam diyorum.Firmalar zaten ateş pahası.. Bence şu olmalı.Datancenterler ticari kardan ziyade sürekliliği ön plana çıkarmalı ve resmi firma olmayan şahıslara dedicated satı- kiralanması yapmamalı.Bu sayede çok temiz bir piyasa oluşur.Ama nerde...

Hostsatis.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bence zamanla oturucak bir piyasa herkes işi öğrendikten , alışveriş yapmadan önce araştırmayı bildikten sonra bu tür kişiler barınamıyıcaklar. Tabii buda biraz zaman alıcak.

H

hostwrite

Misafir
Bencede iş yapmayı bilmeyen resellerla başlıyo öğrenirim diye sunucuya bir dalıyo bir daha çıkamıyor. Bakalım ne zaman düzelecek bekliyoruz.Hep birlikte...

hostingyardim.com

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Msnime hergun 1 kişi gelir abi ben host satmak istiyorum bana öğret diye.Siz dusunun artık

Immunity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sanırım, "Oturdukları yerden para kazanıyorlar, sanki taş taşıyorlar... Hah, bende yaparım" mantığı ile yola çıkanların ancak alt yapı eksikliğinden ötürü de maksimum 1 sene sonra bırakmak zorunda kalanların çoğunluğunu oluşturduğu meslek oldu.

Bir ara dürümcüler çok açıldı, millet adana'dan bıktı, sonra internet cafe furyaları başladı, millet pcleri evine aldı ondan da bıktı. TR'nin alt yapısı da oturmadan kimse dedicatedları evine alamayacağından (ya da maddi durumdan ötürü bu gerçekleşemeyeceğinden) bu iş uzun bir süre popüler kalacak gibi gözüküyor. Herkes pastadan birer dilim de biz kapalım mantığında ilerliyor. Sadece iş bilirlerin piyasada kaldığı günün geleceğini, gerçekten severek ve bilerek yapanların da işi olarak kalacağını adım gibi biliyorum.

Cihan KIZILGÜL

Netmira.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"Kısa yoldan para kazanmak."
"Oturduğun yerden para kazanmak."
"Kolayca çok para kazanmak."

gibi birçok düşünce, çoluk çocuğu hosting işine yönelterek kandırıyor.
Bu iş birçok işten zor çocuklar..
Çoğunun 5-10 tane müşterisi var o yüzden kolay sanıyorlar.. :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5