İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hostcini kepazeligi

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Sevgili arkadaşlar,
hostcininden asla host almayın. 250 mb lik host aldık bir müşterim için.
Adamlar 2 defa sunucuyu kapattı.

Kendilerinin bile sunucuların kapandıgından haberi yok.

Ayrıca nasıl bir hizmet verildigini sordugumda. Günlük hiti 100 olmayan site için server kiralamamı önerdiler.

Bu kadar kepazelik olurmu.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Ben bi ara deneme için kuponla vps almıştım, tek bir hitsiz site kurdum deneme için vps çöktü sonra reinstall yapıldı yine çöktü öylede bırakmıştım :)

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Arkadaşlar cpu ram vs. kullanımıda yok.

Fatura kesmiyorlar. Faturasız işlem yapıyorlar.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Sevgili arkadaşlar,
hostcininden asla host almayın. 250 mb lik host aldık bir müşterim için.
Adamlar 2 defa sunucuyu kapattı.

Kendilerinin bile sunucuların kapandıgından haberi yok.

Ayrıca nasıl bir hizmet verildigini sordugumda. Günlük hiti 100 olmayan site için server kiralamamı önerdiler.

Bu kadar kepazelik olurmu.

Hostcini ilgili ve kaliteli bir firma bana göre. Yaklaşık 1.5 yıldır çalışıyoruz. Gece 2.00-de sunucu sağladıklarıda oldu bana.

Bir çok saldırı almasına rağmen sunucumda kesinti yaşanmadı. Yukarıda bahsettiğiniz alan çok kücük bir alandır. Ve firmayı bu denli eleştirmenize hak vermemektedir bence.

İletişimi koparmamanız taraftarıyım.Sorununuz çözülür. İlgi konusunda sorun yaşamadım şahsen.

Tavsiye ettiğim istisna firmalardan biridir.

OverDose

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hostcini ile 2 senedir çalışıyorum.
Hosting planıyla başladım şu anda reseller deyim ve yazın vps e geçmeyi düşünüyorum.
Çeşitli problemler yaşadım fakat teknik servis olarak çok başarılılar ve anında sorunla ilgili size dönüş yapıp çalışmayı başlatıyorlar.
Genel olarak memnunum.
Selamlar..

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Arkadaşlar hangi mantıkla 5 mb yer kaplayan siteyi server kiralayın denmesi?
Günlük hiti 100 kişiyi geçmeyen site için server mi alınır.
Ne işlemci tüketimi var nede ram.
Böyle ucuz şeyler yerine server kiralayın diyor. Adamlar kendi işlerini kötülüyor. Bunlar ucuz derken kalitesiz diyor. Kendi işine saygısı yokki bize olsun.

bybart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Hostcini ile 2 senedir çalışıyorum.
Hosting planıyla başladım şu anda reseller deyim ve yazın vps e geçmeyi düşünüyorum.
Çeşitli problemler yaşadım fakat teknik servis olarak çok başarılılar ve anında sorunla ilgili size dönüş yapıp çalışmayı başlatıyorlar.
Genel olarak memnunum.
Selamlar..

bende aynı şekilde reseller kullanıcısıyım 2 yıldır çok memnunum... Bir problem yaşamadım. bana ödemede kolaylık bile sağladılar... umarım yaşadığınız problem çözülür...

Virtuozzo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
5 MB'lık dosya ile 50 tane sunucuyu kapatacak, kilitleyecek kod yazılır.
Önemli olan dosyalarınızın boyutu değil içeriğidir.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Benimde hostcininde hesaplarım var bir problem yaşamadım, yaşadığım problemler standart şeyler ve genelde çözümüne ulaşıldı. Arada kopmalar oluyor tek problem bu. Ama bu kadar kötülenecek bir firma değil, hostcinine gelene kadar en az 100 firma sayarım kalitesiz çalıştığım bildiğim, fatura konusuysa ben fatura istemesem bile gönderiyorlar

raincu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hostcini ile hiç çalışmadım, ama çok köklü bir firma olduğunu iyi biliyorum. bu kadar köklü bir firmanında bu kadar yıl içinde hizmet kalitesini yükselteceğine eminim yoksa bu piyasada bu kadar süre tutunamazlardı.

netster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
bir ara vps hizmeti almistik hostcininden bir takim ciddi sorunlar cikmisti vps ye format atacagiz dedilerdi ama sadece uzerine yeniden windows kurup vermislerdi sorunumuz devam ettiginden bizde ayrilmistik.

