İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

hostcininden vps alacağım

juliet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arakadaşlar reseller sitelerimi taşımamaya başladı ve ben de vps almaya kararverdim iyice araştırdım
www.vit.com.tr ye baktım
www.hostcini.com a baktım
www.netinternet.com.tr ye baktım

hostcini en avantajlısı çıktı benim için 20 tane site barındıracağım şu paketi almayı düşünüyorum

http://www.hostcini.com/vps_server_128.php

128 ram yeter diye düşünüyoumhemen tel açtım hostcinine

linux centos olacak dedim tamam dediler plesk panel linuxda açlışıyor mu dedim olur dediler linux almayı düşünüyorum işte

linux hangisini almamı önerirasiniz daha önce hiç linux kullanmadım ssh hiç kullanmadım kurulumu onmlar yapacak işte başlangıçta internetten kaynak bulabilir miyim windows .htaccess destekler mi dedim destekliyor dediler :p neyse kararımca linux almayı düşünüyorum ama işte hiç linux kullanmadım ssh hiç kullanmadım ne yapayım bi akıl verin windowsw alırsam .htaccess desteklemesi önemli benim için seo için yani hem asp hem de php mssql ve mysql access çalıştırması bir avantaj tabii ki

yardım ederseniz sevinirim...

Alexis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
* Aynı ay için 3 kez yeniden kurulum ücretsizdir.

juliet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
e alexis sorularımla örtüşmüyor ki cevabın biraz daha açıklayıcı olursan sevinirim

juliet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mümkünse diğer sorularıma da cevap alabilir miyimbilgileriniz doğrultusunda ?

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Plesk kuracaksan 128 ram yetmez.

@alexis bence en doğrusunu yapmışlar bir kişi aynı ay içerisinde 3 den fazla göçertiyorsa vps sini, bu işleri bırakması lazım hiç bir firma amele degildir 10 kere 20 kere kursun.

juliet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki linux alırsam ssh bilmiyoum linux komutlarına çat pat biliyoum ssh de zorlanır mıyım arkadaşlar prog. kurulumunda mesela yani gerçi internette anlatılıyor bunlar...

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Zorlanıp zorlanmama olayını senin daha iyi bilmen lazım değil mi?

Ke[R]eM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@juliet, Linux bilginiz düşük seviyede ise tavsiyem Linux'a hiç yönelmemeniz şeklinde olacaktır. Açıkcası ben böyle yapıyorum, Linux bilgim yeterli olmadığı için Linux sunucular almıyorum, linux sunucular satmıyorum. Siz de eğer bilginizin yeterli olmadığını düşünüyorsanız, Linux almaktan vazgeçip, Windows'a yönelin.

Hostcini ile anlaşamazsanız ya da farklı bir alternatif düşünürseniz, ben de ( http://www.hemenvps.com ) yardımcı olabilirim size.

Saygılarımla.

juliet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tavsiyeleriniz için teşekkürler 128 mb ram de windows çalışır mı bu birinci sorumdur + çalışırsa .htaccess destekler mi

diğer önemli sorum ise linux almakta kararlıyım hangi linux u seçeyim CentOS 4 mü başlangıç için hangisi daha iyidir bir de internette ssh dersleri falan var onlardan yararlanabilirim bu netice ile linux olarak hangisini seçmeliyim arkadaşlar

hotr1de

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hostcini linux paketi kullanıyorum 256 ram 1 aydan fazladır ve gayet memnunum ( Hız çok iyi alcaksanız türkiyeden host alın ayrıca google'da birçok yararlar sağlar eğer dc türkiyede ise.. ) şurdada yazmıştım zaten: http://forum.iyinet.com/vps-shared-paylasimli/47620-hostcini-vps-onerirmisiniz.html ayrıca 4-5 ticket'a kaynak göstererek ve açıklıyarak cevap yazdılar şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım saolsunlar...

Tamam fiyat bağzılarına fazla gelebilir ama sorunsuz şekilde çalışmak istiyorsanız gerçekten tavsiye ederim ( ortalama 20k hitli, aşırı cpu yiyen sitelerim 1.5 aydan fazladır sorunsuz çalışıyor.. )

juliet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tamam oradan 256 ramli bir vps alıcam bu ay sonunda plesk panel kullanacağım linux olacak linux hangisini önerirsiniz

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Size tavsiyem Linux kullanmaktan çekinmeyin.Eğer bu konularda ilgili ve meraklıysanız kısa sürede çok yol kat edersiniz farkında olmadan.Linux öcü değildir :)

Bir de size tavsiyem panel olarak cPanel olacaktır.Eğer İngilizce bilginiz de varsa cPanel'in nimetlerinden yararlandıkça iyiki bu seçimi yapmışım diyeceksiniz..(Ör: cPanel teknik desteği)

Son tavsiyemde RAM'i en az 256 MB olarak düşünün.Daha aşağısında pek verim alamazsınız.Özellikle paneller sorun çıkarabilir.

Bu arada sunucunun Türkiye'de olmasının Google aramalarına ne gibi bir etkisi var merak etmekteyim.Bildiğim kadarıyla Google sitenin lokasyonuyla değil içeriğiyle ilgileniyor..

hotr1de

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu arada sunucunun Türkiye'de olmasının Google aramalarına ne gibi bir etkisi var merak etmekteyim.Bildiğim kadarıyla Google sitenin lokasyonuyla değil içeriğiyle ilgileniyor..

Kesinlikle alakası var hem deneme yanılma yöntemiyle yaşadım hemde birçok kişi söylüyor

Arama nereden yapılıyorsa sitenin dc'si oraya daha yakın olması +1 puandır aramalarda üst sıralarda çıkmak için... Mesela siteniz amerikaya yayın yapıyorsa dc amerika yada türkiyede yayın yapıyorsa dc türkiye avantajdır her zaman.

intibah

eksiksiz.com
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
teknik destek için ayrı ücret istiyorlar ben aldım bu ay güvenliğini bile kurmamışlar benim kurmam gerekiyormuş eski hostingcim aynı paraya 7/24 saat teknik destek veriyordu.

juliet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben aldım ve tüm herşeyi benim yapmamı istiuyorlar arkadaşlar aynı paraya daha iyi bir yer var mı he aynı paraya biraz menaged server veren ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5