İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hostbul.Net ten parali üyelerine özel uygulama !!

winsock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eger firmaniz hakkinda hostbulda cok fazla olumsuz yorum yazılmıssa girip parali üye olup 20 $ odeyerek olumsuz yorumlarinizi sildirebiliyorsunuz. Hatta %85 lere düsen uptimenizi %100 yaptırabiliyorsunuz.
Son gordugum olaydan sonra hostbul.net in seffafliktan uzaklastigina inaniyorum.

Iyi calismalar

darXis abimden tüm iyinet kullanicilari önünde özür diliyorum .

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
winsock' Alıntı:
eger firmaniz hakkinda hostbulda cok fazla olumsuz yorum yazılmıssa girip parali üye olup 20 $ odeyerek olumsuz yorumlarinizi sildirebiliyorsunuz. Hatta %85 lere düsen uptimenizi %100 yaptırabiliyorsunuz.
Son gordugum olaydan sonra hostbul.net in seffafliktan uzaklastigina inaniyorum.

Iyi calismalar

böyle bir şey olacağına inanmıyorum..

uptime sorununa gelince, sanırım kaliteweb.net ten bahsediyorsun. uptime oranı %100 diye. adamların uptime monitoru 22 mayıs ta aktif olmuş. şu an ise 28 mayıs. 6 gün geçmiş. sadece 6 günlük bir zaman dilimi içerisinde %100 lük bir uptime normal gibi.. Uptime monitorunu resetlemis olabilirler, ama kasıtlı olarak öyle bir şey olacağını zannetmiyorum..

winsock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hostbul.net e giren kullanicilarin cogu uptimenin baslangic tarihine bakmiyor / dikkat etmiyor. Ikincisi ise ozellikle bir firmadan bahsetmedim ben sadece gözlemlerimden bahsediyorum.

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
darXis abinden ozur diledigini anladik forum kullanicilari olarak.

winsock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
GNeRaL' Alıntı:
böyle bir şey olacağına inanmıyorum..

uptime sorununa gelince, sanırım kaliteweb.net ten bahsediyorsun. uptime oranı %100 diye. adamların uptime monitoru 22 mayıs ta aktif olmuş. şu an ise 28 mayıs. 6 gün geçmiş. sadece 6 günlük bir zaman dilimi içerisinde %100 lük bir uptime normal gibi.. Uptime monitorunu resetlemis olabilirler, ama kasıtlı olarak öyle bir şey olacağını zannetmiyorum..

Ben kanıt gosterirsem fikrin degisirmi acaba ?

www.hostbul.net -- Kaliteweb 17 Yorum
kaliteweb.net hakkında yapılan:
17 yorumdan 11 tanesi olumlu, 6 tanesi olumsuz.
Olumlu yorumların oranı : %64

http://web.archive.org/web/20041125094431/http://www.hostbul.net/
(KASIM 24 - 2004 )

Kaliteweb 18 Yorum (kaliteweb.net 18 (10+, :cool:

Firma soylemedim ben kaliteweb dedin bende arastirayim dedim.
aradaki 2 olumsuz yorum nerde ?

Iyi calismalar

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Asilsiz girilmis bir olay silinebilir, sen ozellikle kayit tutup buna bakmiyorsun heralde, bir bildigin var ki bu kisiler hakkinda ona istinaden takiptesin, daha somut birsey biliyorsan onlari buradaki arkadaslara aciklaman daha iyi olabilir. Hostbul.net ne zaman seffafti ki bugun olsun:)

winsock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Angelo takipte degilim inan hostbul.net e reklam vermeyi düsünüyordum . olay dikkatimi cekti acikcasi bende yazayim dedim :) hostbul.net i seffaf olarak biliyordum acikcasi :) kafamda bir soru isareti belirdi bir anda yoksa hostbula birakilan ilanlardami asparagas ?