Umut-58

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herkese merhabalar Hostcini.com şikayetlerini incelerken bu konuyu buldum ve bende birkaç kelime yazma ihtiyacı duydum..Hostcini.com dan agzı yanan biriyim forum sitemizi Hostcini.com un hataları yüzünden maalesef kaybettik.. 2 yıllık emegimiz göz göre göre Hostcini.com yüzünden gitti.. vs vs vs... şimdi sitemiz neden gitti

Biz yaklaşık 2 yıldır Hostcini ile hem forum sitemiz hemde radyomuz için yıllık anlaşıyorduk geçen yıl 12inci ayda hem radyomuzun hemde forum sitemizin 1 yıllık ücretini peşin ödedik.. 2010 yılı 12 inci ayda bizim ödemenin günü bitince dogal olarak forum sitemizi borcundan dolayı kapattılar yani yeni anlaşma yapmamız için tekrardan 1 yıllık ücreti yatırırsak siteniz açılır dediler bizde Hostcini.com'a gerekli ödemeyi yaparak sitenin açılmasını beklemeye başladık 3 gün oldu sitemiz açılmadı 4 gün oldu sitemiz açılmadı tekrar iletişime geçtik bize biz siteyi açtık sorun sizden kaynaklanıyor vs vs vs derken ortada site filan kalmadı...yapılan onca mail yazışması ve telefon tarafiginden sonra bize söylenen sitenizin yedegi bizde yok siz elinizdeki yedegi yükleyin siteniz açılsın dediler.. arkadaşlar böyle cevap olurmu allahaşkına daha birkaç gün önce anlaştıgımız ücreti ödeyin sitenizi açalım diyorlardı şimdi ise elinizdeki yedegi yükleyin siteniz açılsın diyorlar.. bizde elimizde yedek filan yok bu işlerde acemiyiz siz bize Hostcini.com olarak sitenizin haftalık yedegini alıyoruz hiç merak etmeyin demiştiniz bu ne perhiz bu ne lahana turşusu haftalık yedek alıyordunuzda bizim yedekler neden yok vs vs vs bayagı bir tartışmalar yaşandı ama nafile yani Hostcini.com firması ile çalışıyorsanız biz haftalık yedek alıyoruz muabbetlerine kesinlikle inanmayın.. sitelerinizin yedeklerini mumtazaman alın..yoksa arkadaşlar bunların yedek filan aldıkları yok...tabiki burada belki bizimde hatamız vardır yedekleri almadıgımız için ama ne yapalım olan oldu başımızdan böyle bir olay geçti siteyide sıfırdan yeniden kurdurup dün açtık bakalım hayırlısı olsun şuan sitemiz Hostcini.com'da halen yayında 1 yıllık paramızı peşin ödemiş olsakda yeni bir saglam firma arıyoruz en kısa zamanda inşallah degiştirecegiz...Hostcini ile çalışan arkadaşlar yedeklerinizi lütfen mumtazaman alın sonra bizim düştügümüz durumlara düşmeyin.

Birde arkadaşlar biz yedek almadıgımız için belki suçluyuz bunu kabul ediyorum tabiki biraz acemilikte var ama lütfen bana anlatırmısınız Hostcini'nin burada bir kabahati ve suçu sizcede yokmu sevgi ve saygılarımla..

tasarla

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
her konuda spam yapıyorsunuz sakin olun bence :alkış:

hostcini ali veli tosting firması değildir onbinlerce siteye hizmet veren milyon tl değerinde bir yatırımdır. Önce buna saygı duymak gerekir ilk yıllarında sunucu işlemlerimiz olmuştu destek ve ekibin yetersizliği nedeni ile ayrılarak başka yerler ile çalıştık. yeni bir birleşme ile netdrekt adına girdi ama gerçek netdrekde leaseweb altına girdi işler bayağı değişti.

Bu sektörde hizmet vereceklerine eminim ama kendi kabuklarına çekilerek değil piyasaya açılarak hizmet satmalarıda gerekir.

şuan en iyi dc mars dır. Mars müşteri kalitesi ve kapasitesi zaten bellidir diğer tüm dclerede elektirik ıvır zıvır hep sorunlarla görmek mümkün.
marsla 1.5 yılda 1 dakika dc kaynaklı kesinti olmadı. Diğer yerli firmalarda bu bir mucize :)

avrupada ise dc tabanlı kesintiye hiç rastlamadık diyebilirim. datalock,blusquare gibi dcler zaten işi aşmış durumdalar.

CFH INC.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:)

o senin Türkce eksigindir, günlük hitiniz 100 ü gecmiyorsa server kiralayın demez hostcini gibi bir firma, sanırım günlük hitiniz 100 ü geciyorsa demiştir ve evet haklıdır, günlük hiti 100 ü gecen bir site sahibi iseniz zaten sizi yönlendirmeye ihtiyac olmaz, siz o hite varana kadar gerekeni öğrenmişsinizdir ve zaten günlük hit 100 ü geciyorsa site sahibi mutlaka web master dır aynı zamanda, yani işin piridir, kısacası insanların ekmeği ile oynama arkadaşım ayıp edersin

digital

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hostcini yani netdirekt a.ş işini iyi yapan firmalardan biridir...

Ne kadar hosting firması yedek alsa dahi %90 dan sorumluluk müşteriye aittir...

Netdirekt firmasının backup yedekleme hizmeti var bu hizmetten satın alıp sitenizin belirli periyodlarda backup sunucusuna yedeğinin alınmasını sağlayabilir bu tür durumlardan %1 oranında etkilenirdiniz...

Netdirekt A.Ş bugün ege bölgesinin en iyi telekomünikasyon alanında yapılan bir yatırımdır...

Dünyada hatası olmayan konusu olmayan hosting firması varmı hayır yok ama her zaman müşteri haklıdır diye bir ibarede yok....

Sunucu kiralıyorsunuz siz yedeğinizi sunucu üzerinden almazsanız bir durumda gidip yedek hesabını dc ye mi soracaksınız ?

Bu tür durumları yaşamamak istemiyorsanız yedeğinizi her zaman pc nizde tutmanızın bir yararı var özellikle db yedeğinizi dosya yedekleri zaten her türlü elde edilir...

limitlerikaldir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hostcini.com bizim bilidğimiz adıyla Netdirekt.Sizde bir sorun var sitenizin sunucunuzun güvenliğinizi ayarlayamamışsınız çökmüş sonrada suçlu netdirekt.Orayla senelerdir çalışıyorum hiç bir problemini görmedim.Destek servisi gayet hızlı.

Sen demişsinki 100 hiti olmayan sunucu için dedicated önerdiler.Adamların meşhur olduğu iş o.Adamların türkiyede 3 tane verimerkezi var.Hosting sunucuları ile ilgili problemler oluyor ama bakım duyurularına yazıyorlar.Oraya bakmayan kepaze !!Telefondan arayıncada söylüyorlar.

Diğer kardeşim vps sunucun tabi çöker güvenliğini iyi ayarlasaydın.Netdirektin ana sunucusunda DDOS saldırılarına karşı koruması var.Suç sende senin sunucun açık bıraktıysa suçlusu Netdirekt mi oluyor ?

Netdirekt müşterisiyim sadece ve sonuna kadar netdirekt taraftarıyım.Hata sizde !!İstisnalar kaideyi bozmaz.Bu işe yeni başlıyorsanız 50 tane ticket atıyorsanız ben sitenizi kapatırım açıkcası.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5