İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hostculuk (hostçu arkadaşlardan yardım bekliyorum)

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Kendim evde sunucu pc yapıcağım. Tabi dandik bir pcye değil tüm donanımı sıfırlayıp w2003 server edition kurucam. Yalnız kafama takılan bir kaç soru var. IP adresi olarak modemin adresini mi kullanıyoruz ? (sabit ip). domain, nameserver vs. bunları nasıl yapabilirim sunucuda

kendi sitelerim için sadece. internet bağlantı hızım 4096mb

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
4096 down'dır, up'ı 1024'dür. Adsl hattında sunucu hizmeti vermek performans açısından iyi değildir. Modemin ip adresi dediğin şey eve gelen hatta bağlı adres ise evet. Domain, nameserver'ı gerekli yazılımları yükleyerek yaparsın, win2003 server yerine Linux kurarsan daha sevimli olur. Ayda 4-5 dolar hosting parası vermek yerine evde daha fazla elektrik tüketirsin o da ayri bir durum sanki.

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
esasında yabancı hosting siteleri ucuz ama onlarda ne kadar güvenli acaba.. iletişim sorunu olacak diye onlarlada alışveriş yapmıyorum.

elektrik tüketimi fazla gelmiyor şu anda 2 pc günlük en az 14 saat açık aylık fatura 50ytl yi geçmiyor. tabi diğer türlü farklı olur ama çok fiyat farkı çıkmasını beklemiyorum.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Elektrik konusunda pek sorun çıkacağını sanmıyorum. Aylık en fazla 15 YTL fark çıkar. Saten sen günde en az 5 saat pc başında duruyorsun. 2 pc 14 saatten günde 28 saat fazla çalışıyor... Saten elektrik paraları saat başına çok düşük. Saat başı 150-200 bin lira falan. Saten böyle birşey yapacaksan masraf olması normal. Elektrik parası da sana fazla sorun olmaz saten.

My_X

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aylık 10 ytl verip reseller akıp kaliteli hizmet almak varken neden yokuşa sürüyorsun işi anlamadım. hiç bulaşma.

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Adsl fantezi olur senin için. Simetrik bir bağlantıya (örn atm) gereksinimin var. Aylık 300-500 yatırabileceksen küçük çaplı bir dc kurabilirsin.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
ip adresi için önce telekomdan sabit ip isteğinde bulunuyorsun ve sana bir ip tahsis ediliyor.

nameserver'da çok önemli bir sorun değil, kuramazsan/çalıştırmazsan "free nameserver" gibi aramalarla onlarca ücretsiz nameserver hizmeti veren portalda bulabilirsin.

tavsiye: elektrik kesintileri için modemi ve serverı idare edecek orta halli bir jeneratör alman fena olmaz.

eğer sitelerin yoğun hit alan siteler değilse ve saldırı almıyorsa evde barındırmak hem eğlenceli olur hemde server yönetimi konusunda ister istemez bilinçlenirsin, hoş olur bence.

eğer asp, asp.net çalışmıyorsan angelo'nun dediği gibi linux kurarsan daha rahat edebilirsin, server için kullanacağın makine sanıyorum çok güçlü bir donanıma sahip olamayacaktır, linux kurarsan sistem kaynaklarının gereksiz kullanımınıda minimuma indirgemiş olursun.

kolay gelsin...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi