İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hosting Alanlara ve Satanlara Hitabe!!!

T

themaniac

Misafir
Merhaba degerli arkadaslarim,

Malumunuz bir cok kisi iyinet'te host aliyor yada satiyor. Bende bugun burada sizin uzun zamandir yazdiklarinizi (soru ve sorunlarinizi) biraz azaltmak niyetiyle bir kac birsey soylemek istedim.

ALICILARA

Arkadaslar hosting alayim aman ucuz olsun da param gitmesin diyorsunuz ama malesef host isinde mesele o kadar basit degil. Hani alan alandir mantigiyla yaklasmayiniz olaya. Cunku hostingde en onemli seylerden birisi ve bence en onemlisidir, teknik destek. istersen 1tl ye limitsiz hosting al ama teknik destek yoksa orayi unutun. Bu sebeple de buradaki satici arkadaslardan 1 haftalik deneme icin hosting rica edebilirsiniz. Genelde bunu da kabul ederler. Bu deneme evresinde aklinizda ne varsa sorun. Hem siz ogrenmis olun, hemde hosting firmanizin teknik destegini denemis olursunuz.
Ayrica hosting firmaniz diyorum cunku sahislardan alirsaniz o sahsi cok iyi tanimaniz gerekir. Uzun yillar bu isi sahis bazinda yapanlar olsa da, bazi insanlar bugun bir reseller ile baslayip yarin kapatip gidebiliyorlar. Ve karsinizda bir muhattap bulamiyorsunuz.
Sirket telefon ve adreslerini mutlaka isteyiniz. Ayrica ticket sistemi ve musteri paneli gibi ozellikler sirketlerde olur genelde. Bu tarz sistemleri varmi? isliyormu? bunlara bakiniz. Bir de o sirkette kayitli resmi kurum var mi bunu da sorun. verilen referanslarin who.is ini kontrol edin.

SATICILARA

Hosting satan arkadaslar da bence aa o 5tl ye satiyor ben 4tl ye satayim diye bir fiyat rekabetinden ziyade. bir kalite rekabetine girseler daha hayirli olur diye dusunuyorum.
Cunku insanlar bugun gider ucuz hostlardan alirlar ama yarin memnun kalmadiklarinda sizin gibi kaliteli arkadaslara gideceklerdir. Fiyatinizi yine uygun tutun ama kalitenize daha cok onem verin derim. Ayrica elinizden geldigince musteri paneli, ticket vb gibi sistemleri kullanmaya calisin. bunlar sizin kalitenizi gosterir. Email ile de isler halledilir tabiki ama profesyonel ortamlar bu tarz seyleri gerektirir bilirsiniz.

ileriki vakitlerde bu yazilarima devam edecegim. Simdilik Tayland'da gece oldugu icin bu kadarla iktifa ediyorum.

Bilisimdunyasi

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1

Malumunuz bir cok kisi iyinet'te host aliyor yada satiyor. Bende bugun burada sizin uzun zamandir yazdiklarinizi (soru ve sorunlarinizi) biraz azaltmak niyetiyle bir kac birsey soylemek istedim.

ALICILARA

Arkadaslar hosting alayim aman ucuz olsun da param gitmesin diyorsunuz ama malesef host isinde mesele o kadar basit degil. Hani alan alandir mantigiyla yaklasmayiniz olaya. Cunku hostingde en onemli seylerden birisi ve bence en onemlisidir, teknik destek. istersen 1tl ye limitsiz hosting al ama teknik destek yoksa orayi unutun. Bu sebeple de buradaki satici arkadaslardan 1 haftalik deneme icin hosting rica edebilirsiniz. Genelde bunu da kabul ederler. Bu deneme evresinde aklinizda ne varsa sorun. Hem siz ogrenmis olun, hemde hosting firmanizin teknik destegini denemis olursunuz.
Ayrica hosting firmaniz diyorum cunku sahislardan alirsaniz o sahsi cok iyi tanimaniz gerekir. Uzun yillar bu isi sahis bazinda yapanlar olsa da, bazi insanlar bugun bir reseller ile baslayip yarin kapatip gidebiliyorlar. Ve karsinizda bir muhattap bulamiyorsunuz.
Sirket telefon ve adreslerini mutlaka isteyiniz. Ayrica ticket sistemi ve musteri paneli gibi ozellikler sirketlerde olur genelde. Bu tarz sistemleri varmi? isliyormu? bunlara bakiniz. Bir de o sirkette kayitli resmi kurum var mi bunu da sorun. verilen referanslarin who.is ini kontrol edin.

SATICILARA

Hosting satan arkadaslar da bence aa o 5tl ye satiyor ben 4tl ye satayim diye bir fiyat rekabetinden ziyade. bir kalite rekabetine girseler daha hayirli olur diye dusunuyorum.
Cunku insanlar bugun gider ucuz hostlardan alirlar ama yarin memnun kalmadiklarinda sizin gibi kaliteli arkadaslara gideceklerdir. Fiyatinizi yine uygun tutun ama kalitenize daha cok onem verin derim. Ayrica elinizden geldigince musteri paneli, ticket vb gibi sistemleri kullanmaya calisin. bunlar sizin kalitenizi gosterir. Email ile de isler halledilir tabiki ama profesyonel ortamlar bu tarz seyleri gerektirir bilirsiniz.

ileriki vakitlerde bu yazilarima devam edecegim. Simdilik Tayland'da gece oldugu icin bu kadarla iktifa ediyorum.

Harfi harfine katılıyorum, alıcılar; en ucuz hizmeti değil en kaliteli hizmeti aramalı, satıcılarsa; en ucuz hizmeti değil en kaliteli hizmeti en iyi desteği sağlamak taahhüdüyle satmalı, bu işin ticareti böyle yapılırsa tat verir. Aksi halde zaten olanları bitenleri görüyoruz, duyuyoruz... Emeklerin heba olması, mağduriyetlerin artması, hostcunun kafasına göre sitelerin kapanması açılması, uzuyor da uzuyor... Yazı enfes olmuş bilgine, fikrine sağlık hocam. :harika:

T

themaniac

Misafir
valla ben uyarimi yaptim, surekli de insanlarin farkindaligini arttirmak icin ugrasiyorum ama bir cok kisi once bu islerden basi yanio ve sonrasinda bunlari okumaya baslio ama neyse :D

bilisimhosting

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1

ALICILARA

SATICILARA

Doğru Söze Ne Hacet dediklerinize Harfi Harfine Katılıyorum :harika:

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
En önemli şey; verilen sözlerin tutulabilmesidir ...

Teknik destek ne için var?
Sen bir script kuramadın; hosting sağlayan kişi/şirket ilgilenmemeli,
ZIrt pırt problem çıkartan bir sunucuda anında destek de veriyorsa, gidip sırf destek veriyor diye o döküntüye para vermek akıl karı değildir.
Cevap verilemeyecekse adam gibi ne ticket sistemi önemli, ne müşteri paneli. İşini düzgün yaptığını gösteriyor gibi durur belki ama teknik destek için host alınmaz; sorun yaşatmadığı için host alınır, teknik desteğe minimum ihtiyaç duyulmasını sağladığı için ...

Hosting satıcıları için kalite teknik destek vermek değildir,
Yazılı ve sözlü olarak ne belirtmişlerse, verdikleri sözü tutabilmeleri önemlidir.
Fiyat rekabeti elbette önemli ama kalite belli bir düzeyin altına inmişse oradan hosting alanlar sözleşme şartlarını ciddiyetle okumalıdır.

@themaniac: Daha sakin olmanı öneririm, sen ki yüzlerce kişiye örnek olabilme konumundasın.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5