İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

hostgator.com'u tavsiye eder misiniz?

nukeci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba iyinet dostları,

Ben 80-90 adet siteyi rahatlıkla barındıracak, uptime oranı %99 'dan aşağıya düşmeyen ve MySQL kesintileri yaşatmayan bir reseller araştırdım ve hostgator.com 'a karar kıldım gibi. Yalnız bir işlem yapmadan önce burayı kullanan ve tecrübelerini paylaşmak isteyen arkadaşlardan da yorumlarını almak istiyorum..

Kısaca hostgator.com'u tavsiye eder misiniz? Artıları ve eksileri nedir?

Teşekkürler..

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hesabinizi aktive etmen icin nüfus kagidini scan edeceksiniz ve belki de adres dogrulamasi gerekecek. Ilk basta hesabi aciyorlar bu bilgileri 2 gün icinde veya x gün icinde göndermeyince hesap askiya aliniyor bilginize.

Onun disinda theplanet te barindiriliyor yanilmiyorsam ve iyi bir yer

nukeci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Taradığım nüfus cüzdanını nasıl göndermemi istiyorlar ve acaba adres doğrulaması derken bunu nasıl yapmamızı istiyorlar..

Teşekkürler..

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben kullanıyorum ve memnunum, nüfus cüzdanı gibi bir şey de yollamadım o seçilen ödeme tipiyle alakalı olabilir sanıyorum ben paypal'le ödüyorum.

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir arkadasimdan duydum nüfus cüzdani emaille adres dogrulamasi icin de bir fatura gerekiyor. yoksa baska bir kimlik ehliyet gibi de ise yariyor.
Ama ingilizceniz yoksa iletimisiminiz sorunlu olabilir, onu da göz önünde bulundurmayi unutmayin.

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben kullanıyorum ve memnunum, nüfus cüzdanı gibi bir şey de yollamadım o seçilen ödeme tipiyle alakalı olabilir sanıyorum ben paypal'le ödüyorum.

Ben de paypalle acmistim. Ama actiktan bir kac gün sonra askiya aldilar, kimlik dogrulamasi dediler felan. Sonra iptal ettim ugrasmadim. Cünkü ters bir zamanda kapattilar hesabi.

nukeci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkürler arkadaş, bu doğrulama dışında hostgator.com un hizmeti ve kalitesi hakkında başka söyleyecekleri olan varsa sevinirim..

ToKoBa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben de geçen ay kbhost sorun çıkarınca hostgatora geçtim. Şimdilik askıya alınan ya da nüfüs cüzdanı vs isteyen yok. Ödemelri sanal kredi kartıyla yapıyorum. Fakat cpanel özellikleri kısıtlı. Sanırım reseller olmamasından kaynaklanıyor. Limtisiz bandwidth var diye aldım. Şimdilik bir sorun yok ama www.ivhosting.com a göre yavaş geldi bana. ivhosting.com da html sitem vardı. Burada MYBB scripti kurulu. Belki script kaynaklıdır. Şimdilik bir sorunla karşılaşmadım.

ivhosting.com baya memnun edici. Fakat orası da hosting süresi dolunca ödeme hatırlatması yapmadı. Ben de domain aldığım yer bir ay önceden haber verdiği için o da haber verir diye umursamadım ama sitelerimin databaselerini domainleri başka yere yönlendirdiğim için geri alamadım. Birinde üç aylık emeğim gitti. Kızdığımdan geri dönmedim ama iyidir.

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Sundukları hizmete göre fiyat çok uygun yalnız daha önce ''ucuz etin yahnisi..'' sorununu servageda yaşamıştım hemen hemen fiyat ve hizmet aynı. Ancak sürekli hitim yüksek ve cpu kasıyor diye donduruyorlardı siteleri.

HostGator da öyle mi ?

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Kesinlikle tavsiye ediyorum, ben yaklaşık 20 ye yakın sitemi barındırıyorum daha bir kez bile 5 dk kapalı kalmadılar. Yanlız host satın almadan önce mutlaka kuponlara bir bak. Baya indirim saglıyorlar.

En son yayınlanan indirim kuponlarını bu adreste bulabilirsin:
http://www.hostgatorkuponlari.blogspot.com/
http://www.hostgatorkupon.blogspot.com/

20ye yakın normal site barındırabilirsin. Günde 100-200 hitin varsa Hostgator iyidir. Ama tos'ta belirtilen kaynak aşımına girdiğinde gözünün yaşına bakmaz suspendlerler. Unsuspend için 2004'te 25 $ alıyorlardı. Eğer suspend riski olan bir siteniz scriptiniz varsa lunarpages kullanın.

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
20ye yakın normal site barındırabilirsin. Günde 100-200 hitin varsa Hostgator iyidir. Ama tos'ta belirtilen kaynak aşımına girdiğinde gözünün yaşına bakmaz suspendlerler. Unsuspend için 2004'te 25 $ alıyorlardı. Eğer suspend riski olan bir siteniz scriptiniz varsa lunarpages kullanın.

lunarpages'te o tarz bi kural yok mu ?

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Dört yıldır hostgator hosting kullanıyorum en küçük bir aksama yaşamadım. Sitemin günlük ziyaretçi ortalaması 5000 - 7000 arası, zaman zaman 10000 - 12000 olduğu da oluyor ama yine de rahatça kaldırıyor.

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
50k tekilde de sorun çıkarmıyor hostgator

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Scriptler hafiftir, saldırı almıyorsunuzdur vb. Lunarpages'te suspende denk gelmedim. Bhciler daha iyi bilir. Dışa bağımlı çoklu bağlantı scriptlerinde veya uzun süren işlemlerde (örn: botlar, shell_exec, ssh2 kullanan uygulamalar, ağır while'a giren perller) hostgatorden kurtuluş yok. Çoğu ekitapda da lunar tavsiye edilir. Hostgator kötü değil ama çok esnek değiller.

RosenCruz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
internette bazı forumlarda shared hosting hesaplarında 9 TB bant genişliğine bile izin verdiklerini gördüm.ama cpu kullanımı vb. konusunda bilgim yok.eminim suspend ediyorlardır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5