Iyi calismalar

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
winsock' Alıntı:
Ben kanıt gosterirsem fikrin degisirmi acaba ?

www.hostbul.net -- Kaliteweb 17 Yorum
kaliteweb.net hakkında yapılan:
17 yorumdan 11 tanesi olumlu, 6 tanesi olumsuz.
Olumlu yorumların oranı : %64

http://web.archive.org/web/20041125094431/http://www.hostbul.net/
(KASIM 24 - 2004 )

Kaliteweb 18 Yorum (kaliteweb.net 18 (10+, :cool:

Firma soylemedim ben kaliteweb dedin bende arastirayim dedim.
aradaki 2 olumsuz yorum nerde ?

Iyi calismalar

önce şunu belirteyim kaliteweb ile ilgili hiç bir şekilde herhangi bir bağım yok ( bazı durumlar dışarısında. )

2.si, kesinlikle kaliteweb i savunmuyorum..

3.sü, eğer o yapılan yorumlar gerçekten eleştiri den çok, karalama ise silinmiş olabilir. Nitekim, hostbul firma kontrol panelinde yazan açıklama:

Firma şikayetleri hakkında açıklama

Bu bölüm "firma yorumları" bölümü hakkında firmalardan gelen şikayetleri bir çözüme kavuşturmak için açılmıştır.

"Firma yorumları" bölümündeki ziyaretçi yorumları sitemiz tarafından moderasyona tabi tutulmakta ve ahlaka aykırı, alaycı, küçük düşürücü veya temeli olmayan yorumlar sistemden silinmektedir.

Buna karşılık firmaları öven veya yeren yorumlar, yorum hangi firma hakkında olursa olsun silinmezler.

Firma sahibi olarak firmanız hakkındaki yorumların sistemden kaldırılmasını talep etmeniz halinde, olumsuz cevap alacağınızı belirtmek isterim. Kendileri hakkında yorum yapılmasını istemeyen firmalar [email protected] adresine mail atarak firma kayıtlarını HostBul'dan sildirebilirler.

Saygılarımla
Ozan Tüzün
Site Yöneticisi

4.sü, Hostbul şu an Türkiye de belki de kendi dalında bir ilk. Ve direkt olarak böyle bir suçlama yapmak yakışmıyor. Sadece bir şeye dayanarak. Elinde daha da somut ve akla yatkın deliller olması gerekiyor. Ki, bende hostbulun ücretli -altın- üyesiyim, uptime oranım, datacenter değişikliği nedeniyle bayağı bir düşük. firma şikayetleri kısmında da bir tane olumsuz yorum var. O yorumu sildirmek için daha önce de başvurmuştum. Olumsuz yanıt almıştım.. Uptime oranı da, belirttiğin gibi sanırım hostbul a özel bir sunucu izleme -monitor- ile yapılıyor, tam emin değilim.

İnşallah, ben haklıyımdır.

Hayırlı geceler. (bildiklerimi bildiğim kadarıyla yazdım, bilmediğim varsa bilgilendirirseniz sevinirim.)

winsock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki siz hakli olun bakalim ben vazgectim soylediklerimden .

Iyi calismalar

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ticari ahlakıma bir türk firmayı eleştirmek ve kötülemek biraz aykırı ama FDC ile 12 nisandaki yazışmamı size aktarmak isterim,
malum fdcservers.net turkiye trafigini FDCturkiye.com'a yonlendiriyordu ve msn'den gelen bir mesaj ile yonlendirmenin iptal olduğunu bir müşterim iletti ve bizde bunun üzerine FDC'ye mail attık.

"Hello,
Previously we could see that, your pages redirects to fdcturkiye.com
but now no redirection. If you want we can be your Distributor of
Turkey. Please inform us.

Regards."

cevapları..

"Hello,
we actually wanted to contact your about this last month. We have
terminated our business relationship with Kaliteweb (FDCturkiye)
because they did not pay their monthly fees, they didn`t handle abuse
and many people complainted about them.

We can direct the turkish traffic to your site (what is your domain ? )
since we never had any problems with you.
regards"

kaliteweb'e dikkat edin derim lafın özü ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5